10 кроків до кар'єри в IT
Якщо ви читаєте цю статтю, ви, ймовірно, зацікавлені розпочати свою кар'єру в популярній і прибутковій нині сфері - IT. Ми склали короткий чек-лист з десяти ступенів, який, немов сходи, допоможе вам стати ближче до вашої мети. Єдине прохання: будьте відверті з собою і не стрибайте через сходинки.
Підготуйтеся
В IT можна і потрібно пірнати з головою, незважаючи на труднощі, про які ми вже писали. Однак, робити це варто, тільки маючи певний фундамент. Без гарної англійської важко писати свій код і розбиратися в чужому, гуглити керівництва з користування програмними продуктами та дизайнити слогани на замовлення іноземних компаній. Тому, в першу чергу, доведеться підтягти рівень знання мови хоча б до Intermediate.
Крім того, необхідно регулярно поповнювати свою технічну базу знань - впевнений користувач ПК залишився позаду. Зараз від вас попросять показати більш "прокачані" вміння: встановити драйвери або розгорнути в офісі внутрішню мережу. Вся необхідна інформація вже є в мережі абсолютно безкоштовно - від вас вимагається лише вивчити її і потренуватися.
Знайдіть джерело знань
Важливо визначитися в якому напрямку ви хочете рости (тестування, програмування, веб-розробка, проектний менеджмент, аналітика...) і знайдіть свій клондайк IT-знань.
Це можуть бути:
бездонний хаотичний світ статей, книг, форумів і відео-уроків;
різноманітний вибір курсів і IT-шкіл;
університет, у разі якщо вам 17 і у вас ще немає диплома.
Визначтеся!
PS: винаходьте зручні та ефективні для вас формати навчання. :)
Виберіть вчителя
Самоосвіта - це дуже круто, але вхід в IT без наставника схожий на життя сліпого кошеняти. Вам доведеться самому копатися в тонах інформації, 80% якої - сміття. Або вибрати інший шлях: знайти людину, яка розбирається в темі і не проти підтримати вас. Вона вже встигла попрацювати і вловити нюанси роботи на практиці. Цим наставником може бути як ваш знайомий програміст/тестувальник, так і Team Lead (керівник команди).
Пам'ятайте, що не кожен айтішник здатний допомогти саме вам. Правильний ментор відповість на хвилюючі вас питання, але не забувайте, що успіх залежить від вашої командної роботи. Не бійтеся питати!
Шукайте!
Підженіть навички під бажану посаду
Просто хотіти (і навіть читати мантри) - мало. Потрібно регулярно моніторити новини у своєму напрямку, розуміти, що вас чекає на два кроки вперед. Дізнайтеся, які висунуто вимоги до Джуніора на бажану посаду в компанії мрії.
Хочете стати тим неповторним і отримати місце? Складіть чек-лист навичок (обговоріть з наставником), компетенцій і визначте, чого не вистачає вам. Розмістіть список на видному місці і повертайтеся до нього, поки умову «я відповідаю вимогам» не буде виконано. Відповідайте!
Поставте мети
На цьому пункті варто зробити наголос. Ви ще не забули, що в IT все залежить від вашої усвідомленості і бажання змінюватися? Невірно поставлені цілі можуть привести до краху, тому ретельно окресліть їх згідно з методологією постановки цілей «SMART»:
Specific - Мета повинна бути чіткою і конкретною.
Measurable - Результат повинен в чомусь вимірюватися. Визначте критерії.
Attainable - За рахунок чого ви досягнете мети? І чи здатні ви досягти її взагалі?
Relevant - Чи справді виконання завдань призведе до результату?
Time-bound - Задайте собі часові рамки на роботу.
Визначтеся!
Спілкуйтеся
В Україні проходить величезна кількість виставок, конференцій, лекцій та зустрічей IT-спільноти. Обов'язково відвідуйте їх - це допоможе налагодити контакти, познайомитися з потенційними роботодавцями, знайти друзів і наставників.
Українське ком'юніті дуже тепле і чуйне, тому спілкування оффлайн допоможе в розвитку. Не соромтесь!
Складіть резюме
Геть короткі прев’ю себе, що видають вашу невпевненість! Пишіть про кожну свою навичку, яка може бути корисною компанії. Якщо ви світчер *, - розкажіть про те, ким були в "минулому житті". Поділіться інформацією про свої спортивні досягнення, інтереси: команді не потрібні мляві посередності. Обов'язково проконсультуйтеся у знайомих рекрутерів - ви повинні потоваришувати з ними. І обов'язково порадьтеся з IT друзями - вони підкажуть, чого ще не вистачає у вашому CV/Resume. Говоріть про себе!
* Світчер - людина, яка кардинально змінила сферу діяльності. (З маркетолога в тестувальники, наприклад).
Проявляйте активність у Facebook і LinkedIn
Профіль у соцмережах - це необхідність. Сьогодні найпростіше налагодити комунікацію в соціальних мережах.
Не має значення, як ви їх використовуєте: для фана і спілкування з друзями, або шукаєте вакансії і роботодавців. Адже, крім налагодження контактів оффлайн, є сенс дружити в інтернеті. Ретельно заповнюйте свій профіль, просто поставте свою справжню фотографію і нехай все буде в первозданному вигляді. Ваш майбутній роботодавець теж людина, йому може імпонувати ваш сарказм і вміння розважатися. Спілкуйтеся і будьте самі собою!
Відгукуйтеся на вакансії
Що б не відбувалося, просто подавайтеся! Є така прикмета: чим більше разів ви відправите своє CV, тим вище ймовірність, що рекрутер наткнеться на нього або здасться.
Не турбуйтеся, якщо вам відмовлять або проігнорують. Ніхто не обіцяв, що буде легко - просто продовжуйте поглинати знання. Чим більше роботодавців про вас почують, тим більше шансів, що саме ви комусь підійдете. Не впадайте у відчай, якщо ви вже дослідили всі вакансії на сьогодні, завтра - з'являться нові. Не здавайтесь!
Будьте «на низькому старті»
Вивчіть діяльність компанії, оцініть конкурентів. Обов'язково складіть список цікавих питань роботодавцю. Поясніть, як саме ваші навички знадобляться компанії. Переказ резюме віддалить вас від заповітної посади, думайте і оцінюйте.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...