Поради для молодої людини, яка влаштовується на роботую. Співбесіда

Співбесіда: поради співробітнику

Запитання, які варто поставити працедавцеві:
• Якими будуть мої обов’язки?
• Як виглядатиме мій робочий день?
• З якими труднощами можу зіткнутися, виконуючи цю роботу?
• На які додаткові матеріальні можливості я можу розраховувати?

Запитання, яких можна очікувати від працедавця:
• Чи отримали інші пропозиції?
• Що ви вважаєте своїми перевагами (або вадами)?
• Чому ви покинули попереднє місце роботи (якщо воно було)?
• На яку платню розраховуєте?
• Чи не перешкоджатиме особисте життя цій роботі?


Перш ніж ви відповісте хоча б на одне питання на співбесіді, знайте, що про вас вже склалося перше враження. «Зустрічають по одежинці...» - це не нами придумане, не нам і скасовувати. Тому розмова про секрети успішної співбесіди почнемо саме з цієї теми.

До вибору одягу, у якій ви будете проходити співбесіду, потрібно підійти з усією відповідальністю. Головне правило при підборі костюма для співбесіди - одяг не повинен відволікати увагу від вас. Ваша мета - змусити інтерв'юера слухати вас, а не розглядати ваш одяг. Для співбесіди вибирайте акуратний, простий і діловий одяг.
Ось декілька табу при підборі одягу для співбесіди:
Пом'ятий, брудний або не акуратний одяг: якщо співбесіда призначена на другу половину дня, докладіть максимум зусиль переодягтися у свіжий одяг.
Занадто яскравий одяг і одяг з незграбним візерунком (за винятком фірм, де цінуються оригінальність і креативність: реклама й комп'ютерне програмування), всі інші сфери вимагають стриманої колірної гами - темно-синього, чорного або сірого.
Футболки з образливими або непристойними написами.
Занадто коротка спідниця: пам’ятайте, що спідниця повинна прикривати ваші коліна, коли ви сидите.
Одяг не за вашими розмірами, тісний або вільний одяг. Лише деякі щасливці й щасливиці можуть носити куплений одяг без усяких змін. Не скупіться підігнати одяг по фігурі - це капіталовкладення обов'язково окупиться.
Колготи в сіточку, колготи й панчохи з візерунком або голі ноги (не важливо, засмаглі чи ні). Найкраще вибирати колготи нейтральних кольорів (тілесний відтінок), які доповнюють діловий костюм.
Неправильно підібрана краватка: вибирайте шовкову краватку із класичним візерунком або однотонну. Консультанти по іміджу вважають, що для співбесіди найкраще підійде краватка червоного або коричневого кольору.
Шкарпетки яскравого кольору або кольору, який не підходе по кольору взуття у чоловіків. Не менш безглуздо виглядають короткі шкарпетки, які відкривають частину ноги, коли чоловік сідає.
Занадто яскравий або помітний макіяж у жінок (і будь-який макіяж у чоловіків).
Занадто великі сережки у жінок, і будь-якого розміру у чоловіків. По суті, чоловікам не рекомендується носити будь-які прикраси, крім обручки й годинника.
Рюкзак або поясна сумка замість кейса або чоловічої сумки: деякі консультанти з питань іміджу рекомендують дамам заради співбесіди також змінити сумочку на діловий кейс!
Сонцезахисні окуляри на голові або звисаючі із шиї навушники: неодмінно зніміть всі зайві аксесуари, перш ніж увійти в кабінет, де буде проходити співбесіда.
Пірсинг, особливо пірсинг язику і татуювання.
Занадто довгі нігті з яскравим і вигадливим манікюром, так само як і відсутність манікюру. Нігті повинні бути чистими, акуратно підстриженими, і не повинні викликати у навколишніх думок про те, як ви дотепер живі з такими нігтями.
Неприродні кольори волосся або невдала зачіска (ірокез синього кольору) зробить враження не на вашу користь.
Потерте або поношене взуття, а також кросівки, туфлі на шпильці, взуття з відкритим носком, сандалії й шльопанці.
Сильний запах одеколону, парфумів або лосьйона після гоління. Пом’ятайте, багато з людей страждають від алергії на ті або інші аромати.
Ознаки зовсім нового, жодного разу до цього не надягнутого костюма. Не забудьте прибрати етикетки й зайві ґудзики, а також розпороти нитки, якими зашиті кишені!
Висновок і непорушне правило - «Бути доглянутим з голови до ніг - частина вашого професіоналізму».


Як поводитися на співбесіді

Отже, ви усвідомили, що перше враження про вас починається із зовнішнього вигляду: добре укладене волосся, начищене до блиску взуття, одяг, який підходить до випадку, тонкий аромат лосьйона або парфумів, дезодорант для рота й тіла, доглянуті нігті, тобто все, що складає загальну картину доглянутості, а доглянутість у свою чергу є ознакою успіху і вдачі.

З одягом все зрозуміло… що далі?
Зберіть всі необхідні документи, перегляньте їх. Подивіться на себе у дзеркало, переконайтеся, що з вашою зовнішністю все в порядку і... у кабінет. Якщо вас не зустрів секретар, постукайте у двері, перш ніж увійти.

Тут ви маєте можливість показати себе з найкращої сторони: прийти вчасно й блиснути знанням гарних манер. Якщо співбесіда почнеться із запізненням, не подавайте виду, що ви незадоволені; ваше завдання - зробити сприятливе враження.

Перше, що ви повинні сказати особі, яка буде проводити співбесіду, це - «дякую вам» - маючи на увазі за час, який вам приділять. Після цього ваше поводження повинне відповідати наступним вимогам:
Чітко відрекомендуйтесь.
Не жуйте жувальну гумку.
Посміхайтеся.
Після рукостискання чекайте пропозиції сісти.
Сидіть прямо, руки тримайте вільно, не роблячи ними метушливих рухів.
Нічого не торкайте на столі, за яким сидить особа, яка веде бесіду з вами.
Не заглядайте в його папери, що лежать на столі.
Пам’ятайте, що позитивну реакцію в іншої людини викликають, головним чином, вираз обличчя і тон голосу.
Уважно слухайте і коротко відповідайте. Говоріть так, щоб було зрозуміле кожне слово - чітко та впевнено, попередньо подумавши. Не бійтеся коротких пауз.
Уникайте сленгу.
Уникайте згадування про особисті, сімейні й фінансові проблеми.
Уникайте розмов про політику, релігію, секс.
Не сваріть свого попереднього начальника, колег по роботі.
На співбесіді прийміть зручну позу, намагайтеся підтримувати із співрозмовником контакт очей.
Не перебивайте співрозмовника. На інтерв'ю повинен лідирувати інтерв'юер, не намагайтеся пригнітити його своїми знаннями.
Слідкуйте за жестикуляцією. Рухи тіла та рук можуть підвести вас, і показати з невигідної сторони.
По закінченні співбесіди в одній фразі підкресліть своє бажання працювати в даній організації. Нічого не просіть, тим більше не благайте - тільки впевнено висловіть своє бажання.
Потисніть руку, посміхніться й неспішним, впевненим кроком вийдіть із приміщення.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад