У яку пору року краще шукати роботу

Ринок праці «живий» – компанії і підприємства розвиваються, трансформуються, йдуть з ринку, з'являються нові. Співробітники звільняються, хтось йде на підвищення, з'являються нові посади, відкриваються філії. І все-таки в ньому присутня сезонність.

Робота «під ялинку». Перша в році «міграція» співробітників припадає на післяноворічні дні. В цей час організації переглядають комплектацію штату, заробітні плати співробітників. Якщо нововведення не відповідають очікуванням співробітників або зарплата залишилася на тому ж рівні, або зросла незначно люди можуть звільнятися і починають підшукувати собі нове місце працевлаштування. До того ж в грудні у більшості фірм виплачують річні премії і бонуси. Їх розмір також може вплинути на рішення піти або залишитися, а також це може бути стримуючим фактором для звільнення, наприклад, в листопаді.

З пляжу на нове місце. Наступний пік звільнень персоналу, як правило, припадає на серпень і вересень. Основною причиною звільнення з попереднього місця роботи в цей час може бути, крім усього, і вплив поствідпускного синдрому. Також багато працівників можуть навмисно відкладати написання заяви за власним бажанням, щоб отримати законну оплачувану відпустку, адже на новій роботі вона передбачається не надто скоро.

Вдалий час. Очевидно, що найкраще міняти/шукати роботу в середині літа роботодавці досить активні й вакансій з'являється багато. В цей час менше претендентів на ринку праці, а значить, з'являється більше шансів отримати бажану посаду. Однак якщо піти з попередньої роботи в травні-червні, не маючи конкретної пропозиції, є ризик засидітися без роботи. При цьому варто пам'ятати, що тривалі «прогалини» в резюме «знижують ціну» на ринку праці. На вересень-листопад припадає пожвавлення ринку старт бізнес-сезону. Крім того, керівники й співробітники повернулися з відпусток, з'являються нові робочі місця. Здобувачі теж відпочили за літо і з новими силами починають шукати роботу. Новорічні свята, так само як травневі та великодні, не зовсім вдалий час для пошуків.

Сфери діяльності. Природно, в різних галузях піки й спади активності пошуків співробітників і пошуку нового місця роботи відбуваються у різний час. Все залежить від сфери діяльності компанії. Підвищений попит на працівників будівельних спеціальностей досить часто спостерігається з квітня по жовтень, коли компанії починають реалізовувати замовлення. А ось менеджери з продажу часто залишають свої місця після новорічних свят.

https://ubr.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад