Де вивчитися на фахівця малярскої справи і скільки їм платять

Як отримати спеціальність маляра-штукатура і в чому особливості цієї професії. Про це нам розповіли співробітники МОН, Мінсоцполітики та Київського міського центру зайнятості.

Вчать за держрахунок. Професію маляра-штукатура можна отримати в 575 державних ПТУ України. Такі фахівці дуже потрібні в будівельній галузі, а також скрізь, де проводяться ремонтні роботи, зводяться нові та реставруються старі будівлі і споруди.
«Все більшу популярність в будівництві отримує декоративна штукатурка, яка вимагає особливих навичок і знання спеціальних матеріалів. Це дуже зближує штукатурні та малярні роботи. Серед робітників будівельних професій підприємствам постійно і у великій кількості потрібні робочі суміщених професій - наприклад, маляр-штукатур-плиточник-лицювальник, лицювальник-плиточник, будівельний лицювальник, муляр-лицювальник-плиточник-штукатур, муляр-штукатур-лицювальник-плиточник-маляр, муляр-пічник-штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій-маляр-столяр будівельний тощо», - розповів директор Департаменту профтехнічної освіти Міністерства освіти і науки В'ячеслав Супрун.

Конкурсу немає. Освіту в ПТУ можна отримати за державний рахунок, причому конкурсу при вступі майже немає. Однак вчитися на бюджетній основі можуть тільки українці, які отримують спеціальність вперше. Виняток становлять лише безробітні, які стоять на обліку в Центрі зайнятості, які не можуть знайти роботу за раніше отриманою спеціальністю, - вони можуть отримати професію маляра-штукатура за рахунок Фонду загальнообов'язкового соціального страхування.
Студентам ПТУ з інших міст надається гуртожиток. Також студенти отримують стипендію - близько 300 грн.
До речі, за інформацією Міносвіти, ПТУ тісно співпрацюють з відомими компаніями. Виглядає це так: на базі ПТУ створюються навчально-будівельні практичні центри, де студенти вивчають технології роботи та властивості будівельних матеріалів саме цих компаній. Після закінчення училища успішні випускники, як правило, в ці компанії на роботу і влаштовуються.

Зарплати та пільги. Як повідомляє Київський міськцентр зайнятості, середня зарплата для досвідчених малярів і штукатурів - 2200-2600 грн на місяць. А ось в інтернеті для таких фахівців роботодавці роблять пропозиції покраще. Так, маляри-штукатури з мінімальним досвідом роботи можуть заробляти 3000-5000 грн на місяць, а фахівці з досвідом від двох років - 6000-12 000 грн в залежності від обсягу та складності робіт. У столиці маляри-штукатури отримують 80-120 грн за один кв. м викладеної плитки, 40-60 грн за таку ж кількість нанесеної штукатурки і 50-120 грн - за фарбування.
Зазвичай маляри-штукатури працюють п'ять-шість днів на тиждень по 10 годин на день. За інформацією Мінсоцполітики, пільг ані малярі, ані штукатури не мають і виходять на пенсію в 60 років. Відпустка у них триває 24 дні на рік. Виняток становлять малярі, що працюють з небезпечними фарбами повний робочий день (шкідливість робочого місця повинна бути підтверджена сангігієнічною лабораторією, акредитованою Держспоживзахистом, атестованою МОЗ) - у них відпустка може бути до 35 днів. Жінки можуть піти на пенсію в 50 років при робочому стажі на шкідливому виробництві від 10 років, а чоловіки - у 55 років при терміні шкідливої роботи не менше 12,5 років.

Робочі розряди. Спеціальність «маляр-штукатур» має градацію розрядів з 2-го по 7-й. Найнижчі розряди - 2-3 - можна отримати за півроку навчання на курсах. Знайти роботу з такою кваліфікацією складно, тому краще вчитися 1,5-2 роки і отримати 4-ий або 5-ий розряд. Якщо в ПТУ вступає випускник 9-го класу, то він повинен вчитися на півтора роки довше, щоб повністю опанувати шкільну програму.
П'ятий розряд можна отримати лише за умови проходження конкурсу та вступу на третю сходинку профтехнічної освіти (рівень технікумів і коледжів). Випускник третього ступеня ПТУ також отримує диплом молодшого спеціаліста.
За словами директора департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики Олександра Товстенко, отримати найвищі розряди, 6-й і 7-й, для маляра-штукатура можливо тільки після підвищення кваліфікації та за умови, що він не менше року пропрацював за попереднім розрядом. Підвищувати кваліфікацію можна як на базі підприємства (якщо воно має відповідну ліцензію), так і в ПТУ.
До речі, малярові-штукатуру 5-7 розряду зазвичай доводиться виконувати набагато складнішу роботу - наприклад, художню обробку стін і стель, розписи різних поверхонь, декоративне лакування та позолочення.

segodnya.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад