З місця - в кар'єру

Багато студентів вирішують вийти на роботу, не чекаючи отримання диплома. Особливо це актуально для студентів-айтішників, які через дефіцит кадрів на ринку отримують пропозиції про роботу ще на першому курсі. Коли студенту варто виходити на ринок праці? І як дивляться на ранній початок кар'єри майбутні роботодавці? З цими питаннями ми звернулися до ейчарів компаній, в штаті яких багато молодих людей, які поєднують роботу з навчанням у виші.
Більшість фахівців з персоналу зазначають, що оптимальний час для початку кар'єри - 3-4 курс університету: «Я з повагою ставлюся до тих, хто починає кар'єру на 3-4 курсі, - говорить HR-консультант у сфері IT, донедавна директор з персоналу компанії Intermedia.Net Ірина Матвєєва. - Ейчар робить висновок, що людина не нероба і у неї є мотивація. Якщо ж молода людина приходить вже після університету, то багато чого залежить від того, чому вона не почала працювати раніше».
Ідеальний старт кар'єри для студента - стажування. Програми стажувань є практично у всіх великих високотехнологічних компаній. Наприклад, «Лабораторія Касперського» 2 рази на рік набирає студентів для роботи на реальних проектах. «Потенційні стажисти повинні пройти два відбіркових етапи: на першому ми перевіряємо технічні навички, а на другому - моделюємо умови роботи, максимально наближені до реальних, і дивимося, як кандидат зможе зорієнтуватися в ситуації, - розповідає заступник директора по роботі з персоналом Віолетта Абрамова. - Наші стажування - оплачувані, ми пропонуємо студентам хороші за ринковими мірками гроші, а за результатами стажування можливе влаштування на роботу. Що цікаво, практично 90% наших стажерів залишаються в "Лабораторії Касперського" на постійній основі».
Чому не варто починати працювати відразу після вступу до університету? «Ну, по-перше, - пояснює HR-директор JetBrains Наталія Чіслер, - напрацюватися новоспечений студент ще встигне. По-друге, цей час краще витратити на освіту, не тільки університетську, а й додаткову. На першому-другому курсі технічного вишу краще вкладатися в себе: більше читати, проходити ті самі онлайн-тренінги, ходити на додаткові курси. У нас в Санкт-Петербурзі є, наприклад, Computer Science Center. Там на безкоштовних курсах хлопці отримують дійсно актуальні знання на додаток до базової університетської освіти. Наша компанія співпрацює з центром, і хочу зазначити, що такі проекти приносять нам величезну користь. У деяких вишах є також окремі лабораторії при математичних кафедрах. Так що перші два роки краще витратити саме на навчання. Закласти фундамент, який потім можна буде доповнювати практикою».
Починаючи з третього курсу, час переходити до спеціалізації. Студентам технічних вишів, орієнтованим на швидку кар'єру в перспективних галузях, варто звернути увагу на базові кафедри найбільших технологічних компаній. Так, в МФТІ є кафедри Яндекса, ABBYY і Parallels Labs. Майбутні біотехнологи і генні інженери вчаться на кафедрі «Інноваційна фармацевтика та біотехнології», відкритій на базі біофармкластера «Північний». На кафедрі «Управління технологічними проектами», створеній за підтримки інституту розвитку ВАТ «РВК», готують R&D менеджерів, здатних управляти технологічними проектами. Вступаючи на базову кафедру, студенти можуть поєднувати дослідницьку роботу в компанії з темою свого диплома.
Всю навчання можна поділити на три етапи. Перший-другий курси - отримання базової та додаткової освіти, закладка фундаменту для подальшого розвитку. Третій-четвертий курси - навчання плюс робота, де можна отримати не тільки знання, а й практичні навички та почати просування кар'єрними сходами. Аспірантура - для тих, хто бачить своє майбутнє в науці і дослідженнях, при цьому роботу над цікавими дослідними проектами можна вести в R&D-підрозділі великої компанії. Головне - не упустити момент і діяти.

career.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад