Поради для тих, хто проходить психологічне тестування
Поради для тих, хто проходить психологічне тестування
Багато компаній при прийманні на роботу використовують усілякі опитування, тести, анкети. Тут також існують свої «підводні камені», про які повинен знати кожний, хто влаштовується на роботу. Отже, потрібно запам'ятати:
Ви маєте право запитати у психолога назву тесту, який з вами проводять. Це може вам згодитися.
На результати тестування може сильно вплинути обстановка. Якщо вам не подобаються умови тестування (галасливо або погане світло) попросіть поліпшити умови, особливо якщо проводиться перевірка ваших здібностей, інтелекту. Просіть в максимально коректній формі, інтелігентно, нікого не дратуючи. Якщо вам відмовлять - то цілком імовірно це такий задум, частина плану. Якщо проводиться обстеження групи, то просіть поліпшити обстановку тільки вам, просто незважено.
Багато тестів проводяться з обмеженням і фіксуванням часу. Довідайтеся у психолога максимально повної інформації про обмеження, скільки приділяється на відповіді часу. Приходьте на діагностику обов'язково з годинником: по-перше, це може вам допомогти із плануванням часу на відповіді, а по-друге, відсутність годинника може позначитися на вашому іміджі. Якщо психолог рахує із секундоміром - робіть, звичайно, завдання якнайшвидше. Якщо ні - використайте всі шанси розтягти час. Наприклад, якщо психолог зачитує питання групі - обов'язково просіть психолога повторити незрозуміле або складне питання, наприкінці навіть попросіть дати особисто вам перелік усіх питань. Якщо ви працюєте індивідуально зі списком питань або тестовим зошитом - це великий для вас плюс. Обмежень за часом немає. Сидіть й думайте на здоров'я, нікуди не кваптеся.
Якщо не впевнені в собі при проходженні психологічної діагностики (психодіагностики), то виберіть зі своїх знайомих людей того, хто, як вам здається, ідеально відповідає тій ніші, яку ви намагаєтеся зайняти або відстояти. Відповідайте, як відповів би він.
Багато тестів містять «шкалу неправди», тобто мають ряд провокаційних питань. Наприклад, в інструкції написано, що в тесті немає правильних і неправильних відповідей - не довіряйте цьому.
Іноді зустрічаються такі тести, у яких одне питання або ствердження зустрічаються двічі. Відповіли по-різному - вам плюс по «шкалі неправди». Намагайтеся дослівно запам'ятовувати питання й відповідати однаково на однакові.
Потрібно пам'ятати, що будь-яке опитування «настроєно» на середнью людину, яка схильна себе прикрашати, опитування робить виправлення на природне бажання середньої людини себе прикрасити.
По завершенні процедури тестування спробуйте зробити копію протоколу обстеження бланка зі своїми відповідями. Вони можуть вам стати в нагоді для апеляції (до якої, звичайно, краще не доводити), і напевно, допоможуть уникнути у висновку одного-двох негативних про вас суджень. Якщо звернетеся до знайомого психолога - той допоможе і вкаже на ваші промахи.
Якщо ви навіть і не підозрюєте за якими критеріями ви будете відбиратися і відсіюватися, то тримайте в голові наступну сімку людських якостей за якими, в більшості випадків, іде відбір:
«Чудова сімка»
Інтелект (ну кому потрібний дурний співробітник?!).
Чесність (головбухів, як правило, це не стосується).
Товариськість (навіть шпигуни повинні вміти товаришувати!).
Організаторські здібності (якщо вас відбирають за допомогою психологічних тестів - це значить, що швидше за все у вас рано чи пізно з'явиться шанс покерувати – це факт!).
Врівноваженість, емоційна стійкість (для начальника дуже важлива передбачуваність поводження співробітника).
Раціональність (ви повинні ефективно використовувати свій робочий час).
Інтернальність (свої промахи ви приписуєте собі, здатні робити конструктивні організаційні висновки, прагнете до особистого росту).
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 24697 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
«Ігри Нескорених»: де дивитися змагання серед ветеранів та військових
07.02 Із 8 по 16 лютого в Канаді пройде міжнародний спортивний захід «Invictus G ...
Мешканку Шепетівщини ошукали на 33 тисячі гривень, коли вона намагалась повернути гроші за ліки
07.02 Невідомий представився співробітником служби соціального захисту.
У Хмельницький повернулися «на щиті» двоє Героїв
07.02 Прощалися з Костянтином Дерусом та Костянтином Чарним.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...