Фото в резюме - “бути чи не бути…”

Прихильники розміщення фотографій у резюме вважають, що погане фото краще за ніяке, і взагалі «відгук на резюме з фотографією вищий». У той же час інша категорія шукачів дивується, навіщо роботодавцеві потрібен портрет кандидата - все-таки сайт з працевлаштування, а не шлюбне агентство. Роботодавець повинен оцінювати професіоналізм кандидата, а не його зовнішність, переконані вони.

А що ж думають із приводу фотографій HR-фахівці? Тут, як і серед кандидатів, існують дві думки. Одні вважають, що розміщення фотографії в резюме дає шукачеві додаткові бали, наполягаючи на тому, що при перегляді резюме на сайті роботодавець автоматично клікає туди, де є фото. Правда, жодної статистики, яка б підтверджувала їхні слова, не існує.

На думку іншої частини рекрутерів, розміщення в резюме фотографії скоріше «додаткова, а не обов’язкова опція». Наявність фотографії на інтерес до резюме не впливає, якщо тільки це не позиція моделі. Роботодавця в першу чергу цікавить професійна сторона резюме. Більше того, в окремих випадках фотографія може навіть зашкодити! Питання зовнішності занадто суб’єктивне, стверджують фахівці. Зовнішність, одяг, оточення можуть викликати негативні асоціації в HR-фахівця та стати перешкодою на шляху шукача.

Обидві групи сходяться на тому, що фото в обов’язковому порядку повинне бути присутнім у резюме тоді, коли презентабельна зовнішність дійсно важлива для представника тієї або іншої професії. Фотографії в резюме потрібні тим фахівцям, для яких презентабельна зовнішність - одна з ключових вимог (секретарі, персональні помічники, менеджери по роботі з клієнтами).
З усього вищесказаного можна зробити висновок: розміщення фотографії в більшості випадків - добра воля шукача. Якщо ви не прикріпили до резюме фото, то ніхто його з вас не запитає (якщо ви не модель або секретар). Але вже якщо прикріпили, то постарайтеся, щоб воно дійсно приносило вам плюси, а не мінуси.

З розміщенням фотографії треба бути обережним. Не завжди фото, де ви собі подобаєтеся найбільше, дійсно можна та потрібно розміщувати в резюме. Прикріплювати фотографію до резюме не обов’язково. Але якщо ви все-таки хочете це зробити, то краще, щоб вона була кольоровою, обов’язково формальною, у діловому одязі. Не потрібно надсилати фотографії з сімейного вечора або з келихом вина або на пляжі. Намагайтеся знайти або зробити фото, де буде видно обличчя та буде обов’язково посмішка. Фото повинне бути позитивним - це, мабуть, найважливіший аспект. Посмішка й ще раз посмішка! Серйозності та пихатості в нашому житті й так багато.

Представникам сильної статі рекомендується фотографуватися в діловому костюмі, сорочці-краватці, светрі-краватці або на крайній випадок - у сорочці без краватки. Для жінки припустимо фото в діловому костюмі або просто в блузці (не вигадливій й акуратній). Якщо знімок зроблений великим планом, то на обличчі повинен бути «мінімум макіяжу, максимум доглянутості», а на голові - акуратна зачіска. Те ж стосується й до чоловіків (за винятком макіяжу). При цьому паспортні й інші фото на документи навряд чи підійдуть для резюме хоча б тому, що рідко бувають вдалими. Для фото підійде нейтральний фон, а сам знімок повинен бути якісним (найкраще професійним, а не аматорським).

Виключення із правила «ділового костюма та нейтрального фону» можна зробити лише тоді, коли знімок ілюструє професію кандидата. У цьому випадку припустимі певні вільності. Так, інструктор з дайвингу може сфотографуватися у футболці та шортах на фоні моря, фітнес-тренер - у пристойному спортивному костюмі (але в жодному разі не розтягнутих тренувальних штанях!), шофер - за кермом автомобіля й т.п.

Якщо зіставити рекомендації фахівців з тим списком популярних типів фото, який був наведений на початку статті, то результат вийде невтішний: багато користувачів уявлення не мають про те, які повинні бути в резюме фотографії. У результаті виходять очевидні ляпи. (Навіть якщо ви зовні схожі на Бреда Пітта або Анджеліну Джолі та добре виглядаєте у будь-якому оточенні, не варто цим зловживати). Романтичні та креативні фото - для фотовиставки. Гумористичні - для численних сайтів з приколами. Що ж стосується відвертих фото, то ці коштовні кадри краще приберегти не для відділу кадрів, а для сайту знайомств.

На жаль, погана фотографія дійсно може зіпсувати резюме, і не просто зіпсувати, а звести нанівець всі зусилля шукача одержати роботу. Однак, на щастя, роботодавці все-таки оцінюють не зовнішність, а вміння кандидата себе піднести. А це, як говорять у народі, справа наживна. Трохи зусиль - і Ви на роботі!

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад