Чи можуть звільнити людину, яка була відсутня протягом тривалого часу через хворобу?

Згідно з пунктом 5 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) власник має право звільнити працівника з роботи, якщо працівник не з’являвся на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності та пологам, в разі якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи при певному захворюванні.

Якщо працівник відсутній на роботі більше 4 місяців через хворобу, він підтверджує це листками непрацездатності, а коли немає документів, що засвідчують його хворобу протягом усіх 4 місяців, то працівник може бути звільнений з роботи за прогул без поважних причин (пункт 4 статті 40 КЗпП).

Підставою для розірвання трудового договору згідно з пунктом 5 статті 40 КЗпП є нез’явлення на роботу протягом зазначеного строку. Вихід на роботу хоч би на один день перериває цей строк. І у подальшому чотиримісячний строк має обчислюватися знову. Підсумовувати періоди тимчасової непрацездатності тривалістю менше чотирьох місяців не можна.

В разі, якщо захворювання працівника не пов’язане з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням і не передбачає більш тривалішого збереження місця роботи – власник або уповноважений ним орган має право (не зобов’язаний) прийняти рішення про звільнення працівника. В такому разі працівнику надсилається рекомендований лист із повідомленням про вручення з копією наказу про звільнення та проханням забрати трудову книжку й отримати розрахунок.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад