Пошук роботи для претендента у віці

Однією з перешкод у пошуку роботи для шукачів у віці є поширені серед роботодавців стереотипи. Однак насправді у кандидатів після 40 років є низка незаперечних переваг перед більш молодими фахівцями, і їх можна успішно використовувати, щоб подолати віковий бар'єр і зробити пошук роботи більш ефективним.

Стереотипи, які потрібно подолати
- Зайва кваліфікація. Досвід і знання необхідні для будь-якої успішної діяльності. Однак, сучасний ринок праці диктує чіткі правила всім його учасникам: і роботодавцям, і шукачам. Всі шукають спосіб заощадити на витратах і збільшити доходи. Саме тому компанії, намагаючись уникнути витрат, що здаються зайвими, нерідко воліють іменитим фахівцям, людей з меншим досвідом і відповідно меншими запитами;
- Несучасність. Це один з основних приводів відмови у працевлаштуванні фахівцям у віці. Багато бізнесменів та керівники вважають, особливо якщо самі вони досить молоді, що з віком люди «застарівають». Проти старших співробітників починає діяти упередження: вони не володіють останніми технологіями, насилу вчаться новому, краще діяти "по старинці", не здатні мислити сучасними категоріями, відповідати ритму і темпу нагального життя. Крім того, наймачі часто бояться, що у кандидата у віці менше фізичних сил, більша ймовірність виникнення проблем зі здоров'ям;
- Відсутність ентузіазму. Нерідко роботодавці вважають, що фахівці старшого віку менш зацікавлені в роботі. Для молодого співробітника нова посада - це можливість напрацювати досвід, створити ще одну привабливу графу в резюме. Адже він тільки починає будувати кар'єру. Значить, і за справу, ймовірно, візьметься з властивим молодості ентузіазмом, бажаючи поповнити список досягнень і підвищити свою ціну на ринку праці. Також фахівця-початківця можна «сформувати» під себе (в цьому, як правило, зацікавлені великі компанії, які таким чином інвестують у своє майбутнє).
- Труднощі у відносинах з колегами. Компанії часто пишуть, що у них «молодий дружний колектив» - характеристика відмінна, але як у такій ситуації вписатися в роботу людині у віці? Якщо більшості співробітників компанії трохи за 25, керівництво може не зважитися найняти фахівця старшого покоління, побоюючись, що він не спрацюється з молодими колегами.
Це далеко не всі причини для відмови у працевлаштуванні шукачам у віці. У кожній галузі та сфері діяльності існують свої фактори, що впливають на думку роботодавців. Шукач «похилого» віку, бажаючий знайти роботу, повинен їх знати і бути до них готовим. Ваше завдання - переконати роботодавця в тому, що ви не типовий кандидат «кому за 40», ви цілком можете конкурувати з більш молодими колегами і у вашому випадку мінуси віку нівелююьбся безсумнівними плюсами. Руйнувати стереотипи не просто. Молоді кандидати скаржаться на те, що їх не наймають з причини браку досвіду і знань, старші стикаються з тією ж проблемою, тільки в дзеркальному відображенні - їх досвід і навички стають причиною відмови. Однак знайти роботу можуть і ті, й інші. Головне - правильно визначити завдання і побудувати стратегію пошуку.

zarplata.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад