Сваріться правильно: 5 порад, як поводитися під час офісної сварки
Твердження «в суперечці народжується істина» підходить тільки для наукових баталій. У всіх інших суперечках і сварках народжується найчастіше неприязнь, гіркота, образа та маса інших негативних емоцій. А коли конфлікт розгорається в офісі, це може обернутися нервовим зривом і навіть втратою роботи.
Як потрібно сваритися, щоб не зіпсувати відносини з колегами, і вирішити конфлікт?
Не підвищуйте голос
Під час суперечки ми завжди підвищуємо голос. Нам підсвідомо здається, що так людина краще почує і зрозуміє наші аргументи. Але ж на ділі все відбувається з точністю до навпаки. Опонент теж починає кричати, а в підсумку ви один одного зовсім не чуєте.
Тому, навіть якщо колега підвищує тон, говоріть не найголосніше, а навпаки, тихіше. Йому доведеться прислухатися і автоматично знижувати гучність і напруження бесіди.
Не переходьте на особистості
Під час запеклого спору нас часом так і кортить перейти на особистості: пригадати про попередні помилки, невдачі або недосконалості опонента. Але не сумнівайтеся, йому теж знайдеться, в чому звинуватити вас, і тоді розмова раз і назавжди покине конструктивну площину. А домовитися за її межами нереально. Крім того, наслідки такої сварки будуть ще довго відчуватися у ваших стосунках.
Не піддавайтеся на провокації
Особливо часто сварки виникають в колективах, де орудують провокатори. За однією з відомих причин такі люди чіпляються до співробітників, намагаються вивести їх з себе, провокують конфлікти та плетуть інтриги.
Зберігати душевну рівновагу в компанії такій людині неймовірно складно. Але це необхідно. Адже головне – не йти на поводу у провокатора.
Він намагається домогтися від вас якихось емоцій? Значить, треба поводитися протилежним чином. Замість агресії і образи демонструйте спокій і дружелюбність. Дуже скоро такій людині набридне з вами сперечатися, і вона вирушить шукати більш піддатливих жертв.
Похваліть, перш ніж посварити
Простий, але дієвий прийом в будь-якій суперечці – спочатку похвалити опонента, а вже потім вказувати на недоліки його ідеї. Якщо колега показує вам свій проект, перш ніж сперечатися, знайдіть в ньому сильні сторони. Співробітникові в такій ситуації буде простіше сприймати конструктивну критику.
Ця тактика буде корисна і вам, адже часто ми в першу чергу шукаємо в пропозиціях колег недоліки, а це заважає об'єктивно їх оцінювати.
Не судіть про всіх по собі
Це найважливіша і найскладніша умова. Людям властиво оцінювати оточуючих за власною шкалою. Але всі ми різні, у нас різні характери, виховання, освіта, професійний і життєвий досвід. І часто якісь речі, які нам здаються дратівливими або неправильними, з погляду іншої людини можуть бути в порядку речей.
Не вимагайте від колег, щоб вони в усьому були схожі на вас, поділяли вашу думку та життєві цінності. Якби всі ми були однаковими, жити й спілкуватися було б не так цікаво.
https://www.work.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 21776 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Вибух біля ТЦК в Кам'янці-Подільському
05.02 На місці працюють правоохоронці.
На Кам'янеччині аферисти ошукали жінку, запропонувавши роботу онлайн
05.02 Вона мала бронювати номери в хостелах та отримувати відсотки.
Найвищий показник за останні 15 років: яка ситуація з онкозахворюваністю на Хмельниччині
05.02 Кількість діагностованих випадків раку зростає не один рік поспіль.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...