Гра на чужому полі

Одержавши роботу, приготуйтеся до психологічного випробування: ви повинні не тільки проявити себе гідним місця, але й не порушити існуючу гармонію. Тому в новому колективі непогано б поводитися обережно, так, немов би зайшов до чужого будинку гостем, та й не занадто званим. Усе приймати, оцінювати, пристосовуватися та робити висновки - ось завдання випробувального терміну, і чим вам менше років, тим жорсткіше табу на прояви власного характеру.

Коли попадаєш до замкнутого, сформованого колективу, випробувальний термін стає подвійним випробуванням - професійним і психологічним, адже коли у людей все добре, їм ніхто вже не потрібен. Не потрібно розповідей про чиєсь невідоме життя, тріскотні по телефону, що дратує слух, відповідати на питання теж не хочеться... Однак, як би то не було, новий співробітник у кожному разі змінює звичний світ сформованого колективу, і зробити це максимально делікатно - ось основне завдання людини зі сторони.

1. Одягайтеся скромно! Наступить час, і ви будете надягати, що захочете, у рамках прийнятого дрес-коду, звичайно. Але спочатку - чим менше ви впадаєте в очі, тим краще. Це не означає, що чоловікам потрібно ходити в сірому светрі та сірих штанях, а жінкам виглядати синіми панчохами, у спідницях по щиколотку та глухо застебнутих блузах. Чистий, непомітний та не занадто модний одяг - те, що треба. Не намагайтеся приголомшити вбранням, пам’ятайте - ви були добре одягнені, якщо, поспілкувавшись із вами, ніхто не запам'ятав, як саме ви були одягнені.

2. Уникайте розмов по мобільному в робочий час! Взагалі! Якщо будете спілкуватися при всіх, можете зашкодити комусь або відіпхнути своєю напруженою інтонацією. Що звичайно говорять у перші дні? Дзвонить чоловік(дружина) або мама й запитують: "Ну як?" - А ви у відповідь придушено: "Нормально..." або "Все добре, я працюю". І те, і інше, і можливе третє є смішним. Зрозуміло, що ви не будете кричати при всіх у трубку: "Тут всі такі зануди!" або "Куди я потрапив?!" До речі, якщо ви думаєте, що вчиняєте набагато мудріше, коли виходите за двері кімнати із трубкою, і там, закривши рота долонею, щось гаряче шепочете, помиляєтеся. Ви натякаєте на свої секрети, а секретничати з перших же днів недобре. Знайдіть спосіб вирішувати особисті проблеми по телефону не при всіх, і в той же час не потайки. Поступово нові колеги вивчать вас і ваші інтонації, а ви побачите, як по телефону говорять вони, і все саме собою налагодиться.

3. Не відмовляйтеся від пропозицій! Піти пообідати, випити каву під час перерви, відправитися кудись ввечері з компанією співробітників - все це допоможе вашій адаптації, а відмови без істотних причин зроблять вас аутсайдером.

4. Не поспішайте! Ретельно вивчіть всі інструкції для роботи та окресліть поле своєї діяльності - перейти комусь із колег дорогу набагато легше, ніж вам уявляється. Не поспішайте швидко вливатися в компанію, вважаючи себе її невід'ємною частиною, це виглядає зарозуміло. Вам поки виданий кредит довіри, а місце треба ще заслужити.

5. Не хваліть себе! Говоріть про себе так, немов говорите про третю особу - тільки факти - "можу, умію, один раз спробував, хотів би навчитися..." Уникайте ступенів вище за нормальний й інтонацій яскравіше за оповідальну. Якщо вас взяли, виходить, вас уже досить оцінили, тепер за вас повинні говорити результати роботи.

І останнє, що, по суті, є парадоксом - не намагайтеся всім сподобатися: занадто високий ризик здатися вискочкою, бути занадто нав'язливим і стомити, в остаточному підсумку, колектив своєю блискучою особистістю. Вкладіть краще всю свою ретельність у роботу, тоді ви точно багатьом сподобаєтеся.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад