Чи зазначати хобі в резюме?

Навіщо потрібно вказувати хобі в резюме? І чи потрібно? Менеджери з персоналу говорять, що це дає їм додаткову інформацію про кандидата, робить його образ більш зрозумілим. Але чи приносить це користь самому кандидату?
Проблема в тому, що частіше за все, ця інформація не тільки не приносить користі шукачеві, але навіть шкодить. Чому?
Причина проста: претендент на вакансію складає своє резюме приблизно так само, як заповнює бланк будь-якого іншого офіційного документа. Про те, що резюме повинно мати яскраво виражену рекламну функцію, він найчастіше не замислюється.
А коли людина пише про улюблену справу, вона найчастіше вимикається з офіційно-ділової ситуації (до якої належить пошук роботи), і в цей момент дехто перестає розуміти, що і навіщо пише. Сама мета створення резюме губиться. Тому часом і трапляються такі приклади.
- «Хобі не займаюся, не до цього. У вільний час люблю малювати».
- «Розводжу білих мишей! Вони такі прикольні».
- «Моїм хобі була сім'я, поки не розлучився. Зараз шукаю нове хобі».
- «В'яжу шпицями і гачком. За зміну іноді встигаю зв'язати светр».
- «Хобі – домашні тварини, з ними можна нормально спілкуватися».
- «Хобі - пиво, футбол, телевізор».
Як ви вважаєте, ці захоплення наблизили кандидатів до тієї мети, заради якої вони складали своє резюме? Справа не в тому, що хобі – погані. Справа саме в тому, що вони дійсно дають додаткову інформацію про кандидата. Всі приклади сигналізують про те, що претенденти зарекомендували себе не дуже добре (в якості ілюстрації годиться приклад про светр, зв'язаний за робочий день).
Звичайно, далеко не всі, вказуючи хобі, роблять це так виразно, як автори наведених вище прикладів. Але найчастіше хобі не додає кандидату додаткових балів. В такому випадку, навіщо воно потрібне?
Як ви вважаєте, кадровик викине резюме кандидата з належним професійним досвідом тільки тому, що той не написав про хобі чи про сімейний стан? Гідні кандидати трапляються не так часто, як здається. Справжніх професіоналів мало в будь-якій галузі. Тому кожне резюме із якісно презентованими досвідом і навичками буде уважно прочитано і збережено, а всі запитання зададуть шукачеві по телефону або під час співбесіди.
Саме на презентації своїх професійних навичок і досягнень і потрібно зосередитися в першу чергу. Особиста інформація - на те й особиста, щоб людина сама вирішувала, з ким їй ділитися, і чи варто це робити.
Є єдиний випадок, коли хобі в резюме дійсно себе виправдовує: коли ви «на всі сто» впевнені, що ця інформація підвищує шанси на працевлаштування. Наприклад, хобі «переклад» для кандидата, що претендує на посаду викладача іноземної мови.
Сподіваємося, що наші поради допоможуть досягти успіху на шляху до працевлаштування.

www.dcz.gov.ua/chk/control/uk/index

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад