Визначення підходящої роботи для безробітного

На визначення підходящої для безробітного роботи впливає ряд чинників, серед них:

1. Тривалість періоду після припинення трудової діяльності. По закінченню 6-ти місячного періоду після останнього звільнення та у разі, якщо безробітного до цього часу не буде працевлаштовано, підходящою для нього буде робота за професією, яку він мав за останнім місцем роботи або робота, що потребує попередньої перепідготовки за новою професією за направленням Державної служби зайнятості (підстава: пункт 2 статті 7 Закону України "Про зайнятість населення").

По закінченню 12-ти місячного періоду після останнього звільнення та у разі, якщо безробітного протягом цього часу не буде працевлаштовано, підходящою для нього буде також участь в оплачуваних громадських роботах (підстава: пункт 7 вказаної статті Закону).

2. Період перебування на обліку в центрі зайнятості. По закінченню 6-ти місячного періоду після реєстрації в центрі зайнятості підходящою для безробітного буде робота, яка потребує зміни професії з урахуванням здібностей, стану здоров'я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці у відповідних працівниках (підстава: пункт 4 вказаної статті Закону).

У разі відмови безробітного від другої пропозиції підходящої роботи він знімається з обліку.

Таким чином, на даний час, відповідно до статті 7 Закону України "Про зайнятість населення" для Вас підходящою вважається робота, що відповідає Вашій професії (кваліфікації), участь в оплачуваних громадських роботах є добровільною.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад