Хочете знати, куди діваються всі ваші гроші?

Іноді важко прослідкувати за всіма незначними витратами, які разом можуть наробити істотних дірок у бюджеті. Багато людей взагалі не усвідомлює, скільки грошей витрачає щомісяця.

Мабуть, у вас часом виникають думки на зразок: «Я ж не ходжу по дорогих ресторанах, не їжджу щотижня за кордон і не купую речі в дизайнерських бутіках. Куди ж діваються всі гроші, які я заробляю?»


Пропонуємо вам відповісти на низку запитань, що дозволить трохи прояснити ситуацію:

  • Чи витрачаєте ви більше 150 грн на стрижку в перукарні?
  • Ви фарбуєте та вкладаєте волосся в салонах краси? А як щодо манікюру та педикюру?
  • Чи купуєте ви каву у вуличних кав’ярнях та кіосках?
  • Чи купуєте ви морозиво, печиво, газовані напої та інші не надто здорові перекуси?
  • Ви берете обід на роботу з дому, чи купуєте його в сусідньому кафе або закладі швидкого харчування?
  • Ви їздите машиною навіть туди, куди легко можна дійти пішки?
  • Ваша машина споживає багато пального?
  • Коли ви востаннє порівнювали ціни на страховку, яку пропонують різні страхові компанії?
  • У вас є домашня тваринка? Ви робите їй щеплення, купуєте корм, часом показуєте ветеринару?

Все це досить типові поточні витрати, які люди часто не помічають і вважають неістотними. Вони також мають назву «дискреційні витрати».

Що ж робити з дискреційними витратами?

У них немає нічого поганого чи неправильного. Тільки вам вирішувати, чи потрібні вони. Однак, якщо хочете заощадити, продовжуючи витрачати гроші на всі ці речі, вам доведеться відмовитись від інших витрат або ж почати заробляти більше грошей.

Задля того, аби краще відслідковувати свої витрати та мати можливість більш мудро розставляти фінансові пріоритети, варто спробувати один із способів ведення домашнього бюджету. Їх є досить багато, тому ви без сумнівів зможете знайти найзручніший для себе.

Ще кілька слів про витрати на домашніх тварин

Цілком ймовірно, що ви не вважаєте витрати на свого котика чи хом’ячка дискреційними (іншими словами, необов’язковими). Можливо, він для вас – повноцінний член сім’ї. Однак, коли ви вирішили завести домашнього улюбленця, ви зробили вибір на користь додаткових витрат з вашого бюджету. А отже, поступились іншими речами, які могли б придбати за ці гроші.

У цьому й полягає суть ведення бюджету: в усвідомленому виборі та розстановці пріоритетів. Ви самі обираєте, на що витрачати гроші, а чим можна поступитись. Завести котика, поїхати літом на море, чи щомісяця стригтись у найкращій перукарні – обирати вам.

Такий погляд на фінанси, а також раціональне ведення домашнього бюджету допоможуть вам краще розподіляти зароблені гроші і почати заощаджувати.

http://cikavoznaty.com.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад