Коли може призначатися випробний термін при прийнятті на роботу?

Згідно з законодавством про працю, відповідно до статті 26 Кодексу законів про працю України при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Така умова повинна бути зазначена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. В період випробування на працівника поширюється законодавство про працю, у тому числі норми щодо оплати його праці.

Строк випробування, якщо інше не встановлено законодавством, не може перевищувати 3-х місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - 6 місяців. Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати один місяць. Якщо працівник в період випробування був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

Якщо строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування. Якщо протягом строку випробування встановлено невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято, власник протягом цього строку вправі розірвати трудовий договір.

Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу:

· осіб, які не досягли 18 років;

· молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;

· молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;

· осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;

· інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертної комісії;

· працівників в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство:

· в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад