П’ять порад, як працювати менше, але досягати більшого

 

Попри те що у найуспішніших світових бізнесменів високий рівень відповідальності, вони знаходять час, щоб відкласти термінову роботу та інвестувати час у діяльність, яка приносить користь в довгостроковій перспективі – накопичують знання, енергію й займаються творчістю.

І нехай за день вони встигають менше, але досягають більшого впродовж життя.

Ведіть щоденник, щоб підвищувати усвідомленість

Опра Уїнфрі починає кожен день з щоденника подяки, відзначаючи п’ять речей, за які вона вдячна вчорашньому дню. Це допомагає їй помічати хороше, відзначати, що їй подобається, заряджатися позитивною енергією і робити більше того, що приносить задоволення.

Щоразу, коли легендарний консультант з управління Пітер Друкер ухвалював рішення, він записував те, на що очікував. Через декілька місяців він порівнював результати зі своїми очікуваннями.

Не тільки бізнесмени вели щоденники. Леонардо да Вінчі заповнив десятки тисяч сторінок начерками й роздумами про своє мистецтво, винаходи, спостереження та ідеї. Альберт Ейнштейн зібрав понад 80 000 сторінок заміток за своє життя.

Дослідники говорять, що ведення щоденника допомагає впорядкувати думки, досвід і знання. Це потужний інструмент для пізнання і відкриття себе.

Це також збільшує нашу здатність думати про складні теми, які мають десятки взаємопов’язаних частин, в той час як наш мозок сам по собі може утримати в голові тільки три такі частини.

Огляд сотень досліджень показав: щоденник також допомагає з тим, що називається метакогнітівним мисленням усвідомленням наших власних думок. Метапізнання є ключовим елементом продуктивності.

Дрімайте, щоб поліпшити пам’ять, креативність і продуктивність

Дослідник сну Сара Медник з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго сміливо заявляє: «З перервами на сон від години до півтори години у вас з’являється стільки ж сил, як коли б ви спали 8 годин вночі. Люди, які навчаються вранці, на вечірніх іспитах почуваються краще приблизно на 30 відсотків, якщо вони дрімають протягом дня».

А ось невеликий список тих, хто зізнався в денному сні: Джон Д. Рокфеллер (кожен день по обіді), Маргарет Тетчер (одна година на день), Арнольд Шварценеггер (кожен день) і Білл Клінтон (15-60 хвилин на день).

Сучасна наука підтверджує, що денний сон робить нас не тільки більш продуктивними, але і більш креативними.

Ходіть пішки хоча б 15 хвилин

Це відмінний спосіб додати фізичне навантаження до свого розпорядку дня. А Стів Джобс навіть поєднував прогулянки і переговори, тому що вважав, що так ефективніше ухвалювати рішення.

Прогулянка освіжає розум і тіло і збільшує творчий потенціал. Це може навіть подовжити ваше життя. В одному 12-річному дослідженні дорослих старше 65 років ходьба протягом 15 хвилин на день знизила смертність на 22 відсотки.

Читайте книги найдешевший спосіб отримати освіту

Підприємець-мільярдер Ден Гілберт читає 1-2 години в день, Ілон Маск читав 2 книги на день, коли він був молодший, у Марка Цукерберга нова книга кожні 2 тижні, Джефф Безос прочитав сотні науково-фантастичних романів, коли йому було 13 років, а генеральний директор Disney Боб Айгер встає щоранку о 4:30, щоб почитати.

Читання книг покращує пам’ять, збільшує емпатію та знімає стрес, а все це може допомогти досягти ваших цілей.

Книги збирають цінність найважливіших знань за все життя в формат, який вимагає всього лише декількох годин нашого часу.

Більше експериментуйте це підвищує шанси на успіх

Джефф Безос говорить: «наш успіх в Amazon залежить від того, скільки експериментів ми проводимо в рік, на місяць, на тиждень, в день». Незалежно від того, скільки ви читаєте і як багато обговорюєте те, що дізналися, вам все одно доведеться витратити якийсь час на вчинення власних помилок. Тільки так можна отримати реальний досвід і прийти до успіху.

Експерименти можна використовувати і для того, що прищепити собі правильні звички.

https://www.work.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад