Поради молодим шукачам роботи
Сьогодні в умовах жорсткої конкуренції молодим спеціалістам без досвіду роботи все тяжче працевлаштуватися. Існує думка, що для роботодавців чи не найважливішим критерієм підбору персоналу є досвід роботи. Однак попри це деякі з працедавців зацікавлені й у тих працівниках, які щойно розпочинають трудову біографію, адже такі спеціалісти вносять у колективи нові думки, бачення. Вони гнучкіші, швидше навчаються та сприймають нові тенденції.
Тож шанси фахівців без досвіду роботи порівняно з професіоналами, які знають собі ціну (зазвичай вона досить висока), зростають. Певна річ, роботодавці мають право обирати, що для підприємства найважливіше: чи якість виконаної роботи, що забезпечується досвідченими працівниками, чи нова та досить недорога «свіжа кров».
У реальності працедавці готові розглянути будь-який досвід практичної діяльності, аби він хоч трішки стосувався майбутнього фаху. Щоб вигідніше себе подати, молодій людині може знадобитися не тільки виробнича практика, а й підробіток на літніх канікулах.
Не варто також забувати й про те, що для початку наймач може запропонувати молодому робітнику скорочений робочий день. Можливо, запропонована робота виявиться разовою або навіть погодинною. Не потрібно відмовлятися й від таких пропозицій. На думку професіоналів ринку праці, ті шукачі роботи, які працювали неповний робочий день, поєднуючи роботу з навчанням, мають більше шансів на отримання робочого місця, ніж ті, які не мали хоча б такого трудового досвіду.
Однак буває, що робота для молодої людини так і не знаходиться. Можливо, цьому сприяють надмірні амбіції? А можливо, недостатній професіоналізм? Або ж справа в перенасиченні ринку праці фахівцями певного профілю?
Цілком імовірно, що багатьом молодим людям знадобляться поради стосовно пошуку роботи.
По-перше, не бійтеся починати з малого: з невеликої заробітної плати, незначних посад. Проте бажано, щоб це все-таки була робота за спеціальністю (якщо, звичайно, ви збираєтеся працювати за цим профілем у майбутньому).
По-друге, не потрібно витрачати свій дорогоцінний час на пошуки роботи за допомогою рекрутингових агентств — вони, як правило, займаються працевлаштуванням фахівців із великим досвідом роботи, а не новачків.
По-третє, є сенс звертатися у великі фірми та компанії. Навіть якщо ви не бачили ніякого оголошення про набір співробітників на вподобане вами підприємство, завжди існує вірогідність щодо можливості пройти тут стажування або практику. Ну, а якщо пощастить, то, можливо, знайдеться й вакансія вашого профілю, про яку просто не оголошували.
І, нарешті, головне: потрібно налаштувати себе на успіх і, не зупиняючись, щодня невтомно шукати роботу, використовуючи для цього всі можливості. Шукаючи роботу, випромінюйте оптимізм. Є сенс постійно переглядати відповідні оголошення, розмістити й регулярно оновлювати своє резюме, розіслати його на всі наявні вакансії. Будьте активні й наполегливі — і робота обов’язково знайдеться.
Джерело: Кіровоградський обласний центр зайнятості.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22426 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
На Хмельниччині релігійна громада приєдналась до ПЦУ і взялася за відновлення давнього храму
06.02 У перший день будівельних робіт спільна справа об'єднала близько двох деся ...
На Красилівщині рідним полеглих захисників передали державні нагороди
06.02 Вшанували подвиг трьох воїнів.
Держгеонадра провели аукціон з продажу спецдозволу на видобуток питної води неподалік Хмельницького
06.02 В торгах взяли участь два підприємства.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...