Зарплата за домовленістю: у чому підступ таких вакансій

Будь-який претендент в процесі пошуку роботи стикався з пропозиціями роботодавців, які передбачали зарплату «за домовленістю». Що таїть у собі таке формулювання? Чи варто взагалі відгукуватися на подібні вакансії? Чи немає тут обману?

Катерина Лукавічус, менеджер з персоналу компанії «Петербурзький колл-центр»: Роботодавці можуть вказувати в оголошеннях про вакансії зарплату «за домовленістю» з різних причин.

Наприклад, роботодавець хоче розширити коло кандидатів, аби залучити найбільш цікавих. Які б цифри зарплат не були вказані в оголошенні, комусь вони можуть здатися занадто низькими, комусь - занадто високими. Таким чином, перший не відгукнеться на оголошення через те, що вважатиме цифри такими, що не відповідають його досвіду, а другий - тому що побоїться не відповідати.

Буває, роботодавець сам ще не визначився, скільки готовий платити, і хоче подивитися, на яку зарплату яких саме (з навичок і досвіду) кандидатів він може залучити. Якщо відкрито декілька вакансій у великому відділі, то тут роботодавець може вказувати зарплату «за домовленістю», розуміючи, що готовий запропонувати різні умови різним кандидатам в залежності від їхніх навичок, досвіду та інших критеріїв.

Шукачі часто впадають у крайнощі при з'ясуванні питання про заробітну плату на співбесіді: одні ставлять це запитання першим (навіть до обговорення обов'язків та інших умов), інші забувають запитати про це взагалі і задовольняються розмитими обіцянками. У першому випадку великий шанс створити враження про себе як про людину, якій все одно чим займатися, лише б багато грошей платили. У другому - потрапити на вудку недобросовісного роботодавця і лише на завершальній співбесіді, а то й після влаштування на роботу дізнатися, що зарплата зовсім інша, ніж кандидат собі уявляв, або критерії виплати премій дуже відрізняються від очікуваних.

Як уникнути обману?

На кожному етапі співбесіди важливо уникати недомовленостей, відкрито задавати цікавлять вас. Цілком доречно буде запитати вже на першій співбесіді, якими є критерії, за якими буде визначатися кінцева цифра. Буває, що остаточні цифри визначає «найголовніший» уже на завершальній співбесіді. Так що якщо вам цікава вакансія, будьте готові пройти всі етапи співбесіди, але на самому останньому, або коли роботодавець зробив вам пропозицію про роботу, обов'язково задайте питання, якщо те,що вас цікавить, не розкаже сам рекрутер: якою буде зарплата на випробувальному терміні? Яким чином вона буде розраховуватися і з яких складових складатися після нього? Якими є цифри зарплат після випробувального терміну? Які критерії визначають виплату премії (якщо вона є)?

Не бійтеся здатися нескромним, адже сумлінного роботодавця такі конкретні запитання не здивують, він сам постарається надати цю інформацію шукачеві, а недобросовісного - поставлять в глухий кут, він почне висловлюватися неконкретно, уникати відповіді і т. д.

Віра Макурова, менеджер з підбору персоналу Intercomp Global Services: Якщо в оголошенні сказано, що зарплата «за домовленістю», це означає, що бюджет на цю вакансію має широку «вилку» по оплаті і рівень підсумкового пропозиції буде обговорюватися індивідуально з кожним успішним шукачем за підсумками інтерв'ю. У цьому випадку ні до чого особливого себе готувати не треба. Необхідно просто пройти співбесіду, показавши свої кращі сторони, та повідомити роботодавцю рівень своїх зарплатних очікувань. Зробити це краще вже на співбесіді, щоб потенційний роботодавець зрозумів, чи готовий він розглядати вашу кандидатуру далі або ви йому «не по кишені».

Багато претендентів вказують рівень своїх очікувань вже в резюме, і це, на мій погляд, абсолютно правильно. Це заощаджує дорогоцінний час обох сторін. Навіщо проходити довгі етапи інтерв'ю в компанії, яка не зможе задовольнити ваші запити? Погоджуватися на форму співпраці, при якій вам не називають конкретну суму вашого доходу, не слід. При прийнятті на роботу з вами в обов'язковому порядку повинен бути укладений трудовий договір, однією з істотних умов якого буде пункт про рівень щомісячного окладу, і там повинна бути вказана конкретна сума.

Ольга Бекерова, директор з персоналу та організаційного розвитку мережі ветеринарних клінік і аптек «Евровет»: Найчастіше заробітна плата «за домовленістю» обмовляється у вакансіях керівників різного рівня, ключових фахівців і представників рідкісних і цінних професій. В даному випадку існує обговорюваний рівень заробітної плати, якийсь ціновий інтервал, і він буде обговорюватися з кандидатом особисто, тобто це вже предмет торгу між компанією та фахівцем. Також, можливо, дана інформація в цілому носить конфіденційний характер, роботодавець не має наміру відкривати її в засобах масової інформації. Але якщо таке формулювання є у рядовий вакансії, то слід на першій же співбесіді з'ясувати, з чого складатиметься заробітна плата і яким чином вона розраховується. Якщо представник організації не зможе чітко відповісти на це запитання, то, швидше за все, ви можете потрапити в пастку несумлінного роботодавця.


http://www.vacansia.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад