Названо найбільш затребувані професії майбутнього
Сучасний світ змінюється настільки швидко, що людство навряд чи встигає реагувати на виклики часу.
Те, що пару років тому здавалося неможливим, сьогодні стає реальністю. Розвиток технологій, відкритість кордонів, необхідність шукати на ринку вільні ніші змусили працівників освоювати нові навички та знаходити для себе нові заняття. Які професії будуть затребуваними через 10-15 років, розбирався Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна.
Зараз фахівці ринку праці відзначають кілька напрямків, які варто враховувати, говорячи про професії майбутнього.
Перше – це розвиток інформаційних технологій. Сьогодні бізнес у багатьох галузях "пішов" в Інтернет. Наприклад, просування товарів і послуг, підбір персоналу або фінансові операції тепер здійснюються через всесвітню павутину. У зв'язку з цим сучасні офісні працівники, крім професійних навичок, активно освоюють нові інструменти роботи в мережі.
Друге – крос-функціональність. У сучасному світі на вагу золота фахівці, які працюють "на стику" професій. Багато компаній прагнуть сформувати команди професіоналів, що володіють знаннями відразу в декількох галузях. Такі співробітники можуть планувати свої дії з урахуванням діяльності колег, чудово розуміють, яким є внесок кожного в спільний проект, а також відкриті до нового досвіду і готові навчати інших.
Третє – мобільність. Експерти стверджують, що сьогодні часта зміна місця роботи і навіть сфери діяльності є нормою. Освіта, яку отримують молоді люди, часто не визначає рід занять, і те, чим вони займаються зараз, не стане роботою всього їхнього життя. Американські дослідники припускають, що незабаром "білі комірці" зможуть освоїти до 10-14 професій до 38 років.
Четверте – зростання кількості позаштатних співробітників. Доступність інтернет-технологій робить можливою роботу на відстані. Компанії все частіше залучають співробітників "під проект", економлячи на оренді приміщень і обладнанні офісів. У майбутньому кількість фрілансерів тільки зростатиме.
П'яте – потреба в "універсальних солдатах". Незалежно від того, в якій сфері працює людина, на перший план вийдуть її універсальні здібності. У ціні будуть фахівці, які володіють кількома іноземними мовами, знають основи менеджменту, маркетингу та фінансів. Дослідники помітили, що кожних два роки кількість інформації в світі збільшується більш ніж вдвічі. У зв'язку з цим зростатиме потреба в професіоналах, які вміють працювати з big data. Не виключено, що найбільш перспективні фахівці почнуть вивчати програмування, щоб спілкуватися з IT-шниками однією мовою.
З урахуванням цих тенденцій можна стверджувати, що через п'ять-десять-двадцять років більшість галузей піддадуться переформатуванню і ринок праці виглядатиме дещо інакше.
У першу чергу, неможливо уявити сучасний світ без IT-фахівців, професія яких є найперспективнішою. Але й тут, на думку експертів, відбудуться помітні зміни. Наприклад, крім популярних зараз розробників і геймерів, з'являться такі професії, як дизайнер віртуальних світів, проектувальник нейроінтерфейсів, цифровий лінгвіст, організатор інтернет-спільнот, мережевий юрист і фахівець із кібер-безпеки.
Також актуальними будуть інженерні спеціальності, без розвитку яких неможливий науково-технічний прогрес. Розуміючи, що запас природних копалин обмежений, вчені роблять ставку на альтернативні джерела енергії. Тут на допомогу прийдуть архітектор енергонульових будинків, який спроектує енергетично автономні будівлі, або будівельник "розумних" доріг, який створить дорожнє покриття з датчиками контролю стану асфальту, а також наладчик енергомереж.
У всьому світі дуже актуальне питання вичерпності природних ресурсів, забруднення навколишнього середовища і браку якісних продуктів харчування. Тому в майбутньому екологи та фахівці агросектору змушені будуть об'єднати свої зусилля для вирішення цих проблем. З'являться такі професії, як урбаніст-еколог, сіті-фермер (вирощування овочів у міському середовищі), фахівець із подолання екологічних катастроф.
Не здадуть своїх позицій професії, які пов'язані з маркетингом і продажами. В умовах перенасичення ринку товарами і послугами маркетологам і рекламістам завжди знайдеться робота. Перевершити їх зможуть хіба що фахівці в сфері сервісу. Салони краси, ресторани і фітнес-зали стануть невід'ємною частиною суспільства споживачів.
У зв'язку з розвитком небезпечних захворювань і появою нових штамів вірусів незамінними залишаться медики та епідеміологи. Експерти прогнозують появу вузькопрофільних спеціальностей, таких як генетичний консультант, молекулярний дієтолог, консультант зі здорової старості і проектувальник програмного забезпечення для медичного обладнання.
Вчені все частіше схиляються до думки, що сучасне суспільство – це суспільство ризиків. Тому зростатиме потреба в аналітиках, бізнес-консультантах та форсайтерах (проектувальниках майбутнього – фахівцях, які відслідковують появу нових тенденцій у різних галузях економіки, суспільного життя, політики та культури). Представникам цих професій належить відстежувати тенденції в економіці, фінансах, транспортній галузі та складати аналітико-прогностичні звіти. Також зросте значимість управлінців, які реалізовуватимуть антикризові програми, налагоджуватимуть співпрацю з інвесторами та держорганами.
Нестабільність, наростання ризиків і поява нових викликів позначаться на емоційному і психічному стані людей. Однак на зміну звичайним психологам і психотерапевтам прийдуть фахівці з сімейної траєкторії розвитку, медіатори соціальних конфліктів, бізнес-коучі та персональні бренд-менеджери.
Експерти впевнені, що зміни в технологіях і способі життя спричинять трансформації практично у всіх сферах людської діяльності. Будуть з'являтися нові напрямки та спеціальності. Роботодавці почнуть посилено полювати за талантами. Система освіти навряд чи зможе реагувати на настільки швидкі зміни, і університети втратять монополію на знання. Тому на перший план вийде ідея безперервної освіти і самонавчання в процесі роботи.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...