ТОП-12 українських IT-вишів
Наближається чергова вступна кампанія. В Україні професія IT-спеціаліста зараз престижна і добре оплачується, тому багато абітурієнтів цікавляться можливістю вступити до профільного вишу. Чималу допомогу в цьому може надати свіже дослідження порталу DOU.ua про найкращі українські виші, що готують IT-фахівців.
У ході дослідження експерти опитали понад 2800 студентів і випускників центральних вишів України, де є IT-спеціалізації. Кожен виш отримував загальний бал за трьома оцінками (загальне враження, повнота знань і корисність освіти). Також, оцінювалися сильні і слабкі сторони кожного вишу. Цікаво, що практично для кожного вишу студенти відзначили серед недоліків застарілу програму викладання і для багатьох - засилля непотрібних гуманітарних предметів. Нижче наводимо короткі результати для кожного з 12 учасників рейтингу (до загального рейтингу потрапляли виші з кількістю анкет від 50 і вище).
ХАІ
Виш отримав 68,7 балів. Серед його сильних сторін студенти назвали викладацький рівень, культурне життя у виші та досліджувані предмети. Серед слабких - застарілу програму навчання, засилля гуманітарних предметів і відсутність співпраці з роботодавцем.
КНУ ім. Т. Шевченка
отримав середній бал 67,4. Серед сильних сторін вишу учасники опитування назвали рівень викладачів та студентів, а також престижність диплома. Серед слабких - застарілу програму, відсутність співпраці з роботодавцями та сучасного обладнання.
ХНУРЕ
цей виш отримав середній бал на рівні 65,5. Його сильними сторонами студенти вважають досліджувані предмети, рівень викладачів, співпрацю з роботодавцями. Слабкі сторони - виш не мотивує вчитися, багато непотрібних гуманітарних предметів, застаріла програма.
КПІ
отримав 64,8 балів. Серед його переваг називають котируваний диплом, рівень викладачів та студентів, серед недоліків - застарілу програму, недостатність сучасного обладнання і непотрібні гуманітарні предмети.
ХПІ
Загальний бал вишу - 62,8. Його сильні сторони - викладачі, програма і контакт з роботодавцями. Слабкі - немає мотивації вчитися, програма - застаріла плюс багато непотрібних гуманітарних предметів.
ДНУ імені О. Гончара
отримав 62,5 балів. Серед достоїнств вишу - рівень студентів і викладачів, досліджувані предмети, серед недоліків - застаріла програма, непотрібні гуманітарні предмети та відсутність сучасного обладнання.
ДонНТУ
Загальний бал - 62,4. Серед плюсів вишу назвали рівень викладачів, престижність диплома і досліджувані предмети, серед мінусів - застарілу програму, відсутність співпраці з роботодавцями та відсутність сучасного обладнання.
Львівська Політехніка
отримала 61,2 бала. Сильні сторони вишу: викладачі, досліджувані предмети, співпраця з роботодавцями. Слабкі сторони: застаріла програма навчання, багато непотрібних гуманітарних предметів, слабкі викладачі, виш не мотивує вчитися.
ХНУ імені В. Каразіна
отримав загальний бал на рівні 60,3. Сильні сторони університету, названі учасниками опитування - рівень студентів і викладачів, престижність диплома. Слабкі - застаріла програма, непотрібні гуманітарні предмети, відсутність мотивації до навчання, співпраці з роботодавцями і сучасного устаткування.
ОНПУ
отримав 58,9 бала. Серед сильних сторін вишу студенти відзначили рівень викладачів, престижність диплома і культурне життя. Серед слабких - застарілу програму, відсутність сучасного обладнання та засилля непотрібних гуманітарних предметів.
ВНТУ
отримав 56,6 балів. Серед переваг вишу названі викладачі, рівень підготовки студентів і культурне життя у виші. Серед недоліків: застаріла програма, непотрібні гуманітарні предмети і відсутність сучасного обладнання.
НАУ
отримав 56,4 бала. Серед сильних сторін вишу назвали культурне життя, предмети і викладачів, серед слабких - застарілу програму, непотрібні гуманітарні предмети і слабке викладання.
КА «Шаг»
не включили в загальний рейтинг, оскільки цей заклад сильно відрізняється від державних вишів. Але укладачі рейтингу зазначають, що зібрали велику кількість анкет саме від студентів цього вишу, тому інформацію про нього все ж приводять.
Загальний бал - 86, 3. Сильні сторони: сучасне обладнання (комп'ютерні лабораторії, бібліотеки), програма навчання і викладачі. Слабкі сторони: диплом не котирується, слабкі студенти, немає співпраці з роботодавцем.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...