Кадри вирішують все

Засновник і генеральний директор Startup Professionals Мартін Цвіллінг, керівник з 30-річним досвідом у топ-менеджменті, розвитку комп'ютерних технологій, управлінні виробництвом та маркетингу поділився порадами з тімбілдінгу.
«Підприємці мають бути ефективними лідерами в команді, оскільки ніхто не може перетворити ідею в продукт або бізнес без сторонньої допомоги. На жаль, багато бізнесменів-початківців, з якими я працював як наставник, є технічними фахівцями, але не мають жодного досвіду управління командою», – журиться пан Цвіллінг.
Водночас він відзначає, що це можна виправити, і виділяє кілька нюансів, на які варто звернути увагу.
Свідомо скоротіть час, що витрачається на не основну діяльність. Вас не будуть сприймати як лідера команди, якщо ви проводите більшу частину свого часу на заходах, які не пов'язані з вашою командою або проектом. Не займайтеся роботою, не пов'язаною з вашим бізнесом. Якщо вас проблематично знайти, ви не побудуєте продуктивні відносини.
Приділяйте час вашій команді. Навіть зайняті підприємці повинні регулярно приділяти час не тільки роботі, але й взаємодії зі співробітниками. Можливо, години вранці і години після обіду буде достатньо, якщо ви робитимете це регулярно.
Проводьте щотижневі наради з усією командою. Це можна робити і віддалено через Skype, але важливо, щоб увесь колектив брав участь. Ви маєте почути, як кожен підбиває підсумки свого минулого тижня, і будує плани на майбутній. Лідерство – це впевненість, що команда має достатні ресурси і розуміє стратегію компанії.
Введіть щомісячні зустрічі з кожним членом команди. Люди жадають зворотного зв'язку і повинні його отримувати частіше і в неформальній обстановці. Я рекомендую проводити заплановані щомісячні 30-хвилинні неофіційні зустрічі, а також щоквартальні обговорення цілей та завдань. Запитуйте, що ви можете зробити для співробітників, при кожній такій зустрічі.
Керуйте, прогулюючись. Я особисто переконався, що це – один із найефективніших способів дізнатися, що відбувається, а також отримати зворотній зв'язок щодо проекту. Прогулюйтеся кожен день офісом, зупиняйтеся біля робочих місць окремих працівників. Дізнавайтеся, як справи у співробітників в особистому житті. Слухайте.
Висловлюйте вдячність членам команди за індивідуальні зусилля. Розповідайте про індивідуальні досягнення так само часто, як про командні. Більшість керівників не кажуть «дякую». Визнання в присутності колег часто більше мотивує, ніж грошові премії. Кажіть про перемоги, про поточні справи і важливу роль кожного в проекті.
Будьте щирими. Ваші співробітники бачать вас наскрізь і якщо ви будете щось приховувати, правда все одно випливе назовні. Переконайтеся, що ви поводитеся з усіма так, як би хотіли, щоб поводилися з вами. Будьте щиро зацікавленими кожен день пізнавати щось нове від членів вашої команди і вони слідуватимуть за вами.
«Стартапи з ефективним лідером у багато разів продуктивніші від сильних одинаків, які працюють незалежно один від одного», – резюмує автор.
Мартін Цвіллінг також акцентує увагу на тому, що задоволеність стосунками в колективі й усвідомлення важливості індивідуального внеску в спільну мрію не менш важливе, ніж результат.

http://hubs.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад