Як професійні слабкості зробити перевагами

Починаєте професійну кар'єру чи кардинально змінюєте сферу діяльності? Не бійтеся своїх слабкостей, вони можуть допомогти вашій кар'єрі. Багато професійних слабкостей можна перетворити на переваги. Головне – розуміти, як краще презентувати їх потенційним роботодавцям.
Ви недосвідчені = ви хочете вчитися і не є загрозою
Будучи стажером, важко відчути себе на коні. Але це може стати перспективним привілеєм: якщо ви стажист, вас не сприймають як загрозу або конкурента і з більшим завзяттям візьмуть під крило. Тому й корисною інформацією ділитимуться охочіше. У стосунках з такими експертами будьте допитливим новачком. Терпіння, захопленість, енергійність і з постійністю – ось ваші переваги.
Ви легко відволікаєтеся = вам є чим поділитися
Якщо ви з ентузіазмом шукаєте нову інформацію, це може стати приводом для побудови нових відносин. Використовуйте свою інформаційну залежність, щоб навчитися новому та ділитися знаннями з тими, у кого немає часу занурюватися в галузеві новини. Надсилайте таким людям корисні або розважальні посилання.
Автор і медіастратег Райан Холідей радить із цього приводу ось що: «Ви не так зайняті, як ваші наставники, тому ваш час цілком можна витратити на пошук корисної інформації. Я був для своїх менторів джерелом нової інформації, трендів, можливостей. Я багато просив, але намагався давати щось взамін».
Ви не «вузький» фахівець = у вас є різні підходи і точка зору
Робота, якою ви цікавитеся, може потребувати не того досвіду чи освіти, які у вас є. Але не впадайте у відчай, адже у ваших силах внести щось своє, унікальне. Кращі ідеї виникають на перетині різних дисциплін. У вас своя кваліфікація, і, можливо, саме ваш погляд потрібен компанії, щоб перейти на новий рівень. Подумайте про те, як ваші ідеї та досвід можна застосувати у новому середовищі.
Ви боїтеся = ви знаєте, що насправді важливо
Письменник Тім Феррісс каже, що «те, чого ми найбільше боїмося – це те, чого ми найбільше потребуємо». Він радить таку вправу: «Коли я відчуваю параліч або нерішучість, я записую всі найгірші сценарії в одній колонці. Дуже детально і дуже конкретно. Потім у другій колонці пишу все, що я можу зробити, щоб їх запобігти. А далі – що я зможу зробити, щоб отримати від них вигоду або мінімізувати збиток, якщо ці сценарії почнуть справджуватися. Тоді стає зрозуміло – навіть найгірший сценарій часто не настільки жахливий, як ви уявили».
Після цього зі страхом значно легше впоратися. Може, ви побачите, що ризик того не вартий, а наслідки найгіршого сценарію надто серйозні. Аналіз свого страху дозволяє розвіяти туман перед очима.
Ви буваєте некомпетентними = ви можете розставляти пріоритети
Не повірите, але навіть некомпетентність може виявитися корисною: це важливий спосіб уникати певних завдань чи занять, щоб часу витрачати на те, в чому ви сильніші (і чим реально цікавитеся).
Підприємець і венчурний інвестор Марк Андріссен пише: «Кращий спосіб домогтися, щоб вас ніколи більше не просили щось зробити – це повністю провалити цю справу вперше, коли вас про це попросять. Звісно, якщо при цьому є інші, важливіші справи, в яких ви компетентні».

www.hrliga.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад