З місця - в кар'єру
Багато студентів вирішують вийти на роботу, не чекаючи отримання диплома. Особливо це актуально для студентів-айтішників, які через дефіцит кадрів на ринку отримують пропозиції про роботу ще на першому курсі. Коли студенту варто виходити на ринок праці? І як дивляться на ранній початок кар'єри майбутні роботодавці? З цими питаннями ми звернулися до ейчарів компаній, в штаті яких багато молодих людей, які поєднують роботу з навчанням у виші.
Більшість фахівців з персоналу зазначають, що оптимальний час для початку кар'єри - 3-4 курс університету: «Я з повагою ставлюся до тих, хто починає кар'єру на 3-4 курсі, - говорить HR-консультант у сфері IT, донедавна директор з персоналу компанії Intermedia.Net Ірина Матвєєва. - Ейчар робить висновок, що людина не нероба і у неї є мотивація. Якщо ж молода людина приходить вже після університету, то багато чого залежить від того, чому вона не почала працювати раніше».
Ідеальний старт кар'єри для студента - стажування. Програми стажувань є практично у всіх великих високотехнологічних компаній. Наприклад, «Лабораторія Касперського» 2 рази на рік набирає студентів для роботи на реальних проектах. «Потенційні стажисти повинні пройти два відбіркових етапи: на першому ми перевіряємо технічні навички, а на другому - моделюємо умови роботи, максимально наближені до реальних, і дивимося, як кандидат зможе зорієнтуватися в ситуації, - розповідає заступник директора по роботі з персоналом Віолетта Абрамова. - Наші стажування - оплачувані, ми пропонуємо студентам хороші за ринковими мірками гроші, а за результатами стажування можливе влаштування на роботу. Що цікаво, практично 90% наших стажерів залишаються в "Лабораторії Касперського" на постійній основі».
Чому не варто починати працювати відразу після вступу до університету? «Ну, по-перше, - пояснює HR-директор JetBrains Наталія Чіслер, - напрацюватися новоспечений студент ще встигне. По-друге, цей час краще витратити на освіту, не тільки університетську, а й додаткову. На першому-другому курсі технічного вишу краще вкладатися в себе: більше читати, проходити ті самі онлайн-тренінги, ходити на додаткові курси. У нас в Санкт-Петербурзі є, наприклад, Computer Science Center. Там на безкоштовних курсах хлопці отримують дійсно актуальні знання на додаток до базової університетської освіти. Наша компанія співпрацює з центром, і хочу зазначити, що такі проекти приносять нам величезну користь. У деяких вишах є також окремі лабораторії при математичних кафедрах. Так що перші два роки краще витратити саме на навчання. Закласти фундамент, який потім можна буде доповнювати практикою».
Починаючи з третього курсу, час переходити до спеціалізації. Студентам технічних вишів, орієнтованим на швидку кар'єру в перспективних галузях, варто звернути увагу на базові кафедри найбільших технологічних компаній. Так, в МФТІ є кафедри Яндекса, ABBYY і Parallels Labs. Майбутні біотехнологи і генні інженери вчаться на кафедрі «Інноваційна фармацевтика та біотехнології», відкритій на базі біофармкластера «Північний». На кафедрі «Управління технологічними проектами», створеній за підтримки інституту розвитку ВАТ «РВК», готують R&D менеджерів, здатних управляти технологічними проектами. Вступаючи на базову кафедру, студенти можуть поєднувати дослідницьку роботу в компанії з темою свого диплома.
Всю навчання можна поділити на три етапи. Перший-другий курси - отримання базової та додаткової освіти, закладка фундаменту для подальшого розвитку. Третій-четвертий курси - навчання плюс робота, де можна отримати не тільки знання, а й практичні навички та почати просування кар'єрними сходами. Аспірантура - для тих, хто бачить своє майбутнє в науці і дослідженнях, при цьому роботу над цікавими дослідними проектами можна вести в R&D-підрозділі великої компанії. Головне - не упустити момент і діяти.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...