Як розраховувати витрати на відрядження з 1 квітня 2011 року?

З 01 квітня 2011 р., з дати набрання чинності розділу III Податкового Кодексу «Податок на прибуток», змінюються й розміри добових витрат при відрядженнях по території України та за кордон.

Так, згідно пп. 140.1.7 п. 140.1 ст. 140 НК, до складу витрат на відрядження відносяться також витрати, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням, але не більше:

· 0,2 розміру мінімальної заробітної плати для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, розраховуючи на добу – для відряджень у межах території України;

· 0,75 розміру мінімальної заробітної плати для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, розраховуючи на добу - для відряджень за кордон.

З огляду на те, що з 01.01.2011 р. розмір місячної мінімальної зарплати становить 941 грн, розміри добових витрат з 01.04.2011 р. складуть:

· по Україні — 188,20 грн (941 х 0,2) ( в I кварталі 2011 р. розмір добових — 30 грн);

· за кордоном — не вище 705,75 грн (941 х 0,75) (в I кварталі 2011 р. розмір добових еквівалентний 50 дол. США).

Кабміном окремо визначаються граничні норми добових для відрядження членів екіпажів судів/інших транспортних засобів або суми, що направляються на харчування таких членів екіпажів замість добових, якщо такі судна (інші транспортні засоби):

· здійснюють комерційну, промислову, науково-пошукову або рибальську діяльність за межами територіальних вод України;

· виконують міжнародні рейси для здійснення навігаційної діяльності або перевезення пасажирів або вантажів за плату за межами повітряного або митного кордону України;

· використовуються для проведення аварійно-рятувальних і пошуково-рятувальних робіт за межами митного кордону або територіальних вод України.

Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами й організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначаються Кабінетом Міністрів України. Сума добових для таких категорій фізичних осіб не може перевищувати суми, встановленої абзацом четвертим пп. 140.1.7 п. 140.1 ст. 140 НК України.

Сума добових визначається у випадку відрядження:

· у межах України та країн, в'їзд громадян України на територію яких не вимагає наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документи;

· у країни, в'їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження й оцінкам уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює.

За відсутності зазначених відповідних підтверджувальних документів, наказу або оцінок уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в паспорті або документі, що його замінює, сума добових не включається до складу витрат платника податку.

Будь-які витрати на відрядження можуть бути включені до складу витрат платника податків за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з діяльністю такого платника податків, зокрема (але не винятково):

· запрошень приймаючої сторони, діяльність якої збігається з діяльністю платника податків;

· укладеного договору або контракту;

· інших документів, що встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові стосунки; документів, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, проведених за тематикою, що збігається з господарською діяльністю платника податку.

Якщо відповідно до законів країни відрядження або країн, територією яких здійснюється транзитний рух до країни відрядження, обов'язково необхідно здійснити страхування життя або здоров'я відрядженої особи або її громадянської відповідальності (у випадку використання транспортних засобів), то витрати на таке страхування включаються до складу витрат платника податків, який відряджає таку особу.

За запитом представника органу ДНС платник податків забезпечує за власний рахунок переклад підтверджувальних документів, виданих іноземною мовою.

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад