Бумеранг з роботою

Кар'єрний шлях далеко не завжди буває прямим і рівним, немов бігова доріжка стадіону; на шляху до вершин професійних досягнень нерідко трапляються несподівані повороти та віражі. І іноді фахівцям всупереч приказці про неможливість двічі ввійти в одну ріку доводиться вертатися на нещодавно залишене місце.

Обставини, що змушують працівника знову стукатися у двері колись рідного офісу, можуть бути різними. Хтось пішов, спокусившись привабливими обіцянками, а через місяць-другий виявив, що щедрі бонуси, соцпакет і підвищення в посаді були лише наживкою для коштовного співробітника. Хтось у запалі сварки з начальством або товаришами по службі написав заяву про звільнення, а згодом пошкодував про вчинене.

Назад або вперед?

Повернутися на колишнє місце, спробувати звикнути до нової роботи або шукати нову вакансію - універсального рішення не існує. І перш ніж іти на уклін до колишнього начальника, варто неупереджено оцінити всі плюси та мінуси цього кроку.

Припустимо, вас не влаштовував рівень зарплати та відсутність кар'єрного росту на старій роботі, однак на новому місці справи виявилися ще гіршими. Чи має зміст повертатися в подібній ситуації? Причина, що одного разу вже спонукала вас звільнитися, не зникла, і через якийсь час невдоволення, що накопичується, знову дасть про себе знати. Ще один не менш розповсюджений сценарій - ви пішли через постійні конфлікти з керівництвом і колегами. Наївно очікувати, що з другої спроби ви заживете з босом і колегами душу в душу (якщо тільки за час вашої відсутності персонал відділу не змінився). Крім того, на насиджене місце повертаються ще й через ностальгічно-сентиментальні почуття до старої компанії: «Ця фірма, звичайно, болото, проте своє, таке знайоме та рідне». Якщо подібні думки приходять вам у голову, запитайте себе, чи дійсно корпоративна трясовина - межа ваших мріянь. Чи не краще розірвати порочне коло?

Клеймо невдахи

Головною помилкою багатьох працівників-бумерангів є їхня переконаність у тому, що після повернення все буде як раніше. Однак думка колишніх товаришів по службі про перебіжчика напевно виявиться невисокою - оскільки він не зумів знайти собі гідного місця, скоріш за все, його професійні якості не котируються.

Відносини з начальством також можуть дати тріщину, адже, попросивши шефа знову прийняти вас на роботу, ви фактично ставите себе в залежність від нього. Деякі керівники вважають, що в такий спосіб одержують повний карт-бланш! Понизити в посаді та зарплаті, навантажити складними та неприємними обов'язками, затримати в офісі надурочно, позбавити стандартних премій і бонусів, нарешті, виділити найбільш незручне робоче місце та застарілий комп'ютер - в арсеналі боса завжди найдеться достатньо засобів. Втім, навіть якщо начальство не опуститься до настільки непривабливих дій, відступникові прийдеться спочатку працювати з подвоєною енергією, щоб реабілітувати себе в очах шефа та товаришів по службі.

Зберегти обличчя

Якщо ви вирішили повернутися до рідних пенатів, то ваше основне завдання - гідно піднести це, зберегти репутацію та домогтися умов не гірших за ті, які у вас були до звільнення.

У виграшному положенні перебувають лінійні працівники галузей, що традиційно відрізняються високою плинністю кадрів. Тут не подивляться косо на «блудного сина», більше того, до моменту, коли ви повернетеся, може змінитися ледве не половина колишнього складу. До«бумерангів» досить поблажливо відносяться в IT-галузі, творчих сферах, а також у компаніях, що використовують західні стандарти кадрової політики.

Насамперед, вигадайте адекватну причину вашого приходу, що не вплине на професійне реноме. По-друге, озвучте свої переваги перед гіпотетичним новачком: вас не треба уводити в суть справи, ви знайомі з корпоративною специфікою та готові відразу працювати на повну силу. Якщо обов'язки полягають у спілкуванні з клієнтами або партнерами, не забудьте згадати цей момент, адже найчастіше замовники воліють контактувати винятково зі «своїм» менеджером. І, нарешті, обов'язково підкресліть, що короткостроковий досвід роботи в іншій фірмі дозволив вам іншими очима подивитись на колишнього наймача та належним чином оцінити його переваги, отже, ваші лояльність і мотивація багаторазово зросли.

Бос іде на уклін

Ситуація, коли колишній керівник пропонує вам повернутися, зустрічається не часто. Але, припустимо, ви встигли облаштуватися на новому місці, цілком задоволені вибором, а через якийсь час з вами зв'язується колишній шеф з пропозицією знову працювати під його керівництвом. Найчастіше таке відбувається в маленьких фірмах, де звільнення гарного фахівця паралізує значну частину бізнес-процесів. Зрозуміло, тоді у вас є повне право зажадати збільшення до зарплати, підвищення в посади або інші корпоративні блага. Однак завжди пам’ятайте про можливість підступу та наполягайте на офіційному оформленні нових умов. Директор невеликої компанії напевно не поскупиться на обіцянки, аби тільки тимчасово повернути коштовного співробітника та пережити лихоліття, а згодом здатний благополучно «забути» про свої щедрі обіцянки.

Успішної вам кар'єри!

ДО РЕЧІ...

За статистикою, до 25 % фахівців у Європі та США - це працівники-бумеранги. Кадрова та професійна мобільність персоналу тут вважається нормальною, так що проблеми тих, хто повертається, просто не існує.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад