Декілька заборонених тем на співбесіді з роботодавцем

Хочете справити на роботодавця позитивне враження та продемонструвати свою серйозність та професіоналізм? Ці та ще кілька тем - табу на співбесіді.

1. Особисте життя. Ваші відповіді на співбесіді повинні розкривати ваші професійні якості і етапи кар'єри. Навіть якщо роботодавець просить вас розповісти про себе, у відповіді варто фокусуватися на фактах з вашої професійної біографії. Адже на співбесіді роботодавець хоче зрозуміти, наскільки ви, як фахівець, підходите компанії, і ваше завдання - насамперед, показати, що ви найсильніший кандидат. Історії з особистого життя навряд чи допоможуть переконати його в цьому. Навіть якщо ви потрапили на співбесіду в компанію, де панує дружня і розслаблююча атмосфера, у своїх відповідях все ж варто залишатися в рамках професійного поля. Свої особисті якості також краще демонструвати на прикладах з професійної діяльності.

2. Ваш психологічний стан. Не варто говорити роботодавцю, що ви нервуєте. Ця фраза, на перший погляд, може здатися виправданням, якщо ви не зможете відповісти на якесь запитання. Але в підсумку покаже, що ви не впевнені в собі. Навряд чи це додасть вам плюсів в очах роботодавця.

3. Поганий керівник. Ще одна закрита тема на співбесіді - невдоволення попереднім керівництвом. Не варто згадувати про конфлікт на минулій роботі, навіть якщо це стало причиною або однією з причин вашого звільнення. У роботодавця може скластися неправильне враження про вас. Наприклад, що ви скаржитеся, не вмієте вирішувати конфліктні ситуації тощо. Краще постарайтеся зосередитися на тих позитивних моментах, які ви бачите в новій роботі.

4. Нудна робота. Ще одна тема, яка може зіграти проти вас. По-перше, ваші слова про те, як вам було нудно і нецікаво на попередній роботі, ніяк не допоможуть вам показати себе сильним і впевненим у собі кандидатом. По-друге, у роботодавця може виникнути побоювання, що ви швидко втратите інтерес і до нової роботи, а це буде впливати на результати вашої роботи і роботи компанії.

5. Теми, в яких ви легко можете розгубитися. У прагненні показати себе найкращим претендентом на посаду можна легко «забрести» в ті теми, в яких ви не розбираєтеся або розбираєтеся погано. Приміром, якщо роботодавець запитує про вашу технічну грамотність, але ваш досвід у цій сфері обмежений, не варто все прикрашати і говорити, що ви орієнтуєтеся у всіх аспектах. Кілька додаткових питань можуть легко показати вашу некомпетентність. Краще наведіть конкретні вдалі приклади з вашого досвіду. У такому випадку ви будете готові відповісти на будь-яке уточнююче запитання.

Бажаємо успішного працевлаштування!

http://trud.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад