Як знайти "запасне" робоче місце

Часи, коли можна було собі дозволити прийти на робоче місце після інституту та залишити його в день виходу на пенсію, залишилися лише в пам'яті пенсіонерів. Сьогодні ніхто не буде тримати співробітника тільки тому, що "за штатом потрібно" або за "гарні очі". Доводиться боротися не тільки за те, щоб отримати місце, але й за те, щоб його утримати.

Звільнення є нормою життя, і тому до нього потрібно бути готовим. І, як це не сумно, завжди. Нічого складного в цьому немає, техніка відома: на одну ягідку дивлюся, іншу помічаю.

Мати план Х - запасне місце, де вас приймуть на роботу, - не зашкодить нікому, але є ситуації, коли не мати його - неприпустима помилка. Сигнали небезпеки можуть бути різними, і ви їх відчуєте краще, ніж сторонні спостерігачі. Але є й безумовні передумови для активізації.

Випробний термін

Не варто дуже радіти, щойно влаштувавшись на роботу. Звичайно, це вже місце, але ще не цілком ваше, і потрібно докласти чимало зусиль, щоб зробити його таким. А поки термін не скінчився, продовжуйте працювати над варіантами. Пам’ятайте: ви ближчі за всіх до дверей.

Невиразне фінансування

Це трапляється скрізь і поруч - затримка зарплат, фінансові труднощі, скорочення витрат усередині компанії. Іноді це тимчасове явище, викликане економічними заходами, що ведуть до стабілізації компанії. Але іноді це свідчення кінця, що наближається, - якщо не всього підприємства, то кар'єри кількох співробітників. Загалом, привід тримати ніс за вітром і "збирати речі", не чекаючи на кризу.

Оточення тривожне

У ваш відділ підбирають людей, хоча вільних вакансій немає та ви нічого не чули про розширення? Ну, тоді, можливо, під кимсь затріщало офісне крісло, і "підстелити собі соломки" не буде зайвим ні для кого.

Інший привід для занепокоєння - нападки на вас і критика вашої роботи. Не кожна компанія звільняє без оголошення війни, і цілком імовірно, у такий спосіб вас хочуть підвести до думки про вашу невідповідність вимогам місця.

З пункту А в пункт Б

Підшукувати місце - не те саме, що шукати його. Робити це потрібно тихо, спокійно, без нервів і паніки. Важливо зберігати розсудливість: обговорювати варіанти краще після роботи, а листування вести з особистої поштової скриньки. Особливо важливо це робити новачкам під час випробного терміну: кожна їхня розмова по мобільному телефону на роботі викликає цікавість у співробітників - всім цікаво знати, чим живе новий член колективу.

Підпишіться на вакансії

На багатьох сайтах з пошуку роботи існують розсилання вакансій за заданими параметрами. Нехай вони приходять до вас регулярно. Так ви будете знати, що нового з'являється на ринку, і у випадку інтересу - реагувати.

Звертайтесь до кадрових агентств

Нехай вас знають у кадрових агентствах, однак не всі підряд, щоб ваш телефон не розривався, а ви не витрачали час на порожні розмови. Достатньо буде повідомити про свій інтерес до зміни місця роботи двом-трьом рекомендованим або перевіреним на особистому досвіді фірмам, де ви є у переліку гідних фахівців. Просто вкажіть точно, на які пропозиції чекаєте.

Товаришуйте

Ваше керівництво нехай вирішує самостійно, як йому бути з конкурентами, а вам з ними треба товаришувати. Це ваші потенційні роботодавці. Спілкуйтеся на виставках, професійних заходах, заведіть приятелів і обмінюйтеся новинами. Зовсім не обов'язково виказувати при цьому секрети фірми та вивідувати чужі таємниці - просто будьте добрими знайомими.

Похваліться компетенцією

Якщо надається можливість, продемонструйте колегам з інших компаній свою компетенцію: проконсультуйте з питань, у яких ви є фахівцем, виконайте позаштатну роботу. Вас запам'ятають як професіонала, і коли з'явиться вакансія, розглянуть і вашу кандидатуру.

Марш-кидок

Щоб зробити перехід, зовсім необов'язково очікувати на руйнування компанії, оголошення вас непридатним співробітником або демонстрацію дулі в день зарплати. Можливо, у процесі підбору варіантів ви знайдете ту роботу, що буде для вас набагато цікавішою за наявну. Це досить імовірно: за умов використання такої тактики рано чи пізно ви зустрінете кращу пропозицію. Той, хто регулярно відслідковує пропозиції ринку, має всі шанси зростати професійно та будувати кар'єру. Важливо лише не захоплюватися зміною місць.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад