Допомагаємо своєму протеже
Ви посприяли підвищенню свого підлеглого, а тепер хвилюєтесь, чи зуміє він упоратися з новою роллю. Як допомогти підопічному освоїтися?
"У моєму відділі працював дуже перспективний хлопець: розумник, трудоголік, перфекціоніст - всі задатки керівника, - розповідає Михайло, заступник директора невеликої торгівельної компанії. - Після року роботи я вирішив нарешті дати йому підвищення й, природно, запропонував свою допомогу спочатку. Він кожні п'ять хвилин прибігав до мого кабінету за порадою, нервував. Потім я виїхав у відрядження, а хлопець залишився один і через місяць такої роботи захворів на нервовим виснаження. Я, звичайно, звинувачував себе - очевидно, занадто сильно опікував, а самостійність прищепити не зміг".
Уникайте синдрому квочки
Як би вам не хотілося убезпечити свого протеже від всіх можливих помилок, не приймайте занадто інтенсивну участь у його справах, інакше він ніколи не навчиться діяти самостійно.
Наприклад, точно не варто пропонувати свою цілодобову допомогу. Якщо ви дозволите дзвонити вам у будь-який час, цілком можливо, що це буде сприйняте як прямий сигнал до дії. Заохочувати інфантилізм у цьому випадку не у ваших інтересах. Зрозуміло, це не означає, що ви повинні повністю усунутися від робочого процесу, але поради потрібно видавати дозовано й тільки тоді, коли вони дійсно потрібні.
Існує добре правило: не допомагай, якщо не просять. На жаль, така порада для багатьох не є очевидною. Вам може здаватися, що співробітник має потребу у вашій підтримці, але насправді все інакше, і ваша допомога йому тільки нашкодить.
Намагайтеся уникати займенника "ми". Якщо ви будете постійно говорити "наше завдання", "ми повинні впоратися", у керівника-початківця складеться враження, що він не несе за свою нову діяльність індивідуальної відповідальності, а розділяє її з вами.
Готовність брати на себе відповідальність – одна з ключових якостей керівника, тому не перешкоджайте розвитку цієї якості у вашого підопічного.
Не вплутуйтеся в конфлікти
Імовірно, у новоспеченого керівника перший час будуть виникати труднощі в спілкуванні з підлеглими. Моментально перебудуватися з однієї моделі відносин на іншу неможливо, однак досвід допоможе впоратися з проблемою.
Експерти радять не втручатися в корпоративну метушню, якщо співробітник заявляє, що не може знайти загальну мову з підлеглими.
Важливо, звідки прийшов працівник. Якщо з колективу, то така скарга - вирок його кар'єрі. Якщо прийшов з боку, виникає нове питання: чи є в нього кадрові повноваження? Якщо так, то він повинен самостійно вести кадрову політику та формувати власну команду, у тому числі звільняючи людей. Поясніть це підлеглому.
Допоможіть матеріально
Можливо, у молодого керівника виникнуть не тільки психологічні, але також і матеріальні труднощі.
Швидше за все, на даному етапі можуть виникнути проблеми, пов'язані з ресурсами. Тут важливо, по-перше, почути проблему співробітника. По-друге, допомогти вирішити труднощі, що виникли, - запропонувати необхідні ресурси або обговорити альтернативний спосіб. У жодному разі не відмахуйтеся від працівника, говорячи йому: "Це не моя проблема".
Будьте поблажливі до помилок новачка. Якщо делегування повноважень проведене правильно - грамотно поставлені завдання та строки, вірно обраний виконавець, то невеликі помилки буде легко виправити. До того ж для співробітника це буде гарним уроком.
Джерело: http://trud.ru/
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17017 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
На Старокостянтинівщині з'явилася меморіальна дошка на честь Героя Станіслава Соколова
09.05 Воїн загинув, коли йому було 20…
Погода на завтра – атмосферні фронти зумовлять нічні заморозки та опади на Хмельниччині
09.05 Протягом усього дня небо буде затягнуте хмарами.
Чи можна в Україні замовити ліки через інтернет з доставкою
09.05 «Аптека Доброго Дня» наразі є одним з найбільших маркетплейсів із продажу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...