Методи боротьби зі стресом після відпустки (опитування)
Відпустка – прекрасна можливість зняти напругу, виспатися і відволіктися від трудових буднів, але в той же час це різка зміна звичного життєвого ритму, а значить, свого роду стрес. І не дивно, що практично будь-якій людині після повернення з відпустки, чи то поїздки на море, чи то на дачу, потрібний час, щоб повернутися в робочий стан. Як же працівники справляються зі стресом після відпустки? Прагнучи отямитися після декількох днів або тижнів «нічогонероблення», 27% громадян повертаються додому за 1-2 дні до виходу на роботу. Кожен п’ятий співробітник (20%) в перший робочий день прагне братися тільки за прості завдання. 12% в перші дні на роботі прагнуть не перенапружуватися і лягати спати раніше, щоб поповнити нестачу енергії. Ще 3% працівників приймають вітаміни або заспокійливі препарати. Інші методи адаптації застосовують 3% громадян. Слід сказати, що деякі з них дуже оригінальні: «Зціпивши зуби, чекаю, коли закінчиться ломка (зазвичай – тиждень)»; «В перші дні після роботи частіше буваю на природі»; «Виходжу на роботу в середу або четвер»; «Молюся».
Не роблять нічого спеціального для зняття стресу після відпустки 22% працівників: «Багато років займаюся йогою – жодні стреси не страшні».
Що стосується працедавців, то в необхідності надання допомоги співробітникам, які повертаються з відпустки, упевнені 50% з них: «Бажано. Все ж таки перехід від відпочинку до роботи – це стрес, і якщо співробітникові допомогти у цей момент, то і позитивного заряду від відпочинку вистачить на довший термін».
На відміну від них 41% вважає, що така допомога не потрібна: «Півдня – на обмін враженнями і перегляд фото, далі – в бій». Але, незважаючи на значний відсоток працедавців, що схвалюють проведення подібних «реабілітаційних» заходів, насправді їх організовують лише 5% компаній. Це, наприклад, обговорення подій, що сталися в компанії за відсутності співробітника, полегшений режим праці або вільний графік в перші дні після відпустки: «Слухаємо його розповіді про відпустку»; «Перший час дуже не навантажуємо».
Переважна ж більшість компаній (89%) заходів щодо адаптації відпускників не проводять. При цьому частина працедавців висловлюють із цього приводу жаль, інші ж упевнені, що «якщо за один-два тижні відпустки співробітник розгублюється настільки, що не може зміркувати, чим він займався останні півроку, то з ним можна сміливо прощатися».
У зв’язку з цим і поради працедавців співробітникам, що повертаються з відпустки, досить різноманітні: хтось радить «швидше вливатися в робочий процес», інші ж, навпаки, переконують «не хапатися відразу за великий об’єм роботи».
Ці варіанти запропонувала рівна кількість представників компаній (по 17%). 9% працедавців вважають, що ключ до успішної адаптації – це розставляння пріоритетів і планування, 6% – ознайомлення співробітника з усіма змінами, що сталися в компанії за час його відсутності. Ще 5% упевнені, що «виходити з відпустки краще в середині тижня, тоді перший робочий тиждень буде коротким і буде час увійти до ритму робітників буднів». Варто відзначити, що досить значне число громадян (42%) не знають, що таке стрес після повернення з відпустки: «У мене прекрасний начальник і хороші співробітники, тому я виходжу з відпустки із задоволенням»; «На роботу – як на свято!».
www.liga.net
Підготувала Мар’яна ЧОРНА
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17017 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
На Хмельниччині судили чоловіка, який намагався протаранити вантажівкою ворота ТЦК
10.05 Інцидент стався під час комендантської години.
Погода на завтра – потепління на Хмельниччині очікувати не слід
10.05 Синоптики прогнозують заморозки і короткочасні опади.
На Хмельниччині попрощалися з двома полеглими воїнами
10.05 «На щиті» повернулись додому Герої Віталій Сєров та Андрій Іщенко.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...