Не зійшлися характерами: як працювати з людьми, які вам не подобаються?
Із колегами потрібно не дружити, а працювати. Це твердження частково правильне. Але ж куди краще, якщо колектив згуртований, і всім членам команди комфортно взаємодіяти. Що ж робити, якщо колеги вас, м'яко кажучи, дратують?
Декілька порад, як в такому випадку побудувати продуктивну роботу:
1. Основний та базовий принцип – взаємна повага. Вам зовсім не обов'язково бути приятелями і проводити разом вихідні і свята, досить просто поважати своїх колег. Хоча б за те, що вони вибрали ту ж роботу, що і ви.
2. Шукайте причину. Спробуйте проаналізувати, що саме вас так дратує в колезі? Можливо, ви не любите його за наявність тих якостей, якими самі не володієте? Так, може, це банальна заздрість? Також існує думка, що нам може не подобатися в інших те, що є в нас самих, але в чому ми боїмося собі зізнатися. Загалом, займіться «самоаналізом» і, можливо, з часом причина неприязні піде сама собою.
3. Не піддавайтеся на провокації. Якщо ваша неприязнь з колегами взаємна, і друга сторона всіляко це демонструє, зберігайте спокій. Хоча від вас чекають якраз зворотної реакції – демонстрації емоцій. Будьте вище цього, не опускайтеся до рівня з'ясувань стосунків. До речі, вас це покаже у вигідному світлі і в очах керівництва.
4. Будьте собою. Усі люди – різні, і це нормально. Не намагайтеся в догоду колективу підлаштуватися під більшість або під неформального лідера. Зрештою, ця різниця показує різні підходи до роботи, і це добре для загальної справи.
5. Будьте чесні. Якщо відгомони ваших воєн дійшли до керівництва і вас викликали на відверту розмову, не варто говорити, що «все добре і ви самі розберетеся». Чесно розкажіть про те, що саме вас дратує, втримавшись від образ і емоцій.
Декілька слів про дратівливі фактори під час співбесіди:
До речі, питання про те, від чого ви роздратовані і як швидко зможете вписатися в згуртований колектив, може прозвучати і на співбесіді. Як відповідати?
1. Роздратуватися може навіть найврівноваженіша людина, тому не варто створювати враження «залізної людини», розкажіть чесно про те, що вас може вивести з себе. Надалі ваша чесність збереже вам не одну сотню нервових клітин.
2. Не зліться на дрібниці. Однак не надто захоплюйтеся в перерахуванні дратівливих факторів. Якщо вас здатна вивести з себе будь-яка дрібниця, вас можуть прийняти за проблемного співробітника.
3. Наведіть наочний приклад того, як ви справляєтеся з роздратуванням. Опишіть ситуацію, коли ви були не в собі на роботі. Це могло статися з різних причин, наприклад, через небажання колеги вибудовувати конструктивний діалог, некомпетентності членів команди і в багатьох інших випадках. Підкресліть те, якого компромісу в результаті вдалося досягти і виконати спільну роботу.
https://khmelnitsky.hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 21776 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Маніпуляції навколо грошової підтримки від США та російський пропагандистський фільм в Австралії
05.02 У соціальних мережах останнім часом багато маніпуляцій про американську до ...
Додому з російського полону повернулися 150 українських захисників
05.02 Дехто перебував у неволі понад два роки.
Погода на завтра – на Хмельниччині температура знизиться до -7 градусів
05.02 Істотних опадів не прогнозують.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...