3 поради для тих, хто хоче стати фаворитом шефа

Для різкого кар'єрного зльоту недостатньо бути кращим у відділі - ваші шанси на успіх підвищаться, якщо ви зможете ввійти в довіру до шефа. Експерти дають три поради, як здобути любов начальника.  Стати улюбленим співробітником майже так само легко, як і кращим співробітником компанії. Ось тільки чи варта гра свіч? Так, ви можете одержати підвищення по службі, зайняти крісло заступника, але й вимагати з вас ваш «улюблений» начальник буде більше. 

1. Дотримуйте гласних і негласних правил

Якщо в компанії, наприклад, дуже стежать за затримками з обідньої перерви, вам у жодному разі не можна спізнюватися.
Якщо курити можна тільки на вулиці, не потрібно ховатися в туалеті, а ще краще відразу позбутися цієї звички. 
Сказано, що в п'ятницю можна зневажити діловим стилем одягу - ви однаково повинні дивувати колег білизною сорочки та зав'язаною краваткою. 
Виконуйте всі корпоративні правила, крім тих, які шкодять вашій роботі та результатам компанії. Щоб увійти в довіру до начальника, привчіть його до думки, що від вас він може не очікувати підступу у вигляді порушення дисципліни. 

2. Визначте слабкі та сильні сторони шефа

Щоб стати улюбленим співробітником, ви повинні навчитися доповнювати вашого керівника. Якщо ви чітко знаєте, що в якихось питаннях він слабший, наприклад у складанні річних звітів, запропонуйте взяти цей обов'язок на себе. Начальник, може, спочатку з побоюванням поставитися до подібних прохань, але, якщо ви все зробите правильно й у строк, він буде радий. При цьому, якщо ви не будете кричати всюди, що робите роботу за начальника, він буде ще й вдячний.
У тих аспектах, де ваш бос сильний, вам потрібно повчитися. Наприклад, у виборі виконавців для того або іншого проекту. Запитайте, чому він вибирає саме цих людей, як він приймає рішення, на чому ґрунтується. Якщо ви вже на гарному рахунку, шеф із задоволенням розкриє секрети майстерності. 

3. Покажіть, що ви людина, а не робот

Якщо ви вже стали правою рукою начальника, він у всіх робочих моментах покладається на вас, настав час нагадати йому, що ви не просто робот з набором запрограмованих функцій.
Ви людина з почуттям гумору та набором певних знань, що не мають безпосереднього відношення до роботи. Тільки не потрібно відразу розповідати анекдоти з приводу й без. 
Якщо начальник вирішив вибрати собі, наприклад, ноутбук або комунікатор і при цьому нічого не розуміє в техніці, ви цілком можете його проконсультувати. Але не розмовляйте з ним ніби з дитиною - пояснюйте спокійно. Начальник зрозуміє, що ви теж жива людина, з якою можна просто поговорити про життя, а не тільки давати завдання на чекати на їхнє негайне виконання. 
Тоді ви за умови дотримання всіх перерахованих правил і станете не просто фаворитом, а надією, опорою вашого безпосереднього начальника. А потім, може, і спадкоємцем, якщо боса відправлять на підвищення. 
Проте пам’ятайте, що, задавши високий темп і якість роботи, ви просто зобов'язані їх підтримувати. З сильних людей зазвичай більше запитують. А якщо вас цінують, виходить, в очах керівництва ви професійний співробітник. Вам не будуть прощавати помилки, характерні для новачків. Довіра не може бути однобічною.

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад