5 розумних стратегій для успішної кар'єри

У наш час кар'єрний застій дорівнює професійній смерті. Потрібно рухатися вперед
Як просувається ваш бізнес і кар'єра? Чи боїтеся ви нових складних завдань? Чи готові ви поринути з головою в новий проект? У наш час кар'єрний застій дорівнює професійній смерті. Проте люди нерідко так зациклені на своїй роботі чи бізнесі, що забувають про власний розвиток. Як досягти успіху у своїй сфері, розповіла письменниця про бізнес-технології та спікер, президент Американського товариства журналістів і авторів Мінда Зетлін.
"Ви можете зробити успішну кар'єру, поставивши конкретні цілі та переконавшись, що приділили час і потрібні ресурси для просування вашої кар'єри на наступний рівень. Передусім, ви повинні зробити це заради себе, але це піде на користь і вашій компанії. Чим розумнішими ви станете, тим більше цінних навичок і важливих контактів отримаєте, що, природно, допоможе просуватися кар'єрними сходами", – зазначає вона.
Почніть з малого. Приділіть трохи часу, спершу – 30 хвилин, хоч би раз на тиждень. Інвестуйте цей час у саморозвиток, щоб рухатися вперед. Ось деякі припущення, як можна використовувати цей час.
Мета кар'єри
Більшість із нас щодня, тиждень, рік працюють над цілями компанії, щоб виконати свої обов'язки. Збільшення продажів, нові клієнти, високий рівень якості продукції. Але як багато людей ставлять подібні цілі для просування по службі?
"Є проста істина – ви не можете отримати бажане, якщо не уявляєте, як це зробити. Подумайте, чи хочете ви, щоб ваша кар'єра через рік відрізнялася? Потім з'ясуєте, які кроки потрібно зробити і проміжні цілі для досягнення головного завдання поставити", – радить Мінда Зетлін.
Авторитетна думка
Після того, як ви визначили для себе мету, наступний крок – звернутися по допомогу. Вам потрібні авторитетні поради та відгуки. Вони повинні виходити від надійної людини або наставника. Від людини, яка знає добре вас і галузь, в якій ви працюєте. Скажіть прямо чого хочете добитися і не бійтеся попросити пораду.
Це може бути колишній або нинішній керівник, фахівець з управління кар'єрою чи хороший друг. Ваш радник може допомогти підкоригувати вашу мету чи запропонувати кращий і швидший спосіб для її досягнення. Переконайтеся, що ви обираєте того, хто достатньо добре знає вашу галузь, щоб дати експертну думку.
Освіжіть ваше резюме та профілі у соцмережах
Коли ви останній раз дивилися на своє резюме та профілі в професійних соцмережах? Ваші акаунти складають частину вашого професійного обличчя, яке ви показуєте світу. Тому якщо ви давно не оновлювали свої профілі, настав час освіжити їх.
"Подумайте, як має виглядати ваша сторінка і що вона розповість про вас як про фахівця. Почніть свій опис з речей, які ви робите краще за все. Люди дійсно знаходять нових клієнтів у соцмережах. І навіть ті, з ким ви познайомилися особисто, ймовірно, перевірять вас в LinkedIn, перш ніж починати з вами роботу", – переконана вона.
Відновіть свої зв'язки
Поставте перед собою мету зустрічатися кожен місяць із трьома новими знайомими або з тими, з ким втратили зв'язок. Навіть якщо ви не шукаєте нову роботу або клієнтів, рано чи пізно вам знадобиться їхня допомога. До того ж, коли звертаєтеся до людей, не забудьте запитати, що ви можете зробити для них, щоб допомогти.
План із підвищення кваліфікації
Працюєте ви на себе чи відкрили власний бізнес, ви станете успішними, якщо ніколи не припинятимете вчитися, отримувати нові навички та створювати базу знань. Тому саме час зайнятися самоосвітою, наприклад, почати вчити іноземну мову або освоювати нові технології.
"Зважте, що є багато можливостей для навчання за межами традиційної освіти, і більшість із них можна використовувати навіть у робочий час без збитку для роботи. Тому прагніть постійно шукати нові можливості для самовдосконалення і необмеженого зростання кар'єри", – резюмує експерт.

www.ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад