Як успішно пройти випробувальний термін
Випробувальний термін – один з найбільш серйозних бар’єрів на шляху до професійних звершень. Від того, наскільки вдало пройде цей період, безпосередньо залежить майбутнє вчорашнього випускника вузу і його подальші перспективи в компанії. Розглянемо декілька ділових рекомендацій щодо того, як добре зарекомендувати себе і знизити ризик відмови в працевлаштуванні.
Основи поведінки
Це ази, від яких залежить і думка майбутніх колег, і ставлення роботодавця, і перспектива залишитися в компанії в якості штатного працівника. Протягом усього випробувального періоду потрібно вибудувати доброзичливе спілкування зі співробітниками, проявити свої найкращі професійні якості і прагнення.
В цілому мінімізувати ризик відмови після проходження випробувального терміну можна, якщо вибрати правильну модель поведінки.
Уточніть фронт робіт
Для новачка, навіть якщо він був відмінником у вузі, перші робочі дні в умовах виробництва будуть досить важкими. Йому потрібен час, щоб вивчити свої бов’язки, освоїтися на місці. Трохи спростити завдання і знизити ймовірність помилок допоможе складання індивідуального плану роботи.
Потрібно обговорити з керівництвом свої обов'язки протягом випробувального терміну. Ще краще, якщо в плані робіт будуть конкретно описані завдання і термін виконання, критерії оцінки професійних навичок.
Продемонструйте свої кращі якості
Головне завдання новачка – проявити себе. Потрібно постаратися протягом випробувального терміну показати свої найкращі професійні якості у вирішенні поставлених завдань. Варто спробувати максимально заглибитися в завдання, виконати його не просто добре, а й вчасно.
Будьте ініціативним
Керівники цінують людей з креативними ідеями. Тому потрібно сміливо озвучувати свої думки, пропозиції щодо оптимізації робочих завдань. Але важливо дотримуватися коректності. Ініціативність не повинна стосуватися критики існуючого робочого укладу, таке точно ніхто не оцінить. Ваше завдання – запропонувати варіанти поліпшення, але не акцентувати увагу на мінусах системи.
Варто також врахувати, що існує категорія керівників, які не люблять ініціативних співробітників, бачачи в них конкурентів. Таких краще визначити ще при проходженні випробувального терміну, щоб вчасно піти, пошукати місце з грамотним директором, який оцінить креативність та не перешкоджатиме розвиватися в професійному плані.
Зберігайте ентузіазм
Завдання новачка – з перших днів продемонструвати захопленість своєю роботою. Це проявляється буквально у всьому: пунктуальності, абсолютному зануренні в поставлені завдання. Навіть якщо ви освоїлися в колективі і відчуваєте себе «у своїй тарілці», розслаблятися не варто. Не поспішайте витрачати робочий час на соцмережі, курилки і розкладання пасьянсу, не намагайтеся знайти лазівки, щоб раніше піти додому. Все це ніяк не підкреслить ентузіазм, а стане величезним мінусом при вирішенні керівництва залишити вас в штаті чи ні.
Пам`ятайте, ви на випробувальному терміні. Це означає, що за вами постійно спостерігають, кожна дія піддається оцінці і беруться до уваги будь-які деталі: від захопленості робочим процесом до поведінки.
Як вчинити, якщо не склалося
Бувають ситуації, коли протягом випробувального терміну претендент на посаду розуміє, що перспектива працевлаштування в цій компанії його не приваблює. У таких випадках не варто витрачати час та працювати «через не хочу», в надії що звикнете і все наладиться. Краще одразу піти на пошуки нового місця, яке буде до душі.
Важливо: не «рубайте з плеча», збираючись піти. Про своє рішення потрібно попередити керівника заздалегідь, якщо потрібно, то коректно поясніть причини, постарайтеся піти на хорошій ноті. Навіть якщо є впевненість, що з цими людьми більше не доведеться співпрацювати, краще зберегти нормальні відносини.
Пам`ятайте, що всі керівники, так чи інакше, спілкуються між собою, і негативні відгуки про вас від одного можуть стати вагомою причиною для іншого відмовити вам у працевлаштуванні.
Підготувала Зоряна НЕФРИТ
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22153 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Пожежі на Хмельниччині: на Кам'янеччині горів магазин, у Волочиську загинув чоловік
05.02 Протягом доби вогнеборці Хмельниччини сім разів виїжджали на гасіння пожеж ...
Кращий корм для котів у 2025 році: рейтинг
05.02 Хочете, щоб ваш улюбленець був здоровим, активним та життєрадісним? Подбай ...
Вибухи на Хмельниччині: сили ППО збили ворожі «шахеди», є пошкодження
05.02 Цієї ночі в Хмельницькій області знову лунав сигнал «Повітряна тривога». В ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...