Як не стати безробітним з вищою освітою після закінчення ВНЗ
Щорічно 900 ВНЗ країни випускає більш ніж 600 тисяч (в окремі роки близько 1 мільйона) випускників. На тлі кризи вони майже відразу поповнюють ряди безробітних. Адже направлення від ВНЗ на роботу одержує тільки кожен п'ятий. Із проблемою пошуку першого місця роботи стикається, напевно, кожен випускник.
"У нас відсутня чітка координація між попитом ринку та прогнозуванням, який буде попит років через 3-5 і планом виробництва таких фахівців", - вважає Наталя Зайцева, директор з розвитку консалтингової компанії.
За прогнозами експертів, ключовими галузями економіки країни залишаться металургія, хімічна індустрія, сільське господарство та переробна промисловість. А також має перспективи авіабудування. Тому найближчим часом прогнозують гостру потребу у фахівцях інженерно-технічних професій.
"Якісні випускники професійно-технічних училищ, технічних професій будуть більш затребувані. І, думаю, деякою мірою буде відбуватися реформа освіти, спрямована на досягнення такого результату", - вважає Андрій Блінов, експерт з питань економіки.
Однак це не означає, що вступивши до технічного ВНЗ сьогодні, через 5 років ви гарантовано отримаєте роботу. При виборі професії на першому місці стоїть індивідуальна схильність до тієї або іншої діяльності. Не всім бути інженерами. Тому всі експерти радять при виборі професії, насамперед, керуватися індивідуальними особливостями та спробувати їх зіставити з прогнозами.
"Хтось більше здатен до генерування ідей, хтось більше здатен для втілення цих ідей у матеріальну оболонку. Тому тут будуть потрібні всі", - вважає Кирило Ткаченко, директор департаменту Конфедерації роботодавців України.
Сьогодні роботодавці не хочуть наймати людей без досвіду. Але деякі компанії все-таки постійно відкривають вакансії, а в штат нікого не беруть - заощаджують.
"Вони просто вас, грубо говорячи, використовують. Цього на випробувальний термін, другого, третього. І така собі постійна плинність кадрів, проте вони нічого не платять. Ця позиція не вимагає інвестицій", - розповідає Наталя Зайцева.
Менеджери з підбору персоналу радять випускникам використовувати таке ставлення на свою користь: якийсь час постажуватися в кількох таких компаніях безкоштовно. Це дозволить отримати досвід і збільшить шанси знайти постійне місце роботи. Головне - довести роботодавцеві, що ви хочете працювати саме в цій компанії.
"Людина, яка хоче займатися саме цією професією та працювати саме в цій компанії, завжди виглядає дещо привабливіше, ніж утомлений професіонал. Адже утомлений працівник демотивує співробітників", - вважає Зайцева.
Також, роботодавець обов'язково зверне увагу на претендента, який має додаткові навички або знання. Наприклад, володіння іноземною мовою, наявність міжнародних сертифікатів одразу підвищує рейтинг кандидата.
Джерело: Український Бізнес Ресурс.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 24697 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
«Ігри Нескорених»: де дивитися змагання серед ветеранів та військових
07.02 Із 8 по 16 лютого в Канаді пройде міжнародний спортивний захід «Invictus G ...
Мешканку Шепетівщини ошукали на 33 тисячі гривень, коли вона намагалась повернути гроші за ліки
07.02 Невідомий представився співробітником служби соціального захисту.
У Хмельницький повернулися «на щиті» двоє Героїв
07.02 Прощалися з Костянтином Дерусом та Костянтином Чарним.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...