Ким бути?
Як визначити найбільш затребувані професії? Чи можна покладатися тільки на опис професії як на відправну крапку в рішенні йти вчитися за цією спеціальністю? Як вибрати професію, щоб не викинути на вітер 5 років навчання у виші за фахом? Такі питання задає собі ледве не кожен старшокласник і абітурієнт. Насправді, вибір професії - крок відповідальний. Від того, що ви просто переглянете список професій, ви навряд чи зможете вберегтися від неправильного вибору. Потрібно не тільки пройти профтестування, але й ґрунтовно вивчити найбільш затребувані професії майбутнього. Фахівці Лутугінського районного центра зайнятості приділяють велику увагу саме якості надання такого виду послуг учнівської молоді.
Спочатку вибирають професію, а потім уже виш - на жаль, ця істина спадає на думку далеко не всім. Так само як не кожен додумається до того, що у виборі професії та вишу треба виявити активність. Самі по собі ви можете бути якими завгодно: споглядальниками, фантазерами, ледарями - але тут потрібно діяти. Чи можете ви сказати про себе, що активно шукаєте спеціальність? Якщо так, то ви її знайдете. Ми часто вважаємо розвиток здібностей чимсь ніби хобі, можливо - духовною роботою, а то й відносимо це до теми надприродного. Але ж можна просто зайнятися розвитком здібностей до професій! Спочатку варто правильно сформувати інтерес до справи. Вибирайте те, що приносить вам радість, оскільки важко довго витримувати те, що не радує. З іншого боку, будьте оптимістами: що б з вами не відбувалося, розглядайте це, як нові можливості. З'ясуйте, які професії відповідають цікавим для вас заняттям - відповідно до доступного вам списку професій. Подивіться також, чим займаються суміжні фахівці. Відокремте інтерес до навчального предмета від інтересу до вчителя. А цікавого вчителя зробіть у своїй уяві універсальним фахівцем. Як би він поводився у виші, до якого ви зібралися вступати? Які перші кроки в обраній вами професії він зробив би на вашому місці? Чи затребувана професія, якою ви вирішили опанувати? Якщо не занадто, то що унікального ви можете запропонувати в ній, щоб ваша праця все-таки була затребувана? Потрібні можуть бути які завгодно люди. Тут крім стандартних списків вакансій на допомогу прийде список екзотичних професій з його «перегортувачами пінгвінів» і «затовкувачами в поїзди». Будьте динамічнішими та вчіться відповідати запитам часу. Стежте за появою нових професій і напрямків. Так ви зможете назвати себе людиною, яка затребувана часом. Не варто ані захоплюватися словом «треба», ані допускати порожні капризи в сферу своїх бажань. Варто вчитися адекватно оцінювати свої здібності. Налаштовуйтеся на навчання: навіть «казкова» професія сажотруса вимагає дворічної підготовки. Інформацію з вибору професії та про навчальні заклади регіону ви можете одержати у фахівців з профорієнтації служби зайнятості.
Завжди має сенс бути чесними з собою. Давньокитайський філософ Лао-Цзи вважав: «У центрі вашої істоти у вас є відповідь, ви знаєте, хто ви й чого ви хочете», - і в цьому дійсно є зерно істини. Адже коли говорять про професії по душі, то саме внутрішнє знання, інформація людини про себе й мається на увазі. Втім, чи не занадто самовпевнено затверджувати це при всій існуючій розмаїтості сучасних професій? Так що варто і думати про своє життя, скажімо, по півгодини на день, ні на що не відволікаючись, - так і, навпроти, досліджувати весь діапазон професій і полювати за усім цікавим на ринку праці. Потрібно орієнтуватися, розбиратися в професіях по максимуму, та й про виші знати максимально багато; завжди міркувати самостійно, не покладаючись ні на які плітки, перевіряти факти, доводити, спростовувати - оперувати всім масивом інформації. А коли ви думаєте про себе самих, теж не забувайте про аналіз, розрахунки, уяву, мріяння, споглядання, спогади. Будьте вільні, думаючи про те, які у вас здібності та переваги; як підтримувати довгий інтерес до професії - вивчити суміжні напрямки, історію науки? Бути в курсі новин?
Важливо бачити мету, знати, чого ви хочете. Бачити мету - це мати інформацію про свою мету. Сформуйте звичку завзято рухатися до мети: ваша поінформованість вас підтримає.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 24697 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
«Ігри Нескорених»: де дивитися змагання серед ветеранів та військових
07.02 Із 8 по 16 лютого в Канаді пройде міжнародний спортивний захід «Invictus G ...
Мешканку Шепетівщини ошукали на 33 тисячі гривень, коли вона намагалась повернути гроші за ліки
07.02 Невідомий представився співробітником служби соціального захисту.
У Хмельницький повернулися «на щиті» двоє Героїв
07.02 Прощалися з Костянтином Дерусом та Костянтином Чарним.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...