Як творчі захоплення і сторонні проекти роблять нас кращими у всьому

Хочемо розповісти вам історію Кевіна Лі, який упевнений, що творчі захоплення і сторонні проекти найпозитивнішим чином впливають на робочі процеси.
Це не відлинювання від рутинних робочих завдань. Ви навіть не уявляєте, наскільки сторонні проекти можуть підвищити вашу працездатність.
«Щоразу, коли у мене є час, я починаю будь-який сторонній проект»
Це може бути новий блог або мікроблог, нова книга або який-небудь буклет. В інший час я вчуся фотографувати. Я люблю займатися сторонніми проектами, які дозволяють мені ставати кращим. Як приклад – Gmail – проект на мільйон доларів, яким зараз користуються мільйони людей, а починався він, до слова, саме як сторонній проект.
Є чудова новина: щоб почати свій власний сторонній проект, вам не обов'язково мати в кишені мільйон доларів. Якщо ви будете проводити час таким чином, ви станете щасливішими і ваші робочі результати вас приємно здивують.
Психологія сторонніх проектів
Коли Google ввів своє знамените правило 20% (кожен співробітник компанії міг витратити 20% свого робочого часу на вподобаний сторонній проект), у результаті протягом решти часу робота співробітників була більш продуктивною і творчою. Сторонні проекти підвищили продуктивність праці.
Ось дослідження, присвячене цьому феномену.
Професор психології із Сан-Франциско Кевін Ешельман і його колеги досліджували вплив творчих захоплень. В експерименті взяли участь понад 400 працівників, яих розділили на дві групи: першій групі належало оцінювати вплив творчих захоплень самостійно, другу групу оцінювали колеги. У результаті творчі проекти позитивно позначалися на робочому процесі, до поставлених завдань працівники підходили з більшою креативністю.
Крім того, позитивно вплинула творчість не тільки на роботу, але й на повсякденне життя людей: вони почувалися більш розкутими і задоволеними тим, що відбувається навколо.
«Результати дослідження свідчать про те, що компанії можуть отримати вигоду, даючи своїм співробітникам творчу свободу. Творчі захоплення допомагають отримати безцінний досвід, навчають справлятися із труднощами, що призводить до підвищення продуктивності та вищих результатів».
                                                                                              Кевін Ешельман 
Своїм дослідженням Ешельман доводить необхідність творчості у робочому процесі. Також в одному з європейських журналів, присвяченому роботі та організаційній психології, перераховані деякі чинники впливу творчих захоплень (або їх відсутності) на працівників:
«З точки зору психології, людям краще займатися діяльністю, у ході якої вони могли б вирішувати проблеми і застосовувати свої навички на практиці. Очевидно, що це може бути застосовано і до роботи: досвід позитивно корелює з психікою людини. Проте в нашому суспільстві відпочинок сприймається як своєрідна втеча від роботи. У цьому розумінні «втеча» означає, що люди у свій вільний час не прагнуть займатися якоюсь осмисленою діяльністю, а хочуть просто відпочити від рутини і робочих проблем. Таке проведення часу часто прирівнюють до пасивного і нудного способу життя, що, у свою чергу, веде до апатії та депресії».
Професор Бостонського коледжу Джульєтта Шор описує таке явище, як взаємозалежність роботи і затрат. Ми працюємо, щоб витрачати, і щоб витрачати, нам потрібно працювати. І чим більше ми витрачаємо, тим старанніше доводиться працювати.
Творчі захоплення і сторонні проекти здатні перервати цей нескінченно повторюваний цикл, дозволивши людям з більшою користю проводити час.
Невеликі ризики, відсутність тиску і любов – три правила сторонніх проектів
Зрозуміло, що проекти, якими людина займається за власним бажанням, відрізняються від робочих проектів. Але чим саме? Створення сайту може бути роботою для вас і просто захопленням для когось іншого. Гра на фортепіано також може бути для когось способом заробити собі на життя, а для когось – просто приємним і улюбленим хобі.
В одному з постів блогу Medium співробітники компанії Hiut Denim Co описують, як вплинули на них сторонні проекти. Вони переконані, що сторонні проекти повинні відповідати трьом основним правилам:
1. Ви не повинні розраховувати на те, що за допомогою сторонніх проектів заробите на життя. Вам потрібно на щось купувати їжу, якщо ваші проекти будуть невдалими.
2. У таких проектів немає дедлайнів. Відсутність крайніх термінів дозволяє вам експериментувати і не боятися не встигнути.
