Напористість і впевненість у собі допомагають жінкам будувати кар'єру

У світі бізнесу агресивні, напористі та упевнені в собі жінки, які при цьому ще й уміють регулювати ці якості в залежності від обставин, частіше одержують підвищення по службі, ніж їхні колеги обох статей, довело нещодавнє дослідження Стенфордської школи бізнесу.

Мужність плюс гнучкість

Відповідно до дослідження, щоб домогтися успіху, жінки повинні, з одного боку, демонструвати впевненість у собі та домінуючу поведінку, з іншого боку - пом'якшувати ці якості, проявляючи прагнення до співробітництва. «Здатність жінок проявляти гнучкість спричиняє чудові результати. Деякі, використовуючи цей підхід, досягають більших кар'єрних висот», - зазначають Олівія О´Ніл, викладач менеджменту в університеті Джорджа Мейсона, і її співавтор Чарльз О´Рейлі, професор кафедри керування персоналом і організаційною поведінкою Стенфордської школи бізнесу.

Використовуючи результати співбесід, опитувань і спостережень за випускниками 132 бізнес-шкіл, які велися протягом восьми років, дослідники виявили, що деякі жінки, які володіють такими «чоловічими» рисами, як упевненість у собі, агресивність і напористість, були також здатні контролювати свою поведінку. «Ці жінки могли, ніби хамелеони, пристосовуватися до оточення - оцінювати ситуацію та відповідно змінювати манеру поведінки», - пояснює О´Ніл

Кар'єрне зростання

Як довело дослідження, жінки, здатні проявляти чоловічі риси характеру в залежності від ситуації, домоглися успіху в професійній діяльності. Вони одержували підвищення по службі в півтора разу частіше, ніж настільки ж напористі колеги-чоловіки, і вдвічі частіше менш агресивних і напористих колег чоловічої статі, незалежно від того, добре чи погано всі ці чоловіки контролювали свою поведінку.

«Цікаво, що здатність свідомо регулювати чоловічий стиль поведінки не просто ставить жінок врівень з чоловіками, а надає їм велику перевагу, - зазначають дослідники. - Це показує, що саме так і повинні поводитися жінки, які хочуть зробити кар'єру керівника».

Дослідження також довело, що «мужні» жінки, які вміють управляти своєю поведінкою, одержували підвищення в півтора разу частіше, ніж їх «жіночні» колеги, незалежно від рівня самоконтролю останніх. «Підтверджень тому, що жіночний стиль поведінки дає щось, крім більшої привабливості, немає, - говорить О´Ніл. - Жінки з супер-жіночними рисами характеру, поведінки сприймаються поки як менш компетентні».

Дослідники зазначають, що ефект керування «чоловічими» якостями важливий, оскільки помітно впливає на успіх на початку кар'єри жінки. Навіть невеликі розходження в рівні успіху на початку кар'єрного шляху дають значний довгостроковий ефект. Автори дослідження вважають, що чим більше жінок зрозуміють і приймуть цю модель поведінки, тим більше жінок буде в керівництві компаній.

Джерело rb.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад