Чому ми не виконуємо задумане, і при чому тут зайвий оптимізм
Є багато речей, які нам дуже хочеться зробити, але щось завжди заважає: не вистачає рішучості, мотивації, сили волі або чогось ще.
Всім знайомий підвішений стан: ось ми збираємося з понеділка почати ходити в спортзал, ось ми обіцяємо собі, що в цьому році вже точно приступимо до вивчення іноземної мови, ось ми збираємося придбати електронну книгу, щоб більше читати... Збираємося, збираємося, збираємося, а в результаті нічого із задуманого не робимо.
Ми сподіваємося зайнятися самоосвітою, навчитися грати на якомусь музичному інструменті, змайструвати щось своїми руками, а потім просто-напросто здаємося. У нас були такі амбіції, такі грандіозні наміри, такий внутрішній стимул почати нарешті займатися справою, до якого так давно не могли підступитися. Але потім щось пішло не так, і всі наші плани так і залишилися нереалізованими. Ми в черговий раз не виправдали своїх власних очікувань.
Чому так виходить? Що з нами відбувається? Є кілька основних причин.
Перешкоди, які заважають досягненню цілей
1. Надмірний оптимізм
Нам здається, що за один день можна перевернути гори. Енергія б’є через край, ентузіазм не знає меж, плани зовсім здаються нескладними. На початку дня ми придумуємо в голові приблизний список справ, що складається з цілої купи пунктів. Природно, до кінця дня ми розраховуємо виконати їх всі до єдиного. Можливо, так і було б, якби ми жили в ідеальному світі. Але це, на жаль, не так. Ми не враховуємо того, що деякі речі зі списку можуть забрати набагато більше часу, ніж здається на перший погляд. Такий оптимізм нерідко слугує нам вкрай погану службу.
2. Подразнюючі дрібниці
Продовжуючи розвивати тему нестримного оптимізму, не можна не згадати й про невеликі дрібниці, які цілком можуть стати серйозними перешкодами в наших справах. Коли ми займаємося плануванням, то зазвичай не враховуємо всякі повсякденні справи. Ми не беремо до уваги те, що протягом дня нам обов’язково потрібно прийняти душ, почистити зуби, приготувати їжу, попрасувати одяг, поїсти, дістатися до роботи, відповісти на тисячу і один електронний лист, зайти в магазин, відповісти на телефонні дзвінки тощо. Ми не враховуємо всі ці дрібниці, і дуже даремно. Вони забирають левову частку нашого часу.
3. Відволікаючі фактори
У нас завжди є вибір: можна зосередитися на справі, яка принесе користь, а можна зайнятися замість неї чимось не особливо корисним, але дуже приємним і яке не вимагає зусиль. Найчастіше ми вибираємо другий варіант. Наше бажання займатися справою випаровується в невідомому напрямку, і це цілком звичне явище. Щоб направити свою енергію на виконання важливих завдань, потрібно вміти долати лінь і не звертати увагу на відволікаючі фактори. Для цього буде потрібна потужна мотивація і сила волі, яка іноді багатьох з нас підводить.
4. Навколишня обстановка
Навколишня обстановка багато в чому впливає на те, чи зуміємо ми досягти поставлених цілей. Наприклад, ми знаємо, що є частиною команди. Перед нами стоїть чітке завдання, і якщо ми його не виконаємо, то підведемо дуже багато людей, які на нас розраховують. У цьому випадку ймовірність того, що ми виконаємо завдання в строк, зростає в рази, тому що на нас покладається додаткова відповідальність.
Уявімо й іншу ситуацію: ви працюєте вдома, і ніхто не знає, чим ви займаєтеся цілий день. Можна подивитися серіал, поспілкуватися з друзями або просто кудись піти. Так, здається, сьогодні зовсім не вийде попрацювати.
Відповідальність, навколишнє оточення, люди, які працюють з нами у «зв’язці», – ось ті важливі складові, які часто впливають на працездатність.
Немає такої людини, яка б ніколи не стикалася з усіма цими перешкодами. Що ж робити? Вихід є: потрібно сформувати кілька корисних звичок (деякі з них можуть здатися вам очевидними) і постаратися їх дотримуватися, коли ви відчуєте, що ваша сила волі слабшає.
Поради, які допоможуть подолати ключові перешкоди
Якщо ви дійсно хочете почати займатися спортом, вивчати іноземну мову, прочитати книгу, яку вже давно відкладаєте, і здійснити всі свої найсміливіші задуми, то ось декілька порад, які вам в цьому допоможуть.
-
Змиріться з тим, що у вас є всього 3-4 години на добу, коли ви можете бути продуктивними та зосередженими. Використовуйте цей час максимально, щоб виконати невідкладні справи. Як би ви не старалися, інша частина часу буде витрачена на задоволення фізіологічних потреб, на зустрічі, електронну пошту та інші дрібниці. Виберіть не більш як 2 або 3 найважливіших завдань, які потрібно зробити, поки ви перебуваєте на піку продуктивності.
-
Розплануйте по пунктах абсолютно все, що ви збираєтеся зробити за день. Робота, похід по магазинах, зустріч із друзями, невідкладні справи, навіть час, який ви хотіли б витратити на соціальні мережі. Розпланували? А тепер виключіть зі списку рівно половину пунктів. Пам’ятаєте, що ми говорили про зайвий оптимізм? У вас просто не вистачить на все це часу. Проте потім, якщо час все-таки залишиться, ви зможете витратити його на ті завдання, які викинули зі списку. Це вас точно підбадьорить.
-
Щоб звільнити собі більше часу, виключіть зі списку такі відволікаючі фактори, як перегляд телевізора, читання непотрібних новин або перегляд серіалів. Так ви зможете викроїти ще годинку-другу для досягнення своїх важливих цілей.
-
Постарайтеся зробити все, щоб вам було комфортно, і оточіть себе однодумцями. Наприклад, якщо ви поставили собі за мету навчитися грати на гітарі, то виділяйте півгодини в день для цього заняття. Знайдіть людину, яка буде вас підтримувати, радіти вашим успіхам і давати поради. Знайдіть місце, де ніхто не буде вас відволікати. Пам’ятайте, що навколишнє оточення має величезне значення.
-
Якщо раптом вам захочеться кинути те, чим ви так давно хотіли займатися, через те, що у вас не вийшло з першого разу, то зупиніться і гарненько подумайте. Здається, ви просто біжите від проблеми. Згадайте, навіщо ви взагалі починали займатися тим, чим займаєтеся. Ця причина повинна допомогти вам подолати дискомфорт.
Сподіваємося, що ці поради вам допоможуть. Іноді, слідування елементарним правилам допомагає нам рухатися далі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...