Як насолодитися економічною кризою

Позитивні моменти економічної кризи, які нам слід починати цінувати!
Обмінні курси та цінники в магазинах продовжують викликати у нас шок і трепет. Грошей немає. У різних компаніях почалися скорочення. Подорожувати ми тепер будемо по заставках Windows і фотографіях із журналу "Навколо світу". Зате усе інше стане набагато, набагато кращим!
Отож перелік позитивних моментів у нинішній кризовій ситуації:
1. Дієта
М'ясо здорожчає, тропічні фрукти та екзотичні овочі будуть не по кишені (зрештою, не потрібно забувати і про продуктові санкції), а значить, ми краще харчуватимемося: гречка з особисто зібраними лісовими грибами, рис, картопля, морква, квашена капуста, усе відповідно до наймоднішої кулінарної концепції наших днів – є тільки те, що вирощено в радіусі ста кілометрів від місця, де ти живеш. В результаті (якщо не захоплюватися хлібом та картоплею) фігура стане просто відмінною. М'ясо будемо їсти у свята, що теж, загалом, набагато здоровіше, ніж об’їдатися свининою щодня.
2. Домашнє рукоділля
Ви помітили, що дівчата несподівано почали масово вчитися плести? Двадцять років цього майже ніхто не робив, домашні светри яскравих відтінків висміювали за бідність і поганий смак, а тут раптом раз… і правильно! Вдягатися ж якось потрібно. Не викидайте прабабусину швацьку машинку, вона вам теж згодиться. Чоловіки можуть зайнятися виготовленням саморобних меблів, згадати, як тримати в руках рубанок і рівень.
3. Розквіт кулінарного мистецтва
Якщо у тебе є хороші продукти – добре готувати може хто завгодно. Тепер все буде інакше. 800 оригінальних і смачних блюд із картоплі посядуть почесне місце на вашому столі. Доведеться вивчити угорські шість ступенів прожарення цибулі. Навчитися готувати пасту з морквою і ріпкою із сірих макаронів стратегічного запасу. У зовсім вже ідеальній ситуації з'ясувати, як заварюють морквяний чай.
4. Дружини припинять шопитися
Цей ось вкрай дратівлий процес – "підемо зі мною в магазин, ти допоможеш мені обрати сукню" – назавжди покине наше життя. Тому що купівля сукні стане тепер подією такого приблизно масштабу, як у найкращі роки – купівля автомобіля. Якщо не квартири. Інша справа, що це в точності, як в анекдоті "ні, батьку, ти будеш менше їсти". Тобто швидше скасується його підписка на футбольний телеканал, чим вона припинить купувати мотлох. Крім того, є ще неприємна вірогідність, що дівчата почнуть ходити в магазини одягу, як в музеї і там гірко плакати над вітринами.
5. Пробки розсмокчуться
Якщо ціна бензину повернеться до свого природного рівня – біля долара за літр, а держава ще і застосує податковий маневр і введе новий акциз, їздити на машині щодня стане дорого. Крім того, обслуговування автомобіля теж стане дуже дорогим: запчастини ж усі імпортні або з імпортних компонентів. Тому машини стоятимуть біля під'їздів, іржавітимуть і дешевшатимуть. А ті щасливці, яким по кишені зміст власного авто (рукаті Кулібіни, передусім і щасливі власники "Жигулів"), їздитимуть порожніми вулицями, як у 90-ті.
6. Ми збагатимося духовно
Грошей на розваги не буде (та й часу особливого, адже вже після роботи ми будемо майструвати табуретки і плести спідниці), тому замість того, щоб ходити в кіно і пиячити в барах, ми у хвилини вільного часу розорюватимемо батьківську бібліотеку. Підвищуватимемо духовність і відточуватимемо інтелект. Знову ж таки, батьківська бібліотека – великий стратегічний резерв. Книгами можна прекрасно топити "буржуйку".
7. Повернуться наші друзі-дауншифтери
Друзі, які вирішили пожити собі на втіху, здали бабусину квартиру та поїхали на Гоа і Тайланд, повернуться. Тому що квартира здається у вітчизняній валюті, а в Гоа платять у рупіях, а в Тайланді – тайськими батами... Отже скоро вони на останні гроші куплять квитки, приїдуть у рідне місто і з ними можна буде прекрасно випивати смачну дешеву горілку і закушувати кислою капустою. Друзі – вони ж іще цінніші за книги!
8. Ми будемо ближчі до природи
Ви маєте дачу? Ось навесні ви туди й поїдете, візьмете лопату і скопаєте город. Висадите картоплю, цибуля, моркву і ріпку. Вивчайте літературу вже зараз, щоб влітку не гаяти часу. Сільськогосподарська праця, між іншим, сприяє зміцненню плечового поясу і сідничних м'язів (а замість крему для рук можна нічого не використовувати, мозолі і ціпки стануть модними).
9. Дрібний ремонт
Адже ми досі нічого не чинили, якщо щось ламалося, річ викидали і купували нову. Тепер же хлопчики навчаться паяти, скачуватимуть з Інтернету електричні схеми з резисторами і транзисторами. Почнуть самостійно чинити крани у ванні, опанують навичку "вирізувати прокладки зі старої велосипедної камери", стануть самі чинити й обслуговувати машину. Це, звісно, забирає багато часу, але дає величезне моральне задоволення, набагато більше, ніж навіть перемога в комп'ютерній грі.
10. Ми цінуватимемо те, що маємо
Це, напевно, найголовніше. Адже раніше як було? У Іванова – відеомагнітофон, усі йдемо до Іванова. У Петрова – іноземне віскі. ВІСКІ! Це ж ціла історія, йдемо дегустувати віскі. У Павлова є машина, Павлов – важлива людина. У Кацмана – комп'ютер, можна подивитися, як він грає в Pacman. А Сидоров ходить у джинсах. А потім виявилось, що усе є в усіх, і речі не приносять колишнього задоволення. А тепер будуть! І нехай ми мало чим володітимемо, але ми знову почнемо це цінувати і навіть цим пишатися. Чим не досягнення?

www.cluber.com.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад