10 фраз, які не можна казати шефу
За своє робоче життя ви неодмінно скажете якусь дурницю чи неприємну річ вашому шефу. Рано чи пізно це спіткає всіх – кожного з різним ступенем тяжкості наслідків. Список найбільш небезпечних фраз склав сайт askmen.com, і якщо ви змусите себе не казати вголос хоч кілька з них – не кажіть. Цим ви зробите своєму начальнику, собі і своїй кар’єрі неоціненну послугу.
1. "Ох!.."Прихована агресія і двозначність цього зітхання поставили його на перше місце рейтингу. У відповідь на такий прояв вашого ставлення ви можете отримати потік звинувачень, від яких вам доведеться захищатись, навіть якщо ви не мали на увазі нічого поганого. Хоча всі ми знаємо, що значить зітхання: роздратованість, невдоволення і відчуття того, що вас навантажили понад міру.
2. "Мені за це не платять"У 99% випадків ви зробите помилку, сказавши таке. Тим більше, що ці слова належать до найпопулярніших відмовок від роботи. Найбільш вірогідною відповіддю на це може бути: "Тоді вимітайся і йди туди, де твій величезний нереалізований потенціал гідно оцінять!" Фраза "мені за це не платять" не має іншої мети, крім роздратувати шефа і показати йому, що ви не хочете чогось робити.
3. "Ми так гульнули вчора…"Ви можете вихвалятися вчорашнім вечором, а тим часом шеф може шукати відповідь на запитання, чому ви не встигаєте з робочим планом. Така фраза наштовхне його на думку, що вам байдуже, як позначається ваша поведінка в приватному житті на роботі, а то й більше – що у вас взагалі гальм немає. А отже, вам не довірять нічого відповідального і справді серйозного.
4. "Я додам вас у друзі на Facebook/вКонтактіНі, не треба! Ніколи. Ваш керівник це розуміє, і його може розчарувати, що ви цього не усвідомлюєте. Така пропозиція ставить його в незручне становище. Він може виявитись досить розумним, щоб тактовно відмовити, або досить дурним, щоб погодитись. У будь-якому випадку спілкування з шефом у соціальній мережі навряд чи принесе вам задоволення. Це не означає, що не можна поговорити з ним на офісній вечірці, але не намагайтеся проникнути у його приватне життя.
5. "Це ж так просто!"Сказана поблажливим батьківським тоном, ця фраза може сильно зачепити керівника. Він не чує в ній, що завдання виконати просто, – для нього тут звучить: "Це ж елементарно! Як можна бути таким тупим?"
6. "Я вже закінчив. Це комусь потрібно?"Чого точно не потрібно, то це ставити непотрібні запитання. Якщо керівник дав вам завдання, значить, воно важливе. Ставити під сумнів доцільність власної роботи – образа і для вас, і для начальника.
7. "Це не належить до моїх прямих робочих обов’язків"Багато справ не належать до наших прямих робочих обов’язків – переписка з друзями чи сидіння в Інтернеті, але ж ми їх робимо під час робочого дня, правда? Отже, коли шеф попросить вас про якусь додаткову дрібницю, не ставайте в позу і не заявляйте, що це не ваша робота.
8. "Це не мій клопіт"Фраза передбачає, по-перше, що є певна проблема, а по-друге, що хтось – бос чи колега – не може з нею справитися. Не варто зайвий раз підкреслювати слабкі сторони колективу. Якщо вже вас покликали, просто допоможіть.
9. "Оце й усе?"Чого б це не стосувалося: нових офісних телефонів, комп’ютерів чи кафе, де у вас буде корпоратив, – ця фраза показує шефу і співробітникам, що ви обмануті у найкращих ваших сподіваннях. Такі слова применшують зусилля, яких ваш керівник доклав, аби покращити життя колективу.
10. "Це неможливо"Типовий приклад недалекоглядного підходу до роботи, про який жоден шеф і чути не хоче. Ця фраза свідчить про дві речі: недостатні зусилля з вашого боку і байдужість до справи. Тож якщо ви поки не знаєте, як виконати завдання, краще утримайтеся від категоричних заяв.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22069 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Вітряки на обрії: яким Проскурів був 120 років тому. Історія у фото
05.02 Перші поштові листівки із зображенням Проскурова з'явились на початку ХХ с ...
Загинув у 19… У Хмельницькому попрощалися з Героєм Владиславом Підгайним
05.02 Щойно юнакові виповнилося 18 років, він майже одразу добровільно пішов зах ...
У двох хмельничан вилучили наркотики на 14 мільйонів гривень
05.02 Їм загрожує до 12 років в'язниці.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...