Етикет різних країн, який ми сприймаємо як парадокс
Деякі правила етикету, прийняті в інших країнах, нам не просто незрозумілі, а прямо суперечать правилам хорошого тону.
Так що потрібно бути морально готовими до того, що звичаї інших країн, куди потрапити вже досить просто, можуть сильно відрізнятися від наших. А для них це вважається нормою.
Прихльобування
Правила хорошого тону свідчать, що якщо суп або чай гарячий – просто почекайте, поки він охолоне. Але не в країнах Азії. Там прихльобування в процесі поглинання їжі або гарячих напоїв показує, що вам настільки смачно, що ви не готові чекати ні хвилини. Це, мабуть, один з кращих компліментів мистецтву кухаря або майстра чайної церемонії. Так, витончене розливання чаю під шелест пелюстків сакури цілком може супроводжуватися гучним прихльобуванням. І це вважається нормою.
Показування язика
Згідно з нашим етикетом – це легка образа та спроба передражнити співрозмовника. У цьому з нами згодні дуже багато культур. А ось в Новій Каледонії цей жест – побажання мудрості та енергії. А в Тибеті – взагалі шанобливе вітання. Втім, висунутий язик мало де вважається допустимим, так що намагайтеся стримувати свої пориви, поки подорожуєте по світу.
Чиста тарілка
Нас з дитинства вчили, що потрібно доїдати все, що є на тарілці. Позначалося голодне минуле СРСР і періоду перебудови, в якому було краще наїстися як слід, тому що завтра їжі могло й не бути. А в багатьох традиціях повністю чиста тарілка може розцінюватися і як виклик кухареві, і як прохання додати ще, і навіть як образа. Так, наприклад, ставляться до порожніх тарілок на Філіппінах, в Північній Африці та Китаї.
Залишки їжі – з собою
У деяких країнах це могло бути розцінено як ознака бідності, хоча по суті – раціональна економія. А от у Стародавньому Римі чи Китаї, наприклад, вважалося звичним явищем. Навіть при відвідуванні друзів можна було попросити їх упакувати вам з собою залишки вашої трапези.
Чайові
Суперечки про те, як давати та скільки давати «на чай», ведуться до цих пір. Однак в деяких країнах все вже давно для себе вирішили. В Японії, наприклад, чайові давати не потрібно. Це сприймається місцевими як вказівка на те, що вони погано працюють і потребують додаткової матеріальної стимуляції. Для японців це – страшна образа.
Їсти руками
В рамках нашого етикету лише обмежене число страв допустимо їсти руками. А ось в тій же Німеччині, яка мало від нас по багатьох пунктах відрізняється, поїдання вареної картоплі виделкою і ножем – критика кухаря. Мовляв, погано проварені. Що стосується країн сходу, як далекого, так і ближнього, то там їжа руками вважається нормою. У тому ж Корані все це досить докладно розписано – що і як можна їсти.
Приходити вчасно
«Точність – ввічливість королів». Але не скрізь. У Танзанії, наприклад, пристойно спізнюватися хоча б на 15 хвилин. А в Мексиці – навіть на всі півгодини. І вже точно в цих країнах будуть дивитися косо на того, хто прийде заздалегідь. Тому що через нього господарі можуть не встигнути повністю підготуватися до приходу інших гостей.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 21776 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Погода на завтра – на Хмельниччині температура знизиться до -7 градусів
05.02 Істотних опадів не прогнозують.
Є загиблий та поранені - Тюрін про вибух на території ТЦК та СП в Кам'янці-Подільському
05.02 Серед поранених - медики.
Вибух біля ТЦК в Кам'янці-Подільському
05.02 На місці працюють правоохоронці.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...