Як пройти стресове інтерв'ю?
Співбесіда сама по собі є стресовою ситуацією, тому зробити її шоковою не дуже важко. Підсобними засобами можуть служити як матеріальні об'єкти, так і вербальна складова. У кожному разі ви маєте повне право відмовитися відповідати на питання. Якщо ж ви вирішили дати словесну відсіч, то пам'ятайте, що головне - не втратити самовладання й поважного тону до співрозмовника.
Під час стресового інтерв'ю менеджер по персоналу може використовувати кілька методів створення "штучного стресу" у претендента на вакансію. Для того щоб зуміти пройти такий непростий вид співбесіди, давайте ознайомимося з кожним з них докладніше.
Монолог
Під час розмови фахівець кадрової служби не дає співрозмовникові вставити жодного слова у свою мову, одночасно з докором зауважуючи: "Подивіться, ви навіть не можете грамотно аргументувати" або "Як я розумію, ви навіть не можете мені заперечити".
Варто пам'ятати, що мета ейчара - оцінити ваше терпіння. Вас змушують виправдуватися й захищатися, але одночасно не дають цього зробити в реальності. Подібні ситуації можуть виникати у фахівців із продажів.
Які ж дії очікує побачити від вас співрозмовник? Замість того щоб піддаватися роздратуванню, варто уважно стежити за мовою опонента й помічати ключові моменти бесіди, а після закінчення монологу спокійно виразити свою точку зору із зазначених питань.
Ізоляція
Знайте, що якщо кадровик просто не розмовляє з вами на інтерв'ю, тримає довгу паузу після ваших відповідей на односкладові питання або просто зі смертельною нудьгою на обличчі дивиться крізь вас, то не втрачайте надію і не ляскайте дверима: цілком можливо, що ви зіштовхнулися із черговим підвидом стресового інтерв'ю.
Логічно було б одержати відповідь на питання: навіщо показувати співрозмовникові, що попільниця на столі інформативніша і цікавіша, ніж він? Такими методами перевіряють ваше вміння заволодіти увагою співрозмовника, не непокоячись тим, що ви йому нецікаві.
Метод подолання: продовжуйте з постійною доброзичливістю розмовляти й намагайтеся вивести співрозмовника на діалог, ставлячи питання. Можливо, ви доведете, що з маленької іскорки інтересу ви здатні роздути полум'я.
Перехресне опитування
З вами починають працювати не один, а відразу декілька співробітників кадрової служби. Найбільш частий різновид цього підвиду - гра за назвою "добрий і злий поліцейський". Один зі співрозмовників настроєний дружелюбно, осяйно посміхаючись і всіляко підбадьорюючи здобувача, задає "зручні" питання. Інший же, навпаки, займає вкрай агресивну позицію.
Але, перебуваючи "по різні сторони барикад", і той, і інший інтерв'юер задають дуже схожі питання. Мета провокації такого роду - приспати пильність здобувача. Якщо людина говорить неправду, то рано або пізно вона починає збиватися й видає сама себе.
Незручне питання
Зненацька на співбесіді інтерв'юер задає вам питання, що носять особистий або компрометуючий характер. Наприклад: "Коли ви кинули пити?", "Чому вас дотепер ніхто не взяв аміж?", "Чому ви часто позичаєте гроші в колег по роботі?", "Який внесок ви внесли в розвал своєї компанії?" і так далі.
Подібними питаннями ейчар провокує здобувача на агресивні вчинки й слова. Така перевірка на міцність, на думку її прихильників, найчастіше дуже добре спрацьовує й дозволяє відсівати на співбесіді тих кандидатів, у яких можуть здати нерви в нестандартній ситуації.
Як вийти без втрат з положення, що створилося? Ви маєте повне право відмовитися відповідати на ці питання. Якщо ж ви вирішили дати словесну відсіч, то прам'ятайте, що на будь-які питання можна відповісти в спокійній манері в тих рамках, які ви вважаєте припустимими.
Підкреслена неповага
Ви приходите на співбесіду. Але мало того, що вас ніхто доброзичливо не зустрічає, ви ще чекаєте годину або проводите сумні хвилини з анкетою, відповідаючи на незліченні питання, що іноді заводять вас у глухий кут, оскільки вони більше підійшли б для гравців "Хто хоче стати мільйонером?".
Місія кадровика в цьому випадку полягає в тому, щоб змусити вас відчути себе не у своїй тарілці, а потім подивитися, як ви зреагуєте на нечемне ставлення і дефіцит часу.
Фізичний дискомфорт
Співбесіда сама по собі є стресовою ситуацією, тому зробити її шоковою не дуже важко. Підсобними засобами можуть служити: холод/жара, світло в очі, незручний або зламаний стілець.
Ваша реакція: головне - протриматися й не втратити самовладання, поважного тону до співрозмовника. Саме цього від вас чекають у відповідь на некоректну поведінку.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 24697 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
«Ігри Нескорених»: де дивитися змагання серед ветеранів та військових
07.02 Із 8 по 16 лютого в Канаді пройде міжнародний спортивний захід «Invictus G ...
Мешканку Шепетівщини ошукали на 33 тисячі гривень, коли вона намагалась повернути гроші за ліки
07.02 Невідомий представився співробітником служби соціального захисту.
У Хмельницький повернулися «на щиті» двоє Героїв
07.02 Прощалися з Костянтином Дерусом та Костянтином Чарним.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...