3. Це ваша улюблена справа. Тобто ви любите те, що ви робите. Ви витрачаєте на це свій час, тому що вам дійсно подобається займатися цим. Саме завдяки цьому ви постійно повертаєтеся до проекту, намагаючись його вдосконалити.
Невеликі ризики, відсутність тиску і любов – ці поняття далеко не завжди можна застосувати до тих проектів, якими ми займаємося на роботі. Багатьом проектам бракує двох (якщо не всіх трьох) цих компонентів. Високі ризики і дедлайни – ось що зазвичай визначає робочі проекти. Працюючи у такому режимі, працівники швидко втрачають інтерес до своєї роботи. Сторонні проекти можуть допомогти уникнути цього.
Крім того, вони здатні мотивувати людей розвиватися у різних напрямках. Блог Busy Building Things описує це таким чином:
«Іноді важливо побути в шкурі свого клієнта і взяти участь у сторонніх проектах, які дозволять розвинути нові навички, дадуть простір для творчості і дозволять реалізувати свої ідеї».
Що обрати: сторонній проект, творче хобі чи і те й інше?
Коли ми говоримо про сторонні проекти та творчі захоплення, чи маємо на увазі одне й те саме? Не зовсім. Ось деякі відмінності між ними:
1. У стороннього проекту завжди є кінцевий результат (це може бути готовий продукт).
2. Творче хобі – це довгострокове заняття, яке не вимагає миттєвих результатів.
Ось приклад: музиканти досить часто беруть участь у сторонніх проектах. Вони можуть бути результатом експериментів із творчими хобі – освоєння нових інструментів та новітніх музичних технологій. Таким чином, хобі є першим кроком на шляху до проекту.
Комусь подобається писати. Коли-небудь ця людина перетворить своє улюблене хобі в проект – напише книгу.
Ви можете займатися сторонніми проектами і водночас не забувати про свої захоплення. Ви можете обрати абсолютно все, що вам подобається, все, що вас цікавить, чи все, що вам хотілося б вивчити.
Вам не обов'язково знати все про своє хобі чи цілком і повністю розбиратися у галузі, в якій хочете створити проект. Вийдіть за межі «я вмію»: обирайте те, що вас захоплює і вражає, те, чому ви мрієте навчитися. Ось кілька варіантів, з яких можна розпочати: навчіться малювати; отримайте досвід онлайн-продажів; напишіть книгу; заведіть власний блог; запишіться на курси; спробуйте себе у волонтерстві. Що ви можете додати до цього списку?
Як не пустити сторонні проекти і творчі захоплення на самоплин
Почати проект – це перший і важливий крок, але на всякому шляху, як відомо, не обходиться без перешкод. Ось кілька порад, які допоможуть вам уникнути поширених помилок і не пустити свій проект або хобі на самоплин:
1. Поставте собі значущу ціль. Вона повинна бути настільки важливою, щоб завдяки їй знаходити час на проект чи хобі.
2. Сфокусуйтесь на тому, що потрібно зробити зараз, а не на результаті, який отримаєте потім. Ви займаєтеся цим, тому що вам подобається займатися цим, а не тому, що ви в найкоротші терміни повинні досягти фантастичних результатів.
3. Розбийте проект на частини. Це правило, яке зазвичай застосовують до робочих проектів, можна застосувати і до проектів сторонніх. Рухайтеся до мети поступово – в кінцевому рахунку це дозволить вам добитися кращих результатів.
4. Комбінуйте свої інтереси. Іноді здається складним розпочати якийсь проект, тому що ми відчуваємо, що у нас немає необхідних навичок, або сфера наших інтересів лежить в іншій, нехай і суміжній, області. Але це зовсім не привід для того, щоб відмовлятися від проекту. Спробуйте розвинути свої навички вширину. Наприклад, якщо ви любите писати, спробуйте писати в нових жанрах, для вас це буде значно простіше, ніж, скажімо, вивчати програмування та дизайн із нуля.
Якщо ви почнете займатися сторонніми проектами або у вас з'являться творчі захоплення, це позитивно позначиться на всіх сферах вашого життя і особливо на вашій роботі. Постарайтеся знайти те, що буде приносити вам задоволення, те, що ви будете робити з любов'ю. І тоді будьте впевнені: це дійсно ваш проект або ваше улюблене захоплення, яке допоможе вам стати кращими у всьому.

www.ideas4god.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад