Які потрібні документи, щоб зареєструватися в центрі зайнятості?

Для реєстрації в державній службі зайнятості громадяни подають копії документів (трудової книжки, диплома або іншого документа про освіту), що зберігаються в їх особових справах (абзац четвертий п. З Порядку). При реєстрації (відповідно до п. 4 зазначеного Порядку) потрібно пред'явити документи:

1) випускникам вищих навчальних закладів, які навчалася за державним замовленням і яким відмовлено у прийнятті на роботу за місцем призначення, - направлення на роботу і скріплену печаткою замовника довідку про відмову у працевлаштуванні чи довідку про надання можливості самостійного працевлаштування, форми яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 р. №992;

2) випускникам професійно-технічних навчальних закладів - довідку про надання можливості самостійного працевлаштування;

3) громадянам, які втратили роботу в колективних сільськогосподарських підприємствах, - довідку про вихід зі складу сільгосппідприємства, сільськогосподарського кооперативу чи акціонерного товариства, видану підприємством, кооперативом, товариством;

4) громадянам, які отримують пенсію відповідно до законодавства, - пенсійне посвідчення;

5) інвалідам – посвідчення інваліда, довідку до акта огляду МСЕК та індивідуальну програму реабілітації.

Якщо громадянин, зареєстрований у державній службі зайнятості як такий, що шукає роботу, двічі відмовився від підходящої роботи, він не може бути визнаний безробітним. Такий громадянин знімається з обліку і протягом шести місяців йому можуть надаватися лише консультаційні послуги. Після закінчення шести місяців з дня зняття з обліку громадянин може зареєструватися повторно в державній службі зайнятості як такий, що шукає роботу (п. 8 Порядку). У разі відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянину статусу безробітного (за його особистою заявою) приймається державною службою зайнятості на восьмий день (ст. 2 Закону «Про зайнятість населення»).

Статус безробітного дає особі право на отримання допомоги по безробіттю на умовах та в розмірах, визначених Законом «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, зі змінами та доповненнями. Розміри соціальних виплат залежать від страхового стажу, підстави звільнення та розміру заробітної плати, отримуваної громадянином перед звільненням.

Порядок обчислення середньої зарплати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, що визначає порядок видачі довідок про середню заробітну плату, правила обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. №1266 (з наступними змінами, в тому числі внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 р. №949).

Для розрахунку виплат на випадок безробіття передбачені (додатки 3, 4, 5 до Порядку) форми довідок про середню зарплату (дохід). Додаток 3 до Порядку "Довідка про середню заробітну плату (дохід) (для розрахунку виплат на випадок безробіття)" Додаток 4 до Порядку "Довідка про середню заробітну плату (дохід) (для осіб, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям Чорнобильської атомної станції з експлуатації, для визначення частини допомоги по безробіттю понад розміри та тривалість виплат на випадок безробіття, та осіб, які працювали на підприємствах із сезонним характером виробництва, для розрахунку виплат на випадок безробіття) Додаток 5 до Порядку "Довідка про середньоденне грошове забезпечення військовослужбовця або інших осіб, зазначених у пункті 11 Порядку (для розрахунку виплат на випадок безробіття).

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад