Як знайти роботу, якщо вам за 40, за 50, за 60 …

Пам’ятаєте крилату фразу з фільму "Москва сльозам не вірить”? "В сорок років життя тільки починається!”. Щодо життя сперечатися не станемо. А от трудова біографія, нажаль, може піти на спад. Втім, вік стає бар’єром на шляху одержання роботи тільки тоді, коли сам пошукач сприймає його як непереборну перешкоду. Роботодавець може не помітити вашої невідповідності віковому цензу або навіть порахувати його за додатковий плюс, якщо ви самі йому трошки в цьому допоможете.

Ваш безцінний досвід

Найважливіший критерій при прийомі на роботу - це професіоналізм, а він приходить із досвідом. І ділові контакти теж напрацьовуються не за один місяць. Тому на ряд посад (наприклад, бухгалтер, лікар або юрист) роботодавці воліють приймати людей зрілого віку. Виходить, у вас є значна перевага перед більш молодими конкурентами. Не забудьте вказати ваші сильні сторони в резюме, а також підкреслити їх на співбесіді.

Порада: якщо ваше резюме залишається непоміченим роботодавцем, спробуйте вислати функціональне резюме. Його головна відмінність від звичайного хронологічного резюме, полягає в тому, що досвід роботи згрупований не по датах, а по виконуваних функціях. Акцент робиться на великі знання, унікальні професійні навички і солідну практичну роботу.

Наприклад: У пошукача, що претендує на вакансію фінансового директора, у резюме можуть фігурувати такі заголовки: Загальна бухгалтерія, виробнича бухгалтерія, управлінський досвід, викладацький досвід. І в кожному абзаці повинен бути докладно представлений відповідний досвід роботи і досягнення.

Мудрість і індивідуальний стиль

З роками люди набираються життєвого досвіду, краще розбираються в оточуючих, приймають зважені і обмірковані рішення. Як правило, до 45-літнього віку працівник здобуває певний статус і ім’я у своєму професійному середовищі. Його скоріше, ніж молодого фахівця, візьмуть на керівну посаду.

Порада: Якщо у вас довго не виходить знайти роботу з рядової вакансії, спробуйте претендувати на керівну посаду. Не бухгалтер, а заступник головного бухгалтера, не продавець, а адміністратор і т. д. Ви самі здивуєтеся, наскільки зростуть ваші шанси!

Моложавий зовнішній вигляд

Роботодавців відлякує не сам вік пошукача, а імідж "старої шкапи”. Тому для вас дуже важливо виглядати моложаво. Підтримуйте себе в гарній фізичній формі, а перед співбесідою не пошкодуйте грошей на стильну зачіску й модне вбрання. Ці витрати окупляться, коли ви одержите місце.

Порада: У резюме можна не вказувати дату народження. Тоді є шанс одержати запрошення на співбесіду і при особистій зустрічі справити вигідне враження на роботодавця.

Готовність вчитися

Ви закінчили вуз кілька десятиліть тому або, можливо, взагалі працюєте не за отриманою спеціальністю. Тоді графа "освіта” у вашому резюме повинна бути більшою, ніж у інших пошукачів. Запишіть туди всі професійні курси і семінари, які ви прослухали. Повинно бути зрозуміло: ви йдете в ногу з часом і постійно підвищуєте свою кваліфікацію.

Порада: Прийдіть на співбесіду трохи раніше призначеного часу і очікуючи в приймальні, читайте не детектив, а професійний журнал. Також підійде солідне ділове видання. Постарайтеся, щоб роботодавець звернув на це увагу.

Енергійність і мобільність

Ви повинні справляти враження енергійної людини. Ви не збираєтесь тихо "відсидіти” роки, що залишилися до пенсії, ви повні планів і прагнень. Як це довести? На співбесіді більше говоріть про майбутнє: "Я маю намір…”, "Я збираюся…”, "Мені хотілося б продовжити…”.

Порада: Додайте в резюме фразу: "Готовність до відряджень”. На практиці це потрібно не вже й часто, але ваша мобільність стане зайвим плюсом в очах роботодавця.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад