Як стати професіоналом в чомусь
Напевно, багатьох відвідували думки, що потрібно було б опанувати ту чи іншу професію (бо там більше платять або тому що без знань у цій сфері по життю доведеться погано). До того ж, бути професіоналом у чомусь значить завжди бути затребуваним!
Але як же стати професіоналом в обраній сфері? Без сумніву, необхідно багато вчитися, вбирати нові знання, немов губка. Але одних знань буде недостатньо.
All you need is love
Здавалося б, любов (може, навіть пристрасть) - не найбільш потрібна річ для розвитку професіоналізму. Але ви не зможете досконало опанувати діяльність, якщо не будете нею палати. Неможливо стати професіоналом, якщо не любите те, чим займаєтеся.
І, як би ви не старалися стати, наприклад, програмістом, якщо засинаєте від одного погляду на комп'ютер, а мови програмування викликають огиду, то і професіонал з вас не вийде. Максимум - більше не потрібно буде звертатися до профі, щоб щось зробити в своєму комп'ютері. Але і це ви будете робити з таким небажанням!..
Тому у виборі діяльності керуйтеся, насамперед, своїми уподобаннями, а не тим, де більше платять. Якщо до чогось душа не лежить, то малоймовірно, що ви досягнете успіху в цьому напрямку. Проте можна розвиватися в тому, що вам цікаво, і (з часом і зростанням професіоналізму) це може принести великі результати.
Теорія - добре, практика - ВСЕ!
Ви можете перечитати сотні книг з розвитку в собі професійних навичок, але не станете професіоналом, поки не застосуєте ці знання на практиці.
Метод проб і помилок. Існує безліч методик і інструкцій до одного і того ж виду діяльності. Що добре для одних, може бути згубно для інших. Тому всі навички, що здобуваються під час навчання (або самонавчання), повинні проходити польові випробування.
Можливо, якийсь метод був випробуваний десятками людей і показав відмінні результати, але при цьому саме вам він абсолютно не підходить. Пробуйте щось інше. Винаходьте своє! Далеко не всі відкриття уже здійснені в цьому світі.
Від помилок ніхто не застрахований. І, якщо тільки ви не сапер, не варто їх боятися! Щоб зрозуміти, які методи ефективні, а які - повна лажа, доведеться випробувати всі.
Правило десяти тисяч годин. Згідно Малкольму Гладуелл (журналісту і поп-соціологу), саме стільки часу потрібно, щоб стати професіоналом в якійсь справі.
Ну, не знаю-не знаю! Не можу стверджувати, що це правило 100% діє. Потрібно перевіряти! А значить, справі, в якій ви хочете стати профі, необхідно приділяти по вісім годин на день з понеділка по п'ятницю протягом п'яти років або по три години на день протягом десяти років. При цьому потрібно не просто систематичне повторення одних і тих же дій, але також аналіз виконаної роботи і виправлення помилок.
Не бійтеся критики і невдач!
Як я вже говорила, не варто боятися помилок. Помилки - ті труднощі, які неминуче доводиться долати усім професіоналам своєї справи. Адже ви не думаєте, що всі профі з народження ідеально орієнтуються у своїх сферах і застраховані від помилок і невдач ?!
Саме помилки і критика (конструктивна!) - ті рушійні сили, які допомагають зрозуміти, що ми робимо правильно, а в чому ще потрібно вдосконалюватися.
Як відрізнити професіонала від непрофесіонала?
Професіонали знають собі ціну! Вони люблять свою роботу, але це не означає, що вони готові виконувати її безкоштовно. Вони чітко знають, скільки коштують їхні послуги і скільки часу займе виконання роботи.
Професіонали ініціативні. Тобто - не бояться вносити слушні пропозиції, які зможуть оптимізувати роботу всього колективу.
Професіонали не зупиняються на досягнутому. Завжди є куди рости! Професіонали самі намагаються навчатися новому і при цьому прагнуть передати знання іншим.
Як зрозуміти, чи стали ви вже професіоналом? Виділяють три основні складові професіоналізму: досвід, знання, швидкість. Професіонал не тільки володіє величезною кількістю знань у своїй сфері, але і вміє швидко і якісно застосувати їх на практиці.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...