Співбесіда: обговорюємо рівень заробітної плати та соцпакет
Процес переговорів завжди вимагає підготовки та професійного підходу. Переговори передбачають дотримання певних правил. Особливо вони важливі, якщо це стосується особисто вас, вашої майбутньої кар'єри, вашої професійної компенсації.
Є два питання, які передбачають торг під час проведення будь-якої успішної співбесіди - рівень заробітної плати та соціальний пакет. До компенсаційного пакету можуть входити: річні (поквартальні тощо) бонуси, медичне страхування для вас і вашої родини, додаткова освіта та тренінги, оплата мобільного телефону, службовий автомобіль або компенсація за використання особистого, пільгові кредитні програми, оплата освітніх установ для ваших дітей, рівень компенсації в подорожах і рівень готелів (польотів), оренда житла, абонемент до фітнес-клубу та інші умови. У поєднанні із заробітною платою соціальний пакет значно збільшує компенсацію вашої праці та професіоналізму, тому ці дві складові необхідно сприймати в комплексі і домовлятися про їх рівень з новим роботодавцем, відповідно, одночасно.
Якщо вас запросили на співбесіду, навіть на перший її етап, ви повинні заздалегідь вивчити свою ринкову вартість. Рекомендуємо регулярно переглядати вакансії вашого рівня та напрямки в соціальних мережах, на сайтах роботодавців, в пресі, на інших інформаційних каналах ринку праці. Необхідно розуміти "вилку" вашої заробітної плати (від і до) і рівень соціального пакету, на який ви можете розраховувати. При цьому варто враховувати як вашу середню ринкову вартість, так і передбачуваний рівень, який вам може запропонувати безпосередньо це кадрове агентство або, що більш бажано, безпосередній роботодавець.
Зрозуміло, що в процесі самого інтерв'ю необхідно бути впевненим у собі, у своїх словах, в тому, що ви - ідеальний кандидат для даної конкретної позиції. Необхідно дотримуватися такого самого рівня впевненості та на заключному етапі переговорів, що стосується заробітної плати та соціального пакету. Ваша впевненість у собі повинна підкріплюватися свідомістю того, що ви, в даному випадку, продаєте продукт, а продукт - це ви особисто. Відповідно, чим успішніше ви продасте цей продукт, тим комфортніше, впевненіше та відданіше роботодавцю ви будете себе почувати. А це частина стратегії успіху бізнесу, в який вам пропонують вступити. Всі ваші аргументи повинні бути чіткими. Буде чудово, якщо ви зможете точно і по пунктах викласти роботодавцю, в чому ваша цінність для компанії, чим ви можете бути корисні, чому ви заслуговуєте більш високої компенсації за вашу працю, ніж ваші конкуренти по інтерв'ю.
Дуже важливий момент, коли потрібно почати говорити про компенсацію та соціальні бонуси. Важливо не вступати в розмову про це занадто рано, коли інтерв'юер ще для себе не ухвалив рішення щодо вас, і в той же час не потрібно робити вигляд, що ця частина переговорів легко може бути відкладена або перенесена. Роботодавцю важливо розуміти, що ви ділова людина, що вміє розпоряджатися фінансами, яка цінує свій час і професіоналізм, і разом з тим ви поважаєте його, його пропозицію, його бізнес.
Настає частина розмови, коли роботодавець дає вам зрозуміти, що ви підходите на передбачувану посаду або говорить про це прямо. Він може сам поцікавитися про розмір вашої заробітної плати на попередній (або вашій поточній) позиції або поставити пряме запитання, яку компенсацію ви бачите для себе. До будь-якого варіанту перебігу переговорів слід підготуватися грунтовно. Зрозуміло, що рівень вашої поточної заробітної плати можуть перевірити, тому сильно відхилятись від істини тут не варто. Інша справа, якщо поставлено питання про найбільш підходящий для вас рівень зарплати. І тут необхідно запитувати умови трохи вище середньої ринкової компенсації на цю позицію. Якщо роботодавець зацікавлений у вас, швидше за все він буде готовий розглядати більш щедру пропозицію по заробітній платі та соцпакету, ніж було заявлено спочатку.
Якщо запропонована компенсація вас влаштовує, не поспішайте погоджуватися на зроблену пропозицію. Виділіть важливі, саме для вас, складові умов роботи: складові соціального пакету, гарні умови праці, адекватний обсяг роботи, віддаленість офісу від будинку, харчування, наявність окремого робочого місця тощо. Незважаючи на рівень заробітної плати, що влаштовує вас, інші складові теж дуже важливі, і ваша задоволеність ними буде відчуватися з часом і відображатися на вашому ставленні до кар'єри, лояльності до даної компанії.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22069 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Вітряки на обрії: яким Проскурів був 120 років тому. Історія у фото
05.02 Перші поштові листівки із зображенням Проскурова з'явились на початку ХХ с ...
Загинув у 19… У Хмельницькому попрощалися з Героєм Владиславом Підгайним
05.02 Щойно юнакові виповнилося 18 років, він майже одразу добровільно пішов зах ...
У двох хмельничан вилучили наркотики на 14 мільйонів гривень
05.02 Їм загрожує до 12 років в'язниці.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...