Навіщо вам друга робота?

Бос довідався, що ви працюєте ще й іншому місці, і запитує, чому ви це робите. Що краще відповісти на таке запитання начальника? Експерти коментують ваші можливі відповіді.

«Хочу отримати додатковий досвід і знання»

1. Нормальне пояснення, головне - здобувати додатковий досвід у вільний від роботи час. Щоб відповідати так, потрібно бути стовідсотково впевненим у тому, що ви відмінно справляєтеся зі своїми обов'язками. Тому що якщо до вас нагромадилися зауваження, розмова може спричинити конфлікт.

2. На мій погляд, найкращий варіант. Якщо додатковий досвід, знання та компетенції підвищать якість вашої праці й продуктивність, то така відповідь тільки порадує начальника.

«Мені не вистачає грошей»

1. Цілком прийнятна відповідь. Не потрібно звітувати перед керівником, чому вам не вистачає грошей. Якщо він запитає, чому ви виявилися в такій ситуації, можете відповісти, що у вас зараз у родині фінансові труднощі.

2. З одного боку, відповідь чесна та відкрита. Але чому б не подумати над можливістю підвищення власного внеску в справи компанії, за яким йде збільшення до зарплати та премії?

«Це робота для душі»

1. Досить непогана відповідь, якщо профіль вашої другої роботи відрізняється від профілю основної і це точно не пряма конкуренція. Головне, щоб робота для душі не заважала виконанню поточних завдань, інакше начальник вправі пред'явити до вас претензії.

2. Виникає питання: а на основній роботі душу вкладати не потрібно? Так що така відповідь повинна стати відправною крапкою для серйозних міркувань і бесід співробітника з босом у пошуках і усуненні причин, які заважають підлеглому вкладати душу в основну роботу.

«Це не відбивається на результатах, хіба є проблема?»

1. У принципі, якщо це відповідає дійсності, то такий варіант годиться. Єдиний мінус: відповідь занадто різка за формою. Краще буде її пом'якшити, наприклад: «Мені здається, це не відбивається на результатах». Або: «Я намагаюся, щоб моя друга робота не впливала на результати основної».

2. Якщо це правда й ваша друга робота жодним чином не впливає на першу, то проблеми, здавалося б, і немає. З іншого боку, роботодавець може подумати, що співробітник недостатньо завантажений, оскільки у нього з'явився час на халтуру.

3. Тон відповіді свідчить про те, що відносини працівника та керівника носять суто формальний характер. Більше того, здається, що має місце певна конфронтація. Говорити про залученість співробітника в справи підрозділу та компанії навряд чи доречно. А без залученості співробітника внесок є далеким від максимально можливого. Та й задоволеність співробітника своїм життям навряд чи висока.

«Не хочу втратити кваліфікацію»

1. Відповідь неконструктивна, у ній міститься натяк на те, що для вас основна робота не представляє такої вже великоїцінності в порівнянні з підробітком і є вторинною.

2. Така відповідь - крайня форма прояву неповаги до роботодавця. Ви просто образите свого начальника.

«У мене багато вільного часу, хочу витратити його з користю»

1. Відповідати так - значить підписатися на додаткову роботу. Крім того, керівник може подумати, що ви вказуєте на недоліки організації праці. У відповіді можна почути приховану агресію, що теж дуже погано.

2. Після такої відповіді в співробітника або залишиться занадто мало вільного часу - йому дадуть додаткову роботу, або, навпаки, часу з'явиться занадто багато - його звільнять. Те, що у вас багато вільного часу, не повинне означати, що ви нічого не робите.

3. І начальникові, і підлеглому є над чим задуматися. Начальникові - над тим, як краще використовувати потенціал і ресурси співробітника, співробітникові - де знайти їм застосування з максимальною користю для компанії й, як наслідок, для себе. Краще було б попросити начальника про збільшення зони відповідальності. Або використовувати час для опанування суміжних ділянок роботи, щоб стати експертом у своїй області. Такий підхід обов'язково принесе дивіденди, причому стабільні та зростаючі.

За матеріалами http://trud.ru/

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад