Що робити, якщо керівник заважає вашому просуванню в кар'єрі?

По-справжньому успішні менеджери звикли до швидкого просування кар'єрними сходами. Ніщо не розчаровує їх більше, ніж довге перебування в одній посаді. Але що робити, якщо прямий керівник не збирається йти та перекриває шлях нагору?

У кризові часи навіть начальники тримаються за місце - подібна ситуація стала нормою. Тому до розвідку боєм експерти радять розпочинати обережно. Для початку обговоріть проблему з тими, хто реально може допомогти: з наставником, коучем або керівниками вищої ланки, які стоять над вашим босом, пропонує Ніла Роден, партнер консалтингової компанії PwC. «Проте не скаржтеся. Краще просто розповідайте про себе та про те, з якими проблемами ви стикнулися у своїй кар'єрі», - застерігає він.

Роберт Майєтт, директор компанії Kaisen і психолог, який займається проблемами бізнесу, зазначає: «Багато організацій визнають, що в них є ця проблема. Вони будь-якими способами намагаються переконати перспективних працівників залишитися в компанії та будувати тут кар'єру. Тому обов'язково довідайтеся, чи є у вашого роботодавця спеціальні програми швидкого кар'єрного просування».

«Головне, швидше позбутися відчуття, що ви потрапили в глухий кут. Ви завжди можете що-небудь розпочати, не опускайте руки», - говорить коуч Ріс Тейлор, який працює з топ-менеджерами.

Наприклад, можна обміркувати, як зробити в цій компанії «горизонтальну» кар'єру. «Подивіться, куди ще ви можете переміститися. Іноді навіть корисно тимчасово змінити напрямок діяльності, - радить Тейлор. - Багато гендиректорів колись змінили з десяток посад у своїй компанії. Досвід роботи в різних відділах буде для вас тільки плюсом».

«Можливо, перемістившись “по горизонталі”, ви не одержите збільшення до зарплатні, - говорить Майетт, - проте отримаєте нові навички та знання, створите собі прекрасну робочу репутацію та розширите зону вашої відповідальності».

«Подбайте також про те, щоб добре зарекомендувати себе в інших підрозділах організації. Переконайтеся, що потрібні люди знають про вас потрібні речі», - продовжує Майєтт. А Роден додає: «Нехай вас знають як людину, яка завжди виконує свою роботу. Старшим менеджерам подобаються виконавчі підлеглі».

На перший погляд може здатися, що в малому бізнесі успішному працівникові ще важче впоратися із застоєм у кар'єрі. Проте Майєтт вважає, що «у невеликій компанії легше розширити свої повноваження в нинішній посаді, причому неформальним способом. Ви можете, наприклад, створити новий бізнес-проект і в такий спосіб змінити свою роль у компанії». А Тейлор пропонує: «Будьте ініціативні, енергійні та заповзятливі. Якщо у вас виникла гарна ідея, то вас напевно попросять її здійснити та призначать відповідальним».

Але чи можливо перестрибнути через голову прямого начальника? Можливо, вважають експерти. «Ви можете зайняти місце начальника або навіть переміститись через його посаду, але тільки в тому випадку, якщо вас уважають дуже перспективним працівником», - зазначає Роден.

«Багато менеджерів, які перевершили в кар'єрі своїх начальників, почувають себе ніяково. Їм важко спілкуватися з колишнім босом. Але не варто культивувати в собі це почуття та робити із цього проблему, - радить Тейлор. - Поговоріть з екс-начальником, просто скажіть йому: “Нам потрібно працювати разом і співробітничати”. Частіше спілкування проходить нормально».

Джерело: http://www.vedomosti.ru/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад