Чому батьки вибирають для своїх дітей освіту за кордоном?
Зазвичай на це питання відповідають: тому що за кордоном освіта – краща. Давайте розберемося, що ж саме входить в це поняття «краща».
Українська система освіти склалася так, що держава майже не втручається в хід речей. Середній портрет вчителя старіє, багато викладачів залишається на місцях навіть після виходу на пенсію. Талановиті молоді люди в Україні віддають перевагу роботі в сферіITабо бізнесу замість того, щоб ставати викладачами. Відтак виходить, що 18-ти літніх підлітків навчають люди похилого віку, які самі навчались ще по підручникам початку століття, в той час як лінгвістика, економічні і особливо комп’ютерні науки дуже швидко розвиваються, вимагаючи сучасного підходу і нововведень.
Більше 90% програмістів зізнаються, що навчилися своїй майбутній спеціальності не у ВНЗ, а на роботі – у досвідченіших колег або відразу на практиці, виконуючи замовлення іноземних клієнтів. Це говорить про очевидну відсталість рівня освіти в сфері комп’ютерних технологій в Україні. Тому у нас щорічно проходить величезна кількістьIT-конференцій, які для рядового програміста є єдиним джерелом теоретичних знать у своїй галузі. Але такі конференції навряд чи можна назвати освітніми – це, швидше, зустрічі з обміну досвідом.
Проблема не тільки з освітою в сфері комп’ютерних технологій. Скількох фотографів Ви знаєте особисто? А скільки в країні ВНЗ, які займаються підготовкою професійних фотографів? Навряд чи Ви згадаєте хоча б один. Внутрішня будова фотоапарата, мистецтво роботи зі світлом, художня обробка фото і навіть вміння продавати свої фото – це самодостатні дисципліни, які вимагають уважного вивчення, і проходження піврічних курсів у знайомого фотографа не допоможуть. Доки ми тільки намагаємось зрозуміти, примха це чи необхідність, сусідня Польща приймає українських студентів на навчання фотомистецтву, а освіта в Чехії стає доступнішою.
Доки підліток ходить в школу і не замислюється над своїм майбутнім, батьки вже придивляються до його захоплень, заводять бесіди про його успішність, щоб зрозуміти, до якої професії схиляється їхня дитина. У 2015-му році кожен другий школяр проходив курси підготовки до вступу у ВНЗ, щоб добре здати тестування і навчатись на бюджетній формі навчання.
З того часу як ввели так зване ЗНО і скоротили кількість бюджетних місць (на 20% у 2016 році), отримати вищу освіту в Україні стало проблемою. В цей час навчання в Німеччині, Чехії, Італії і Великобританії має величезну кількість програм безкоштовного навчання для іноземців, якими уже успішно користуються українські абітурієнти.
Чим же приваблює європейська система освіти?
В Україні прийнято вважати, що освіта – це наявність у людини відповідного документу, так званої «корочки». Старанно вчив уроки в школі, прочитав літературу по списку – готово, атестат про середню освіту в кишені. Для отримання диплому про вищу освіту потрібно закрити всі сесії і отримати диплом. В результаті виходять енергійні, освічені молоді люди, які не мають уявлення, що їм робити зі своїм життям.
Навчання в Канаді, Європі і США готує освічених людей іншого типу. Це людина, яка вміє творчо мислити і вирішувати проблеми, яка має і знання, і досвід у своїй сфері, не боїться приймати рішення і нести відповідальність. Людина з західною освітою вміє шукати своє місце в житті і будувати кар’єру. Між школою і ВНЗ у неї ще є коледж, який є своєрідною підготовкою до дорослого життя; ВНЗ є його частиною, це спеціальна освіта у вибраній вузькій сфері.
Українські вищі навчальні заклади в принципі не можна порівнювати із західними. Їх немає у світових рейтингах, наші випускники за кордоном мають знову здавати екзамени, щоб підтвердити свою освіту. З українським дипломом можна будувати кар’єру тільки в Україні. Зовсім інша картина з освітою за кордоном. Іноземні дипломи для наших роботодавців поки що в дивину, закордонних спеціалістів відразу запрошують на керуючі посади або наймають в якості консультантів з високим окладом.
Що потрібно для отримання освіти за кордоном?
Обов’язково знадобиться знання мови і певна попередня підготовка. Мовні курси зараз знайти не проблема, залишається пошук підходящої навчальної програми з вигідними умовами для іноземців. Такі зараз пропонують Словаччина, Німеччина, Італія, Швейцарія, США, Канада, Мальта. Список постійно поповнюється, зверніться в освітнє агенство на зразок Esperanto Study Travel, щоб дізнатися про актуальні пропозиції.
Окрім якісної освіти, такі програми нерідко включають в себе можливість подорожувати по країні, знайомитися з культурою та набувати нових хобі. Багато українців під час навчання на Мальті стають завзятими серферами – заняття, недоступне для жителів нашої країни.
Освіта за кордоном дасть Вашій дитині чітку самоідентифікацію, безцінний досвід і величезну кількість кар’єрних перспектив.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...