Корисні поради трудовим мігрантам

Ознайомтесь з інформацією щодо країни, в яку ви їдете: основні характеристики, суспільні норми, основні закони, звичаї і норми суспільного життя.
Отримайте контактну інформацію найближчих до вас консульських установ України. Також в нагоді може стати інформація щодо громадських організацій, які надають допомогу мігрантам.
Перед від’їздом за кордон зробіть копії важливих документів (внутрішній і закордонний паспорти тощо). Залишіть одну копію рідним, а іншу майте з собою. Ніколи і нікому не віддавайте свій паспорт!
Залиште вдома або своїм друзям детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та телефонами, копію свого паспорта, трудового контракту та своє фото.
Неухильно дотримуйтесь законодавства країни, в якій ви перебуваєте. Іноземне громадянство не звільняє вас від підпорядкування законам.
Неухильно дотримуйтесь умов перебування в країні, визначених вашою візою. Якщо ви приїхали за туристичною візою, не намагайтесь залишитись в країні на постійне проживання або працювати. Ви повинні залишити країну в термін, зазначений візою. Якщо з поважних причин вам це не вдається, завчасно зверніться до компетентних органів з проханням про подовження терміну дії візи.
Після прибуття до місця тимчасового (понад З місяці) чи постійного проживання за кордоном зареєструйтесь у консульському відділі Посольства або в консульстві України. Постановка на консульський облік (реєстрація) є бажаною. Необхідно зазначити, що ця процедура є добровільною і в разі тимчасового обліку — безкоштовною.
Не забувайте, що елементарні знання іноземної мови значно полегшать перебування за кордоном. Вивчіть хоча б кілька найбільш поширених фраз мовою країни, куди Ви їдете.
Вирішіть, з ким залишаються Ваші діти. Якщо діти залишаються не з батьками, треба оформити опікунство. Залиште піклувальнику всі документи дитини.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад