Три запитання, які потрібно поставити HR-менеджеру до співбесіди
Телефонна розмова з рекрутером – етап працевлаштування, який багато пошукачів недооцінюють. Але саме під час першого спілкування HR-менеджер дізнається важливі деталі про кандидата, з яких складається його враження та майбутній діалог. Пошукачам також потрібно використати цю розмову з користю, щоб одразу відкинути нецікаву пропозицію, викрити нечесного роботодавця, а головне – зберегти свій час та нерви. Назвемо найважливіші запитання, які потрібно поставити рекрутеру ще до співбесіди, щоб надалі прийняти правильне рішення.
До розмови з HR-фахівцем ви повинні бути готовим. Тому після того, як відгукнулися на вакансію, подумайте над запитаннями стосовно неї. Їх не повинно бути занадто багато (оптимально 2-3), але вони повинні бути для вас ключовими та принциповими під час прийняття рішення стосовно роботи. Інші запитання, які важливі, але не несуть доленосного характеру, ви зможете поставити вже під час інтерв’ю. Зазначимо, що не варто одразу запитувати про найближчий корпоратив. Це справить враження про вас як про легковажного та незацікавленого кандидата.
Домовляючись з рекрутером про співбесіду, не соромтеся сказати: «Так, мені цікава ваша пропозиція. Але я хотів би прояснити деякі моменти до інтерв’ю. У вас знайдеться декілька хвилин?» Скоріш за все, ейчар із задоволенням відповість на ваші запитання. Якщо, за його словами, вільної хвилинки він не має, то постарайтеся домовитися про зручний час для вас обох. Якщо і тут отримаєте негативну відповідь, то це має вас насторожити.
Які обов’язки на мене очікують на запропонованій посаді?
Це перше запитання, яке потрібно поставити рекрутеру, але лише за умови, якщо він сам не розповів вам про функціонал або у вакансії обов’язки не були ретельно описані. Якщо не хочете розчаруватися під час співбесіди та картати себе, навіщо погодилися на зустріч з роботодавцем, то краще уточнити все заздалегідь. Здебільшого, коротка розповідь HR-менеджера про ваші майбутні обов’язки дає зрозуміти: «ваша» це робота чи ні. Коли вакансія детально описана, а рекрутер ще й все вам доступно розказав, можна уточнити деталі. Наприклад, запитати: «Як помічник керівника я повинен бути працювати лише в офісі чи супроводжувати його на ділові зустрічі та у відрядженнях?» або «Яку саме бухгалтерську роботу я виконуватиму на своїй посаді?» тощо.
Які умови роботи?
Далі поцікавтеся у HR-менеджера умовами роботи у компанії. Але запитуйте лише те, що є для вас принциповим, а не просто цікаво. Наприклад, якщо ви навчаєтеся і шукаєте роботу з гнучким графіком, то важливо, щоб уявлення рекрутера про нього збігалося з тим, що потрібно вам. Адже часто компанії, котрі прописують у вакансіях гнучкий графік, насправді лише дають можливість обрати: виходити на роботу о 8:00 чи о 10:00. Також поцікавтеся про тривалість випробувального терміну, як будуть оформлені ваші трудові відносини та які соціальні гарантії надає компанія. Не забудьте уточнити місце розташування офісу, особливо це стосується мегаполісів. Адже мало хто захоче навіть заради дуже гарної роботи проводити півдня у дорозі.
Яку фінансову винагороду пропонує компанія?
На останок запитайте рекрутера, яку заробітну плату вам можуть запропонувати. Не дивуйтеся, якщо ви не отримаєте конкретної відповіді, адже у багатьох компаніях заведено обговорювати зарплатню з успішним кандидатом на кінцевих етапах співбесіди. Але все ж постарайтеся з’ясувати межі коливань у фінансовому питанні, щоб не довелося даремно проходити декілька етапів співбесіди, виконувати тестові завдання та витрачати свій дорогоцінний час, якщо в кінці вам запропонують занадто маленьку зарплатню.
Поставлені HR-фахівцю запитання лише підкреслять вашу зацікавленість, старанність та серйозний підхід до будь-якої справи. Якщо відповіді рекрутера вас влаштували, то починайте готуватися до співбесіди. Коли розмова залишила не дуже приємне враження, то ретельно все обміркуйте і, прийнявши рішення відмовитися від пропозиції, не забудьте повідомити про це роботодавця.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 21776 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
На Кам'янеччині аферисти ошукали жінку, запропонувавши роботу онлайн
05.02 Вона мала бронювати номери в хостелах та отримувати відсотки.
Найвищий показник за останні 15 років: яка ситуація з онкозахворюваністю на Хмельниччині
05.02 Кількість діагностованих випадків раку зростає не один рік поспіль.
Пожежі на Хмельниччині: на Кам'янеччині горів магазин, у Волочиську загинув чоловік
05.02 Протягом доби вогнеборці Хмельниччини сім разів виїжджали на гасіння пожеж ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...